Problém s aktualizacemi po výměně HDD v notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Mně ale W7 32bit naprosto v pohodě šly i na jednojádru Athlon 1,74GHz s 512MB RAM 667MHz Kingston, s 80GB diskem WD a mámoprknem GigaByte - na rozdíl od 32bitové jehoVisty, která se na totožné sestavě málem ani nepokusila nabootovat. Předtím na tom samém "železe" běžely několik let XP profi - z toho asi 3 poslední roky bez přeinstalování. Měnil jsem akorát zdroj - kvůli tomu, že jsem v původním po celé té době našel některé elyty nafučelé "jak papuča".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od AmarokCZ »

czatlantis: Visty i Win7 mají špatnou pověst především protože mají obrovské nároky na systém a oproti Win XP nic nového nepřináší (tím myslím nic užitečného).
zdenek-ch: tak se s tím smiř a na ty aktualizace se prostě vyprdni, stejně jsou k ničemu. Mě po nedávné výměně HDD taky přestalo něco jít a celkově to je zralý na přeinstalaci.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Mám na jednom PC W98 kvůli starým věcem, na jiném mám WXP a na dalším W7 a všude naprosto bez problémů.
Na W98 sedají vyhodit blbosti, co nikdo nepotřebuje a švihají o 106.
Na WXP se dá vše vyladit tak, že start i vypnutí jede skoro taky rychle jak na W98, ale zákonitě je nemohou dohnat.
Na W7 mi jede vše naprosto bez problémů a nic nezdržuje.

Takže je to o tom, jak si kdo umí zpříjemnit život upravením a vyladěním woken. Vistu jsem nepoužíval, ale pár lidem jsem je vylaďoval, opravoval atd. a vždy se divili, že jim to tak nikdy rychle nešlo. :wink:
W8 bych bral s přehledem a nebál bych se jich. Problém asi bude a nejen u mě, že jsou mi ukradené a nepotřebuji je.

Mezi Vistou a W7 není pouze teoretický rozdíl, praktický tam je a je dost velký. Přesněji, rozdíl je právě v tom, na čem Vista pohořela nejvíc - správa paměti. Stačí se mrknout jak jsou kompilované programy ve Vistě a ve W7. Ve Vistě jeden velký EXE soubor, ve W7 jeden malý EXE soubor a hodně DLL knihoven, takže ve W7 je v paměti od každého programu jen to co je třeba. Takže jsou schopné pracovat víceméně všude tam, kde byly XPéčka oproti Vistě, která nepracovala slušně všude, kde nebyla větší paměť.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#19 Příspěvek od ace_ventura »

zdenek-ch píše: Zdravím, po výměně HDD přestaly fungovat aktualizace
Nemáš ten disk čistě náhodou přes Intel SATA řadič? A není to Western?

Bude to souviset s velokostí fyzických sektorů na disku. Snad ti pomůže Hotfix http://support.microsoft.com/kb/2470478/en-us a taky nainstaluj poslední ovladače řadiče ATA.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od CZJKP1 »

EKKAR píše:Já osobně jsem krok XP => Vista vynechal a "skočil" rovnou XP => W7 - a myslím že jsem neprodělal...
Já jsem osobně žádné kroky nedělal, a žiju taky!!!

Myslím, že to ani nemá cenu.. Mám PC Fujitsu siemens 3200Mhz, asi jednojádro, a 2Gb RAM.... A mě se Viśta vzhledově líbí, ale musel bych si zvykat, krom toho souhlasím s těmi, co na ní nadávají, protože tam má pár zmatkáren.. U Windows 7 se mě nelíbí nabídka start, protože je ,,široká" a když grafická karta nepodporuje ,,Aero" tak to vypadá pěkně hnusně.. Možná by to šlo provozovat za podmínek, že bych se nějákým (pro mě neznámým stylem) dohrály skiny buďto Win XP nebo Vista... Ale stejně, zkoušel jsem jak Windows Vista tak 7 stáhlý z netu, neaktivovaný, jen na těch 30 dnů.. Blbé je, že na můj komp nejsou ovladače na grafiku, a nejde aero ani ve Win Vista ani v 7. A tak používám XP a nakonec licenci nebudu kupovat.Hlavně že je na bedně Windows Vista capable, ale ovladače v nedohlednu!!. A tak asi toto PC zůstane u XP do konce jeho života

