Výměna žárovky v troubě sporáku Mora 2120

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#16 Příspěvek od miroja »

Par dni som sa sem nedostal, a pozeram, ze si to uz vyriesil. Tak len pre uplnost - Mora 850 - kombi tiez zavit E14

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#17 Příspěvek od Nagant »

No, bohužel zatím zcela nevyřešil, sháním žárovku. Navštívil jsem v Hradci Králové 7 obchodů a nikde nemají, mají jen podstatně kratší žárovky do nových sporáků (vymontovaná žárovka je asi 65 mm dlouhá, z toho cca 39 mm je sklo, a vlákno to má až ve vršku). Zeptám se ještě v menších městech.

timur

#18 Příspěvek od timur »

Žárovka je tam obyèejná krátká miòonka se závitem E 14 / 15W / 230 V.Není to žádná speciální,chrání ji žáruvzdorné sklo.Pokud by ji nemìli v obchodì(stále je vidím bìžnì v prodeji),tak si øekni nìjakému elektrikáøi,používají se do kontrolek.Akorát má trošku jiný tvar,ale to nevadí.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#19 Příspěvek od Nagant »

Už ji mám vyměněnou, je sice kratší než původní, ale prostor trouby vcelku osvítí. NARVA 15W, obyčejná (nežáruvzdorná), uvidím co vydrží.

Kadacek

Mora 3102

#20 Příspěvek od Kadacek »

ahoj všichni, mám se žárovnkou stejný problém, je urèitì prasklá ale vùbec se k ní nemohu dostat pøes ten masivní kryt, mùže nìkdo poradit nìjakou fintu jak ho odšroubovat, nebo je pouze zapotøebý obrovská síla? díky za odpovìï všem

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#21 Příspěvek od miroja »

Ja tam mam bajonet,povoluje sa vlavo. Mozno to mas len "pripecene" :lol:
Inak ani mne to doteraz nesvietilo a nikto si nestazoval :lol: :lol:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#22 Příspěvek od sr71 »

pøesnì tak ja píše "miroja" bude to asi pøipeèené, nìkdy je zapotøebí obrovská síla, vìtšinou má to krycí sklo po obvodu výstupky takže to jde opatrnì povolit i napø. sikovkama, u trouby s horkovzduchem, pokud je tam vystouplý kryt ventilátoru vzadu, taky trochu pomùže když se ten kryt demontuje, je tam pak o nìco lepší pøístup

Uživatelský avatar
anvil
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2011, 02:00

#23 Příspěvek od anvil »

Tak tedy mám jiný typ sporáku, ale výrobce je stejný tak to sem dávám snad pomúžu. Jedná se o kombi sporák Mora 2456 a výměnu žárovky. Žárovka je krytá skleněnou objímkou ze silného skla opatřena závitem. Je dosti utažená, na povolení použijte gumové rukavice co má vaše stará na úklid, pokud jako já do nich ty svoje pazoury nedáte tak si v obchodě s ochranými pracovními pomúcky kupte gumové rukavice co vám padnou a ještě se budou hodit. Závit je pravotočivý, takže v protisměru hodinových ručiček povolíme objímku a stejně tak i žárovku. Na žárovce je napsáno 15 Wat, 300 °C MAX, na skleněné objímce je napsáno 15 WAT MAX.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#24 Příspěvek od doktor365 »

taky jsem to kdysi řešil,sklo jsem nepovolil musel jsem rozebrat troubu ze zadu a žárovku vyměnit zadem

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#25 Příspěvek od Eleman »

Doplním:
Také jsem tu skleněnou krytku poprvně velmi těžko povoloval. Když jsem ji vracel po výměně žárovky zpět, mázl jsem závit silikonovou bezbarvou vazelínou a lehce dotáhl. Při další (zatím poslední) výměně nebyl problém :wink: .
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#26 Příspěvek od fredis »

žárovka by měla být na 300°C!!!! Obyčejná bude sice svítit taky, ale rapidně se jí zkrátí životnost!!!!! Dá se určitě sehnat v Rexelu ( bývalé Elvo ) a podobných velkoobchodech elektro. V servidu bude x krád držší :cry:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od workhard »

Kupoval jsem ji v Hornbachu, měli jich tam dost.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“