Pískající cívka ve zdrojové části LCD monitoru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#16 Příspěvek od milavla »

LG L1510S. Nejvíc je to pískání slyšet po zapnutí, po zahřátí už to tolik slyšet není.

Uživatelský avatar
Pwn3r
Příspěvky: 199
Registrován: 05 dub 2011, 02:00

#17 Příspěvek od Pwn3r »

aky je stary ten monitor??? mal si ho uz rozobraty??? v ako stave su kondenzatory v zdrojovej casti, popripade skus premerat ich kapacitu

ja som mal jeden zdroj ATX ktory piskal po rozobrati som si vsimol nafunknute kondenzatory v sekundary, je mozne ze je to taka ista pricina ako kedysi som ja riesil

Uživatelský avatar
elped77
Příspěvky: 142
Registrován: 24 pro 2010, 01:00
Bydliště: VT

#18 Příspěvek od elped77 »

Ako ti radia vyššie - premeraj elektrolyty v zdroji na ESR, väčšinou je zrada v nich, "nafúknuté" nemusia byť.
Ak by si potreboval SM, daj vedieť.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#19 Příspěvek od milavla »

Starý už bude tak 8 let, rozebraný jsem ho už jednou měl, měnil jsem tam vadný panel. Už tenkrát pískal, ale to jsem měl ještě poměrně hlučný počítač, takže jsem to neřešil. Až bude čas tak to rozeberu znovu a mrknu na to...

Uživatelský avatar
punta
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2012, 02:00

#20 Příspěvek od punta »

Řešení pískacích cívek je jednoduché. Použije se plastová trubička, které se jeden konec postupně přilkládá k součástkám a na druhém konci se poslouchá s trubičkou vloženou do ucha. Je slyšet všechen zvuk, který vydává součástka, a to tak, že se kvalita rovná přiloženému uchu k ní.
Trubička je cca 0,5 - 0,8m dlouhá a může být vlastně jakkoliv dlouhá. Pískání se pak odstraní REZISTINEM-ML, což je tekutý vosk k vystříkání dutin auta. Je nevodivý, takže bezpečný. Nakape se na feritové jádro cívky, která musí být studená. Za studena větší mezera mezi díly feritu a tím větší pískání. Pak se nechá zaschnout, cca 1-2 dny.
Pokud píská dále tak si netrefil tu správnou mezírku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“