UPS smart APC1000

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
langos2
Příspěvky: 26
Registrován: 19 srp 2011, 02:00

UPS smart APC1000

#1 Příspěvek od langos2 »

Zdravím,
prosím o radu na uvedenou UPSku, dostal jsem ji jako vyřazenou, prováděl jsem testy s beterii (původní) nabít pak na zátěži vybít první 300W halogen cca 3x do úplného umření pak opětovné nabití a ok. Cca měsíc ležela a dnes jsem opět nechal vybít na 100W opět úplně do mrtva doba vybijení cca 21min. Po opětovném zapojení do sítě nabíjí ale neustále píská zkoušel jsem i následné odpojení od sítě a píská až odpojím baterii přestane. Opět zapnu bateri a pak do sítě a zese bohužél píská. Při připojení zátěže žárovka svítí a při přerušení dodávky UPS dodává ale neustále píská.
Nemá te někdo radu co sní. Jinak jí mám na oběhové čerpadlo.

Děkuji za odezvy Vašek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

A co ukazuje LEDkami? Nie nahodou vadnu bateriu?

Uživatelský avatar
langos2
Příspěvky: 26
Registrován: 19 srp 2011, 02:00

#3 Příspěvek od langos2 »

právě že jak za běžnýho provozu, ještě jsem jednou zkoušel postup je odpojená od sítě a rozpojený kontakt baterie, zasunu kontakt ups nepíská zapojím síť a začne pískat. Po následném odpojení od sítě stále píská a až po přerušení kontaktu baterie konec.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nemusí to být správně, ale porucha po delším stání = suchý elyty, často v nějakým měniči apod. UPS pak nemá správná napětí, tudíž měří špatná data a blbne.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#5 Příspěvek od czatlantis »

chtělo by to připojit k PC a zjistit, na co si ta UPS stěžuje.

Uživatelský avatar
langos2
Příspěvky: 26
Registrován: 19 srp 2011, 02:00

#6 Příspěvek od langos2 »

Děkuji za odpovědí, nejsem slaboproudař a tak jsem chtěl poradit zda někdo nemá odpověď, psal jsem i do APC ale tam odkázali na servis. Neboť mám ups rozdělanou a přední kryt položený na horní části izolační desce od plošného spoje a občas se na kryt zatlačilo zkontroloval jsem některé zapájené vývody které byly extrémě dlouhe a byly ohlé narovnal jsem je a bylo po problému ups zatím funguje jak má. Chybu přisuzuji spojení dvou obvodů doufám že nic jiného se nestalo.
Uvidíme jak se bude chovat po delším používání.

Jaký názor máte k připojení velké baterie o kapacitě cca 200Ah trakční (starší z VZV)

Vašek

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#7 Příspěvek od czatlantis »

Smart 1000 nemá větrák, takže pro větší baterku je nutnost nějakej přidat, jinak ti to shoří. A možná by měl jet pořád, protože pokud to bude nabíjet takovej aku, tak se to nejspíš taky přehřeje. Pak je potřeba v konfigu UPSky nastavit počet externích akupacků na nějakou vyšší hodnotu a bateriovou konstantu taky dát naplno. Ikdyž teoreticky by ta UPS měla fungovat jen na bázi min napětí, ale bude ukazovat kraviny co se týče zbývající kapacity při provozu na baterky.

Uživatelský avatar
langos2
Příspěvky: 26
Registrován: 19 srp 2011, 02:00

#8 Příspěvek od langos2 »

mám tady jeden ventilátor na 12-24V přemýšlím o nějakém čidle které by spínalo ten ventilátor po dosažení cca 30 °C a doplnit ups o další větrací otvory. Jinak baterii ještě nemám pak uvidím s nastavením a kabelem pro ups něco pročtu a uvidím zda si stím poradím .

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od czatlantis »

to ho spíš nechej jet pořád na nějaký nižší napětí. Teda pokud nevadí hluk...no ono stejně u té UPS se moc nevyspíš - teda alespoň ta, kterou tady mám bzučí 50Hz jen normálně na síti...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Napr. pri SmartUPS 1500 sa ventilator zapina pri behu menica a tiez pri nabijani. Po nabiti je ticho, takze moze byt UPS aj v kancelarii.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“