ako zistit kvalitu mp3?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

ako zistit kvalitu mp3?

#1 Příspěvek od palo1129 »

Caute, da sa s tym nieco robit a o co mi vlastne ide? Ked najdem na nete nejaku mp3 skladbu s dostaocnym bitare napr. aspon 320kbps sa casto stava, ze sa tato kopia ani len nevyrovna nahravke, ktora by bola v kvalite VBR 128kbps. Je jasne ze nejaky "chytrak" nasiel nahravku so 128kbps, ktoru potom prekonvertuje a vydava za original 320kbps. Bohuzial sa takych prasaren robi na nete casto. Preto by som chcel vedet, ci sa vobec da nejakym sposobom takato nahravka odhalit, existuje nejaky sposob, nejaky program, ktory mi to prekontroluje?

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#2 Příspěvek od fifiju »

co s tím,to sice nemám tušení,ale řeším to tak,že z you-tube prostě muziku nestahuju. od toho je přece warez,ulož-to,a jiné podobné :)

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

#3 Příspěvek od palo1129 »

nejak si ma nepochopil, youtube som nemal na mysli, mimochodom ten je obsahom videa a nie MP3 nahravok. A kdekolvek najdes skladbu, ktoru hladas, trebars aj tebou spominane uloziska, najdes tam prave najviac FAKE mp3, ktore niekto za ucelom ziskania co najviac bodov za svoje subory vydava za kvalitne original 320kbss a pritom iba zhotovil kopiu 128kbps > 320kbps

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#4 Příspěvek od fifiju »

aha,už rozumím. ale s tím seasi nedá nic dělat,je to taková laciná loterie,ty volně přístupná uložiště. (ale sem tam narazíš i na obraz disku originál CDčka, a hudební soubory formátu flac jsou též vždy kvalitní.)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od AmarokCZ »

Nejlepším řešením je používat FLAC - tam se dá s velmi velkou jistotou zjistit, jestli ta hudba někdy byla ve ztrátovém formátu.
U MP3 můžeš udělat "spektrální analýzu" - nízké bitrate (cca do 160kbps) mívají ořezané výšky nad ~15kHz. U nízkého bitrate je to i uchem poznatelné.
fifiju: moje zkušenost je taková, že hodně FLACů jsou překonvertované MPEG :(

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#6 Příspěvek od fifiju »

do nedávna sem FLAC vůbec neznal,a zatím zatím mám takovou zkušenost,že to bylo vždy výrazně lepší než ty mptrosky.ale třeba jen můj subjektivní dojem.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od AmarokCZ »

Do nedávna jsem taky FLAC neřešil, ale s lepší technikou jsem k FLACu tak nějak z "donucení" dospěl.
Nicméně musím říct, že mezi dobře nakódovanou MP3 (alespoň 192kbps) a FLACem je nulový až malý rozdíl (trochu dynamiky a hlavně prostor) a to podle konkrétní hudby ("moderní" hudba si v pohodě vystačí s MP3 128kbps). Jako výrazně lepší bych to určitě neoznačoval (pominu-li MP3 podružné kvality <128kbps).
Hlavní výhoda FLACu je to, že existují programy, které poznají, jestli je ten FLAC vytvořen z nějaké MP3/AAC/... nebo z CD.
Stálou pozici formátu MP3 nějak v dnešní "terabajtové době" fakt nechápu ...

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od proel64 »

Nechapem,ako mozete zrovnavat format flac a mp3.Mp3 je stratova kompresia a flac je bezstratova.Zjednodusene povedane,flac je nieco podobne ako zip alebo rar,je teda zhodny s formatom wav.To,ze vam to zneje ak dobra 320kb mp3 je v poriadku,nakolko format mp3 funguje vdaka nedokonalosti nasho ucha.Konvertovat mp3 na flac nema podla mna logiku.Formaty ako mp3 a DivX boli spravene k voli tomu,aby s dala hudba a filmy sirit na internete,samozrejme vacsinou nelegalne.Pri dnesnych velkostiach hdd a rychlosti internetu podla mna tiez upadnu,ved bezne nieje problem stiahnut 14GB blurey rip.Apropo o tej kvalite,uz pri vzorkovani
44,1khz/16bit je pri samplovani signalu 10khz malo vzoriek a pri prevode na analog dochadza k skresleniu...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AmarokCZ »

proel64: příště si radši místo mudrování před stisknutím tlačítka ODESLAT přečti co jsi napsal a možná si rozmyslíš jestli na to tlačítko klikneš :wink:

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od proel64 »

Mas pravdu,nebudem tu "mudrovat",nema to vyznam.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

AmarokCZ píše: Stálou pozici formátu MP3 nějak v dnešní "terabajtové době" fakt nechápu ...
Tak to potom nechápeš povahu většiny světa, jednou z jeho základních vlastností je hamižnost. Proč existujou vepřové párky z drůbežího separátu, boty z plastové kůže, smetanová zmrzlina ze škrobu a bílků?
Hudebnímu nadšenci s TB HDD to může být jedno, ale není to jedno rozhlasu s 10 programy, který valí 24h denně do streamů za jejichž kapacitu platí. Jsou uživatelé netu s mobilním připojením. Jsou majitelé mp3 přehrávačů ne s TB kapacitou ale třeba s 8GB a chtějí tam mít radši 1500 mptrojek než 120 flaců.
Proč asi české televize v TB době vysílají v dvbt multiplexu 8 sračkovitých programů v kanálu místo jednoho ve špičkové kvalitě?
Vždycky budou lidi hamižní. Jinak by trh nepatřil čínskému zboží s čínskou kvalitou.
K té poznatelnosti upsamplování: první, co ztrátová komprese zprasí, je informace o výškách a separace kanálů, protože odstraněním vysokých datových toků a ještě k tomu dvakrát se nejvíc ušetří, takže nejprůkaznější je analyzovat prostor u nahrávek akustických žánrů. Jinými slovy odlišnost spektra L a P kanálu ve výškách.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od AmarokCZ »

Crifodo: máš pravdu, z mého pohledu je hodně věcí nepochopitelných :angel:
Rádia jsou jasná věc - tam jde o prachy. MP3 přehrávače jsou taky jasné - tam jde o omezenou kapacitu.
Já jsem spíš myslel proč je například warez hudba třeba ve 128kbps, když má každý obrovské disky, rychlé připojení k internetu a každý blbec slyší rozdíl mezi FLAC a MP3 320kbps na bedýnkách za stovku :roll:
K tomu prasení ... je to jak jsem psal - na některé hudbě to znát není (ta takzvaná "moderní") a na některé to znát je.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Lebo tie obrovske disky by neboli take obrovske, ked by jedno hudobne CD zabralo 600MB a jeden film 4GB. A linky na to tiez pripravene nie su, nehovoriac o warez serveroch (rapidshare a pod.).

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od AmarokCZ »

rnbw: u Rapidu by možná pomohlo, kdyby tam všechno nebylo desetkrát :wink:
Rozdíl mezi objemem dat MP3 a FLAC není zas tak dramatický (cca třetina až osmina). Zato film by neměl 4GB, ale cca 500GB pokud bychom uvažovali data (video) kvalitativně srovnatelné s Audio-CD nebo FLAC a takové objemy dat by už asi nikdo nechtěl :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tak s tym filmom to je pravda - len neviem, kto by tych 500GB zo studia ukradol :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“