Problém s aktualizacemi po výměně HDD v notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Operu tady propaguju já - i když je to taky fiflena, některý verze nestojí ani za prd - například to byla tuším 9.61 nebo 11.11. Chromej vod Gůgla je sice rychlík, ale taky nemá podporu všeho - prostě si nevybereš... A o FF už tady je víc vláken - jak se vyšší verze čím dál víc zasírají...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#32 Příspěvek od Gringo_Joe »

ja taky funguju na Opere, je sice pravda, ze se ne kazda verze povede, ale pouzivam ten prohlizec uz snad od roku 2004, vyzkousel jsem Netscape, Firefox, IE, Chrome, mozna i neco dalsiho, co se nepamatuju a pokazde se k opere vratil.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od AmarokCZ »

EKKAR: co podle tebe Chromákovi chybí? Já ho v době jeho vzniku použil jako náhradu nehorázně pomalé FireLišky a od té doby jsem nenarazil na nic, co by byl problém.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#34 Příspěvek od p32 »

Pužívám IE 9, Firefox 7.0.1, Operu 11.51 a Maxthon 3.0.24.1000 a funguje vše normálně. Samozřejmě na sejmutí obrazovky v Maxthonu nemá žádný z těch druhých prohlížečů. Chrome jsem odinstaloval po asi 10 minutách - nedodělaný zmetek.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Třeba větší podpora češtiny v základu - než se k něčemu dohrabeš, už je venku novější verze atd - zatímco u Opery je lokalizace automaticky s new verzí atd. Neříkám, že musím mít všecky softy komplet česky, ale je to daleko příjemnější na používání...
A jinak - v kompu mám nainstalený následující prohlížeče: Opera (aktuálně 11.50), Firefox (6 něco), IE 8 (součást Win - ponechán "pro strejce Příhodu"), Chromáka a Safari (tuším 5 něco). Opera je výchozí a nejčastěji používaná, ale třeba na Elektrotanyu musím mít FF - a s některými dalšími stránkami je to podobný, třeba Saščiny "Žirafoviny" mi dost dlouho nechodily korektně v ničem jiným, než v "apláckým Safárku"... Chromáka jsem stáhnul na zkoušku jako součást instalace new verze CCleaneru - a na některý věci je užitečnej.
Opera ale vede.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#36 Příspěvek od zdenek-ch »

Řekl bych že tato diskuze nebyla myšlena jako o diskuze o prohlížečích a o tom, který ze systémů Windows je lepší či horší..... Takže všem děkuji za hodnotné příspěvky, nicméně, původní problém se prozatím vyřešit nepodařilo a zřejmě ani nepodaří...

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#37 Příspěvek od ace_ventura »

No trošičku se to tu odebralo jiným směrem. Jakou to hodí chybu při instalaci toho fixu?

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od CZJKP1 »

Doprčic, je takový problém opsat sériové číslo.. Zazálohovat data, zformátovat HDD, znovunainstalovat, a nahrát si vše zpět!

Většinou, když uděláš takovoudle věc, tak se něco podělá, např. ovládače aspol. a je to problém..

Hele, když jsem si kupoval můj první počítač, (nemluvně o předchozích srágorách, co jsem odkdekud přitáhl, kontejnery, známý aspol) tak můj první PC jsem si koupil přes inzerát, měl procesor 1Ghz, 256mb. Měl bohužel disk 5Gb + Win98... Jenže to už jsem dávno nechtěl. A vzal jsem si doma čistý, 21,5Gbajtový disk, tuším IBM! Ještě jsem však neměl PC z inzerátu doma, jen domluvené na převzetí a platbě. A ted disk IBM jsem strčil do svého PC, natáhl si na něj úplně čistou instalaci XPček, a uložil opět do skříně...

Po pár dnech mě byl na daném místě předveden nový PC, jak funguje aspol, a tak jsem ho zaplatil a převzal. Doma jsem ho hned otevřel, a vyndal ten malý disk, a vložil velký.. A ejhle, hned po startu mě přivítala ,,modrá obrazovka smrti"! A po restartu znovu a znovu a znovu a znovu.. Když jsem disk vložil do toho PC, kde jsem je nainstaloval, tak vše naběhlo, a tak mi bylo jasné, že je instalce dobrá.. Já byl z toho na nervy, zlostný.. Přitom řešení bylo tak jednoduché, vložit ten pitomej disk to toho nového PC, zfromátovat, zavést znovu XP a vše jelo, jak mělo...

Dnes už vím, že se instalují ovladače z CD instalačky XP takové, jaký potřebuje HW, čili pkaždý jiné, a popsaný věci (viz výše) nelze..


Jinak když už jsme u těch PC..

Mam tu dva serverové HDD, které mají přípojky na ty ,,širši" kšandy, než mají běžné HDD, existuje nějáká redukce, příp. možnost, jak ten disk připojit k normálce základce.. Mam cosi vpaměti, jestli mě někdo neříkal, že je zapojení údajně stejné, akorád mezi každým vývodem je drát ,,nezapojený" a že se střídají zapojený nezapojený zapojený nezapojený.....

