Měnič 12V/230V50Hz o výstupním sinusovém průběhu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzasl
Příspěvky: 174
Registrován: 16 říj 2008, 02:00

#31 Příspěvek od honzasl »

takže musím propojit N, PE i na výstupu z UPS
Jen to ne!!! Nikdy, ani v nouzi.

Proč je problém vytvořit nový třívodičový přívod k čerpadlu?

Ad čerpadlo:
Nebylo by pro zálohování nejšikovnější použít DC čerpadlo?

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#32 Příspěvek od czatlantis »

no tak DC čerpadlo nejspíš bude problém, protože se to nikomu nebude chtít předělávat...ale co se celkem divím, že ta UPSka nijak vážněji (kouřové signály) neprotestovala, když jí vlastně popojils vstup, výstup a ještě zem dohromady.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#33 Příspěvek od milous2 »

Starší konstrukce měniče
Sice jen 150W,ale to je věc trafíčka a sp.tranzistorů.Měl sem to založený kůli tomu nabiječi,že bych ho použil samostatně.Omluvte kvalitu,nějak mi to nejde upravit po naskenování na přijatelnou velikost.
Přílohy
IMG_0004.jpg
(263.46 KiB) Staženo 120 x
IMG_0005.jpg
(299.76 KiB) Staženo 223 x

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od Sesi »

honzasl: no, protože je přívod k čerpadlu jenom dvojvodičový s PEN, tak těžko to jde zapojit bez propojení PE a N na výstpu z UPS.
Asi nejsnažší opravdu bude předělat ten přívod k čerpadlu na třívodičový a vše se tím vyřeší. Protože vyměnit čerpadlo za DC nevidím jako reálnou variantu.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#35 Příspěvek od Peterseal »

Mam otazku, ako sa na vystupe spinane menica da urobit sinusovy piebeh?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od masar »

>Peterseal: ...tady jsem narazil na jedno slovo, kterému nerozumím...hrdobec... :wink:

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#37 Příspěvek od procesor »

Ak tá UPS-ka nemá na výstupe fičko, nie je dôvod prečo by nemohli byť PE a N pospájané.

Uživatelský avatar
honzasl
Příspěvky: 174
Registrován: 16 říj 2008, 02:00

#38 Příspěvek od honzasl »

procesor
PE a N je prostě nepřípustné kdykoli po rozdělení spojovat. Víc bych nad tím nehloubal.
V elektroinstalacích se často stane, že přestože nějaké zapojení funguje (motor se točí), tak to nemusí být zapojeno správně a nemusí to být bezpečné.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od Sesi »

Ještě zpátky k té instalaci UPS do sklepa pro čerpadlo kotle na uhlí, trochu jsem to prohlížel, jak to udělat. Je to tam trochu složitější(termostat) a můj závěr je takový, že výměna kabeláže na TN-S by byla trochu problematická, nicméně šlo by to. Každopádně teď určitě ne, když už se topí, ale "investor" na to nespěchá, klidně po zimě, spíš se ptal, jestli by se tam ta UPS nějak dala zapojit.
Jenom mě napadlo, jestli se dá fázový(černý nebo hnědý) vodič v CYKY použít jako nulák(N), případně přeznačit na modrý? Není to zakázané? Např. k čerpadlu teď vede CYKY 3Bx1,5(žz, černá, hnědá), zapojený jsou žlutozelený a černý, zbylý hnědý je nepoužitý(rezerva), takže by se teoreticky dal použít jako N. Osobně se mi to moc nelíbí, ale pokud by to šlo, zřejmě by se kabely nemusely měnit.

Uživatelský avatar
honzasl
Příspěvky: 174
Registrován: 16 říj 2008, 02:00

#40 Příspěvek od honzasl »

Přeznačování vodičů je obecně nedobré, ale zde bych šel tou cestou, že hnědý bych označil modrou bužírkou na vodič N. Pokud jsou kabely nevyměnitelné ve zdi, je to použitelné řešení.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“