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Puda »

Vzhled je to poslední co u win řeším, už od win95 vypadá moje pracovní plocha pořád stejně. Jde o to všechno minimalizovat. Z mýho vlastního hlediska jsou ty barvy přehnaný i v XP. Člověk, když za tím sedí někdy i větší část dne, je pak unavenej. Jinak ve win 7, i ve win XP je pro mě jediný kritérum pro použitelnost rychlost diskových operací (velký soubor, z jednoho disku na druhý), zatím vedou stále XP i když cca jen o 10%. u win7
mě navíc štve i to potvrzování navíc. Vista, když se očeše je funkční taky (měl jsem tu smůlu, že jsem jí už dvakrát na něčí stroj instaloval), ale jede z nich ze všech nejmíň (cca o 1/4). sestava moje je C2Q 9400/4GB/intel DP45SG/WD black 500GB/WD green 1TB (winXP,win7) ta s vistou byla C2D 7400/4GB/msi p35neo/segate 320/WD 1TB green . Takže myslím, že rozdíly v hw se při tom kopírování moc neprojeví. Tady je můj "skin"
Přílohy
plocha.PNG
(56.61 KiB) Staženo 62 x
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od CZJKP1 »

Pěkný. Šla by do visty či 7 taková ta ,,modrá" nabídka se zeleným ,,start" z Win XP??

Proč máš zvolenou anglickou klávesnici.. Ty používáš firefox? Já používám IE od doby, co používám počítače.. Krom toho ty poslední Firefoxy stojí zaprd, kolikrát mam problém s ,,rolováním stránky" zmizí boční posuvník a kolečko nereaguje.. Pravdou je, že IE při vytvoření nové ,,karty" (okna) zpomalí dosti PC, a trvá to. To FF nedělá. Ale jinak nevidím rozdílu... Sem zvyklý na IE.. Škoda že do XP nejde nějákým způsobem ,,namlátit" verze 9!

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#23 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Já stále používam starou dobrou Lunu (modrou). Sice bych klidně přešel na W7 jelikož jsou fakt pěkný a narozdíl od Vist i praktický. Ale žerou moc HDD a užrali by mi moc RAM. zatím tedy mnoho důvodů na opuštění XP nevidím :wink:

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Puda »

Firefox 3.6
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#25 Příspěvek od zdenek-ch »

ace_ventura píše:
zdenek-ch píše: Zdravím, po výměně HDD přestaly fungovat aktualizace
Nemáš ten disk čistě náhodou přes Intel SATA řadič? A není to Western?

Bude to souviset s velokostí fyzických sektorů na disku. Snad ti pomůže Hotfix http://support.microsoft.com/kb/2470478/en-us a taky nainstaluj poslední ovladače řadiče ATA.
Při pokusu naistalovat tu záplatu mi to hodí chybu a nenainstaluje se nic. Takže ani nemůžu říct, jestli by to pomohlo...

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#26 Příspěvek od ace_ventura »

A napíše to nějaké číslo chyby nebo něco podle čeho by se dalo orientovat?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky by bylo vhodné napsat chybu..,

Např. FATAL ERROR!
Přílohy
error.gif
(3.21 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od CZJKP1 »

ace_ventura píše:A napíše to nějaké číslo chyby nebo něco podle čeho by se dalo orientovat?
Taky sem chtěl napsat, předměhl si mě :D

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#29 Příspěvek od Duvsan »

Ktosi ma tu naviedol na Operu. Potvrdzujem, stojí za vyskúšanie. Inak ja rád používam Chromium. Hádajte, prečo. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Protože je to ještě nedodělané ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“