Infra-laser závora

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
2high
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2011, 01:00

Infra-laser závora

#1 Příspěvek od 2high »

Dobrý den, potřeboval bych poradit se stavbou nějaké infra nebo laser závory. Jedná se mi o zjištění průchodu osob do objektu venkovní branou. Potřebuji dát vědět, když někdo projde branou, aby mi v budově zazvonil nějaký zvonek popř. rozsvítila i žárovka, protože to bude na dvě vstupní brány, tak abych věděl kterou dotyčná osoba prošla. Měl jsem jedno řešení s bezdrátovou infrazávorou, ale cena na jednu bránu byla 10 tisíc:-( Nebyla tam natažená elektřina, ale po této ceně ji tam natáhnu. Brána je cca 2 metry široká a vzdálená od objektu cca 30 metrů. Šlo by to realizovat pomocí těchto čidel http://daxxe.cz/shop/infrazavora-20m-40m-p-12.html
Nebo by bylo nejjednodušší koupit nějaký detektor pohybu a zaměřit ho na bránu?
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od frantajetel11 »

Jo tohle by mělo jít použít, akorát počítej s tím, že když někdo bude vědět, že to tam je, tak to velmi lehce podleze/přeleze. Jde to vyřešit několika odrazkama, abys měl víc "paprsků" nad sebou. Potom je to ale náročný na nastavení a instalaci vůbec. Nejvíc záleží na typu "vlezu" do objektu.
To čidlo pohybu by možná bylo lepší, akorát by muselo bejt nastavený tak, aby ti ho nespustila každá blbá kočka, co půjde okolo (čtyřnohá) :wink:

Uživatelský avatar
2high
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2011, 01:00

#3 Příspěvek od 2high »

V objektu je nainstalován alarm s venkovními čidly, toto řešení bude pouze na zjištění průchodu osob a nemusí být nějaké přesné. Půjdu asi do těch detektorů pohybu. Bude to nejlevnější a nejjednodušší řešení. Nějaké doporučení na kvalitní- přeci jenom budou venku za každého počasí. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“