Dolní propust s OZ

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

Dolní propust s OZ

#1 Příspěvek od pepe363 »

Zdravím,

dávám dokupy barevnou hudbu, a potřeboval jsem schémata dolních propustí. Našel jsem po chvíli googlení tyto dvě schémátka, jakožto dolní propust s OZ I. a II. řádu. Problém je, že už bez rovnic k určení hodnot rezistorů a kapacit. Poradí někdo?

Díky
Přílohy
dolní propust s OZ.PNG
(16.54 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

Poradím program od Texas Instruments, je za registraci:
http://www.ti.com/tool/filterpro
Má pěkný wizard, obejdeš se bez vzorečků.

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od pepe363 »

Díky moc, to je supr prográmek =)

Akorát bych potřeboval poradit se vstupními parametry. Jediný co s jistotou vyplnim je PassBand frequency. To dávam 180Hz. Ale jaký hodnoty mam dopsat do ostatních parametrů, abych získal co možná největší strmost?

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Strmost už je určena tím, že jsi zvolil filtr druhého řádu, kterým dosáhneš maximálně 40 dB/dekádu, čili 12 dB na oktávu. Když nezadáš ten řád, v tabulce typů filtrů máš přehled, kolikastupňový filtr bude třeba na splnění zadaných parametrů. A na konci vidíš charakteristiky. Můžeš si hrát, nic to nestojí, jen trochu času.

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od pepe363 »

Supr, tak už mám navrženo, akorát váhám nad výběrem vhodného OZ =) Počítám nějaký nízkošumový.... Co bych měl použít?

Uživatelský avatar
dargon
Příspěvky: 128
Registrován: 06 bře 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od dargon »


Odpovědět

Zpět na „Teorie“