Tesla color 451

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Tesla color 451

#1 Příspěvek od urbanek »

Zdravím všechny,
jel jsem si takhle dneska do školy a u silnice, přímo pod cedulí "zákaz skládky" ležela televize Tesla Color 451 :) . Neváhal jsem a naložil ji do auta a už je moje...
Není to zřejmě příliš rozšířený typ, já se s ní setkal poprvé. Je v monitorovém provedení, před obrazovkou kouřové sklo, ale jinak je to úplná klasika - šasí ala Color 416, jen modul DO je jiný, ladění napěťovou syntézou, 50 předvoleb, displej atd.
Po zapnutí TV nehrála - závada: 2 studeňáky a BUčko ve zdroji. Teď už jde, obrazovka ještě dobrá - obraz jako břitva. DO jsem k té televizi neměl, ale vyhrabal jsem doma nějaké od kdysi rozebraného Oravanu Lux a funguje to.
Co mě ale dostalo je způsob ladění. To jsem jaksi nepochopil. Jedním tlačítkem se ladí směrem dolů, ale jak se přepínají pásma nebo jak se ukládá do paměti jsem zatím nezjistil.
Nemáte, prosím, někdo nějaký návod?
Díky.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#2 Příspěvek od Onkyo »

Musí sa to dať nejakým tlačítkom na DO .Poznám dobre tieto TV ,ale velmi častá závada na nich bola práve v tom,že sa prepísali opčné bity v procáku resp.v pamäti na prijímačí DO a porom to blblo poriadne.Trebalo to nastaviť cez vyvolanie a pomocou DO a bolo to OK.Ostatné funkcie na DO fungujú tak ako majú? :?:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

No já hlavně bohužel nemám originální DO. Mám je od Oravanu Lux, a ani to nevím jestli už to nebyla nějaká náhrada. Základní funkce jako jas, hlas, sytost, přepínání předvoleb atd. fungují. Ale některá tlačítka fungují nějak divně. Např. tlačítkem "AFC" se přepínám na AV a zpět nebo tlačítko pro "reset" (vyvolání implicitního nastavení) a tlačítka krokování předvoleb někdy fungují jak mají, někdy nereagují vůbec a někdy se při jejich zmáčknutí televize vypne do standby. Jedno tlačítko (šipka nahoru) funguje jako ladění, ale směrem dolů a jen v rámci aktuálně zvoleného pásma. Jak se přepínají pásma jsem nezjistil. Ukládání do paměti už jsem našel.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#4 Příspěvek od juca »

Tym DO to musi ist, na display ti musi ukazovat I ,III, U, az to nepojde mozem ti oskenovat navod pre obsah pamate, robi sa to vsetko cez DO.
juca

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

juca píše:Tym DO to musi ist, na display ti musi ukazovat I ,III, U, az to nepojde mozem ti oskenovat navod pre obsah pamate, robi sa to vsetko cez DO.
Medzi DO z Oravanu-Lux a DO pre COLOR 446/447/450/451/343 bol rozdiel iba v mechanickom prevedeni. Lux mal standardne tlacitka na membranu z vodivej gumy, oststne boli "bublinkace". Tak ako pise kolega,s tymto DO to musi ist. Ak chces navod, mozem ti ho pripadne poslat aj ja (ak nebude stihat kolega :wink: ).
V kratkosti, zvolis si pasmo,potom ladis. Stalc M - ak si dobre pamatam tak dlhsie alebo dvakrat ?? az presatne blikat cislo predvolby. No a potom opat od zaciatku dalsi program... Predpoklad je spravne nastavene "Options" ako sa tu tiez zmienil kolega.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od urbanek »

Chová se to nějak podivně. Pásma nejdou přepínat vůbec a ladění jde jen jedním směrem, proto prosím o zaslání návodu na naprogramování paměti. Díky.

můj mail: rurbanek@atlas.cz

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#7 Příspěvek od miroja »

OK, vecer pohladam a ak bude treba asi zajtra zoskenujem. Mozno to najdes aj v PDF-ku pre SAA1293A - 03.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od urbanek »

Tak dneska jsem zjistil že chyba nebyla v televizi ale v ovladači - dělal si co chce. S jiným to funguje...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#9 Příspěvek od miroja »

Sice neskoro (sorry), ale predsalen som Ti poslal par stran z technickej informacii pre TV Color 446/447 s popisom ovladania tejto typovej rady.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#10 Příspěvek od yakl »

Ja myslím, že tie dva studené spoje boli na budiacom trafe pre to vadné BU v zdroji. Ak nie, tak skontroluj všetky štyri (ostré) vývody tohoto trafa, lebo pôjde aj ďalšie BU do nebíčka. A čo to je "studený spoj"? Je to nevykúrený autobus!javascript:emoticon(':)')

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“