Mikrovlnka moulinex

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

Mikrovlnka moulinex

#1 Příspěvek od karas »

Mám mikrovlnku moulinex, která po uplynutí doby na ohřátí potravin ještě ochlazuje magnetron. To by mě až tak nevadilo ale vadí mi že jej ochlazuje tak dlouho než otevřu dvířka MT. Nevíte někdo jak by se tato funkce dala vyřadit z provozu nebo aspoň ochlazování magnetronu omezit na nějakou dobu- třeba 30s?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nejde jen o chlazení magnetronu ale o odvětrání "zapařenýho" prostoru trouby. Asi by to nějak šlo ale nevidím logiku proč to dělat, když něco ohřeješ tak to taky vyndáš ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od karas »

když na to zapomenu tak to jede třeba celej den než přijdu z práce. Nevím proč na takový věci konstruktéři nemysleli. Stačily by přece když moc tak 2 minuty větrání

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jindra2 »

Je-li větrák na 230 V, tak není problém ho zapojit na časový spínač, většina mikrovlnek vypíná všechno po uplynutí doby.
Jindra

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od karas »

nejde jen o ten větrák, točí se talíř , na display cosi bliká. Tohle se zřejmě nejjednodušeji vyřeší výměnou MT.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

To je spíš krpa v řídící elektronice, která ovládá dva okruhy: magnetron a větrák. Magnetron se nedá řídit jinak, než poměrem zapnuto/vypnuto a relé pro motor je sepnutý po celou dobu provozu. Tobě zřejmě zůstává viset relé pro větrák díky závadě v řízení (SW, nebo HW). Ještě jsem osobně neviděl MW s doběhem chlazení po vypnutí..

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od karas »

to si nemyslím to by se zastavilo všechno ostatní

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

mikro

#8 Příspěvek od tibi »

a to ti robi uz od novoty ci iba teraz? pretoze je nemyslitelne aby ventilator isel v kuse ked magnetron nie je v prevadzke.tam bude bud zlepeny kontakt rele alebo jednotka co ho ovlada je vadna.

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od karas »

já sem ju neměl novou, ale dělá to od začátku co ji mám. ale jak sem už psal , myslím si že je to tak od výroby

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“