Sítopředzes SWA 2000

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Sítopředzes SWA 2000

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Tak mne protrénoval soused , chtěl přezkoušet předzes , že prý dgpříjem jednou jde , jednou nee . Tak jsem trochu hledal , ale ani bratři od vzniku zesu nic zevrubně nepopsali , tak jsem musel sám si . Takže tak nějak .
Přílohy
IMG_0182.JPG
(96.25 KiB) Staženo 147 x
SWA2000b.png
(3.14 KiB) Staženo 155 x

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Ty BC jsou pro nastavení klidovýho proudu nebo automatický řízení zisku?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od jopo166 »

pekne kresba rusi to nakreslili takto ako je to v tomto vlakne http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 85&start=0

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je dagata ja v google prekoktvaci...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

mi-ro píše:Ty BC jsou pro nastavení klidovýho proudu nebo automatický řízení zisku?
Má to umět dálkový řízení zisku, ale kdo to kdy u nás použil ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

8O
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nemyslím dálkově z parlamentu, ale změnou napájecího napětí zesu v rozsahu pár voltů. Nevím, jestli to zrovna tenhle model zvládá. :D

Kdyby se to mělo automaticky přizpůsobit síle signálu z antény, tak tam jednak bude didodovej detektor, jednak to zahltí první FM stanice.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Ano, použil jsem to celkem třikrát, z toho dvakrát u síta SWA2000, protože široko daleko nebyl k sehnání zesilovač jednotranzistorový, a vyrábět se mi ho nechtělo, jenže na samotný symetrizační člen bylo signálu už málo.
Proto jsem radši dával zesilovač až před rozbočovač signálu, tedy dál od antény, v jednom případě, o kterém jsem tu už kdysi psal, vyhověl předzesilovač 15-18dB v anténě a další zesilovač ca 14-16dB po 78 metrech kabelu před prvním rozbočením. Ale od té doby, co jede digitál, nemám zprávy, jestli to tam ještě používají, a co to dělá při změnách počasí. Přece jen analogovému signálu se dalo nějaké to rušení nebo slabá křížová modulace odpustit, digitál ji ale nesnáší...
No a třetí případ řízení zisku je u té zapouzdřené antény, co mám na balkóně (viz vlákno z konce srpna 2010). Anténa, k níž je dodáván zdroj 12V, je napájená přímo ze settopboxu napětím 5V, aby nevznikala křížová modulace v důsledku zahlcení silným signálem blízkého AP 464MHz - sice vestavěné zesilovače mají nějaké ty horní propusti, ale deska není stíněná, rušení se do ní dostává i bez připojených zářičů.
Anténa maká takto už přes rok a zkušenosti předčily moje očekávání. Skutečně v manuálu nekecají, zisk jí řídit lze.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#9 Příspěvek od jopo166 »

znižiť zisk u dvojstupnovych zosilovačoch sa da viacerimi sposobmy napr zmenou pracovnych bodou teoreticky aj zniženim napetia sa zmenia pracovne body pripadne ak je priliš silny signal na vstupe zosilovača tak sa da priamo na vstup zosilovača nacinovať utlmovy članok z odporoveho trimra pripadne z odporou a tak znižiť vstupnu uroven priamo do toho polskeho zosilovača aby sa neprebudil.V minulosti som aj videl polske zosilovače s trimrom na vstupe.Z polskych sa ešte vyrabaju 1 tranzistorove swa1 s tranzistorom bfr91a zisk asi 10db a o niečo vykonnejši swa1/lux tranzistor bfp67 zisk 14db ale je ich malo v predajnach. Zdroje sa vyrabaju aj regulovatelne . FERO v avelmaku to všetko ma aj ked uš jednostupnove vypredal.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“