Zbrojní průkaz - učební texty

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Zbrojní průkaz - učební texty

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím! Mám prosbu: Kamarád si chce dělat zbroják pro sportovní střelbu. Lze někde stáhnout učební texty pro tuto potřebu?
Hledal jsem na Goo.. aler nevím co je pro to potřeba.
Děkuji!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Optej se tady: http://www.gunlex.cz/
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od nokijec »

Dobrý je si přečíst zákon.Ty otázky z trestního zákona se naučit z paměti z testů.Ty jsou hodně bodovaný, když uděláš chybu jdeš ven.Stalo se ,že zaměstnanec policie vylít jen proto,že se naučil ty otázky jen a,b,c a v ostrých testech to bylo zpřeházený.To samý zdravověda.Tady se stalo,že uchazeč lékař měl na otázku jiný oborný názor než autor testů.
Co se týká techniky tak dobrá je kniha od Zdeňka Faktora Střelné zbraně.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Já mám zbroják už asi 15let ale teď to sháním pro toho kamaráda. Jedná se o skupinu B pro sport.
Moc Vám děkuji!! :)

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od GeorgeB »

Kamarád co má zbroják mě odkázal na web http://zbranekvalitne.cz/ tak přeposílám dál...

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od stasek »

Kaca: je jedno pro jakou skupinu to sháníš, stejně jsou testy stejné pro všechny skupiny.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Ano. Já vím. Děkuji za odkazy! Něco se tam vybere. :)
Zdravím!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Hlavně ať se naučí i dělení zbraní podle hlavní.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#9 Příspěvek od bastliar »

rezis píše:Hlavně ať se naučí i dělení zbraní podle hlavní.
Napríklad, že taký kaliber 12 u brokovky neznamená číselný priemer hlavne :prst: :mrgreen:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Bastliar - a Ty víš, jak se to u těch brokovnic vlastně počítá?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od mtajovsky »

Je to počet olověných kulí o celkové hmotnosti 1 libry, které projdou přesně hlavní. Takže, jestliže vyrobíme 12 kulí z 1 libry olova, budou mít průměr 18,5 mm, což je naše hledaná ráže 12.

Tohle neplatí pro ráži .410, která je výjimkou a má 12,25 mm.

K tomu zbrojáku doporučuji prostudovat i zdravotní přípravu a nějakou nauku o střelivu, co je to střižná hrana, náboje wad cutter, jaké jsou zápalky a typy střel, co všechno je schováno od označením ráže atd. Na sportovní střelbu budou chtít vědět i o brokovnicích, například že se má před střelbou zkontrolovat prostupnost hlavně, jak se má nosit atd.
Taky pozor různé chytáky, například jsem měl otázku, jestli se může zbraň přenášet v aktovce s jedním zámkem nebo musí být dva. Správná odpověď je, že se zbraň nepřenáší v aktovce, ale v pouzdře na těle. Taky ať si dá pozor na to, jak bude po zkušební střelbě odkládat pistoli. Správně má být pojistka zajištěná a viditelná a tudíž na vrchní straně.
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 31 říj 2011, 12:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#12 Příspěvek od Sandal »

Kolik broků se udělá z jedný libry olova tak taková je to brokovnice,respektive brokovej náboj.Neznamená to ale že v brokovom náboji je vždycky 1 libra olova :wink:

mtajovsky byl rychlejší :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

Ta zdravověda je tam vcelku intuitivní takže v pohodě. Pak jsou věci které se dají odvodit použitím mozku a pak takové co je se třeba fakt naučit. Jako kolik dní na co dovoz vývoz atd. To je pakárna.
Jo a hlavně rozlišovat kdy se ptají na kategorii zbraně a kdy na skupinu zbrojního průkazu. Je to samé písmenko a člověk se v tom zaplete.
A jak jsme psal hodně nás bylo vyjevených z toho co je jednuška, troják, trojáček....
Co nám říkali hlavně bezpečnost takže kontrola zbraně před jakoukoli manipulací.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“