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#39 Příspěvek od zdenek-ch »

Ano, taky bych si raději nainstaloval čisté Visty, ale zřejmě jsem opomenul říct, že mám OEM Visty, zakoupené s notebookem, tudíž nemám instalační CD ani jiné médium, jenom ten harddisk. Myslím ale, že ty Visty jsou vázané na notebook, ne na harddisk. Bohužel, po provedení kopie 1:1 nefungují aktualizace. Už jsem zkusil při najíždění systému ALT+F10, což by mělo přeinstalovat systém....ten se sice přeinstaloval, ale při pokusu o najetí mi to nakonec skončilo hláškou - Systém nelze nastavit pro tento hardware a abych reinstaloval, nebo tak nějak. Ale já bohužel nemám z čeho. Vytvořil jsem dřív i záloždí DVD ale při pokusu to naistalovat se to chová stejně jako s tím ALT+F10. Kontroloval jsem i sériové číslo HDD, je stejné, protože jsem provedl kopii 1:1 metodou RAW tentokrát programem Paragon partition.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#40 Příspěvek od pepik9 »

CZJKP1 píše: HDD, které mají přípojky na ty ,,širši" kšandy.....
Zřejmě
http://www.ruzovka.cz/inshop/scripts/de ... 2&level=32
http://www.ruzovka.cz/inshop/scripts/de ... 8&level=32
(nový ve verzi PCIex za 4k peněz).

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#41 Příspěvek od zdenek-ch »

Co takhle založit si nové téma o harddiscích s "kšandami"? Tady se diskuze stáčí stále někam jinam.:-) Už to pomalu vzdávám...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od CZJKP1 »

Aha!

Tak já ti poradím!

Nevzdávej to! Vem flasku nebo ještě jeden HDD, tak aby se ti to tam vešlo, a udělej si ještě jednu kopii (tak, aby si měl záložní obsah, pro případ, že by to, co chci nevyšlo). Pak zapluj na Warez, nebo na nějákej sdílejcí servel (CZSHARE, HELLSHARE, ULOZTO) stáhni tam jakoukoli Vistu tvé edice a aby byla OEM.. Potom ji vypal na DVD, nainstaluj, při instalaci zadej tvé SN, co máš zespodu, na nálepce, na PC. Potom to normálně aktivuj, měla by být aktivace úspěšná.. Kdyby náhodou nebyla.. Tak máš ještě ten záložní zdroj souborů tak je můžeš znovu na HDD natáhnout... (nezapomeň! Musí to být tvá edice, a OEM).. Ale většinou, na DVD bývají všechny edice, a vybírají se ze seznamu a s pomocí SN.

Jakou máš edici, Home basic, premium, ultimate, bussines, starter (nepamatuju si je všechny)??

A máš 32bit, nebo 64bit??

A od jakého výrobce máš PC (Asus, acer, HP, Fujitsu Toshiba, IBM.... a další)???

Já se ti už po něčem mrknu,.. Hlavně napiš na co se ptám!

Uvedená cesta je naprosto legální! (za předpokldu, že použiješ svůj SN)

Mimochodem, u PC to mam stejně, můj pc jsem koupil v bazaru. A dostal jsem k tomu kopii CD (ještě k tomu nefunkční) a tak jsem to neřešil. Stáhl jsem si svoje XP, SP3, OEM, a samozřejmě, že to funguje, a jde aktivovat be problému.

Jinak i přesto, že máš OEM (což mají všechny PC, koupené s OS) by měli mít instalační CD s OS k tomu (s názvem, Přeinstalační sada)...

Třeba se podívej sem (je to jen příklad, s Win 7) http://pocitace.aukro.cz/dell-windows-7 ... 23207.html
V žádnem případě bych to ale nikde nekupoval, protože když to uděláš jak jsem výše popsal, tak to má stejný charakter, jako když koupíš CD...

Jirka

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od CZJKP1 »

A máš Windows Vista SP1 nebo SP2 (zjistíš, když klikneš levou na tento počítač, a dáš vlastnosti)

A ještě jedna otázka, máš ,,českou" edici Visty?

Mimochodem-

Už si nám napsal, co to píše za hlášku, když chceš nainstalovat ten fix?? Příp. jestli to napíše číslo chyby.. Nejlepší je, zmáčknout klávesu ,,print screen) pak spustit malování, a dát zkratku ctrl+v. Pak to ulož, a hoď sem.

Odpověz prosím na vše, na co se ptám!

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 170
Registrován: 13 lis 2010, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#44 Příspěvek od zdenek-ch »

Jsou to Home OEM verze, nevím co to bylo na začátku, ale dřív, když ještě aktualizace šly, tak byly zapnuté na automatické, takže nyní tam je SP2, 32bitový systém, výrobce notebooku Acer model 8930G. Windows se mnou komunikují česky.

S tou hláškou, ještě se na to mrknu, ale hlásilo to jen chyba software s číslem, okno na nic nečeká a hned se zavře.

Spíše bych ale zkusil tu přeinstalaci. Jinak k notebooku nebylo ani jedno CD či DVD a byl kupován nový. Snad jsem to zodpověděl všechno. :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Na opravu Windows update su vselijake postupy. Jeden z nich je zastavit sluzbu, vymazat cely obsah adresara WINDOWS\SoftwareDistribution a potom sluzbu znovu spustit.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“