Zakladni deska Fujitsu Siemens Amilo Pi2550-koupim

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rishard123
Příspěvky: 132
Registrován: 03 lis 2009, 01:00

Zakladni deska Fujitsu Siemens Amilo Pi2550-koupim

#1 Příspěvek od rishard123 »

Zdravim,koupim tuto desku,vyhorel mi napajeci konektor desky,dojel na nabitou baterii a po vymene konektoru,zkrat,takze k.o.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Nafot ten tvuj zkrat. to se dá většinou obejít aby nebyl. :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rishard123
Příspěvky: 132
Registrován: 03 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od rishard123 »

po výměně....
Přílohy
IMG_20110616_155000.jpg
(148.96 KiB) Staženo 123 x

Uživatelský avatar
rishard123
Příspěvky: 132
Registrován: 03 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od rishard123 »

po výměně 2....
Přílohy
IMG_20110616_154954.jpg
(147.74 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
rishard123
Příspěvky: 132
Registrován: 03 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od rishard123 »

před výměnou.....
Přílohy
IMG_20110513_124001.jpg
(156.92 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Vyhoď pojistku a zkus zda pokud dáš napětí za ni tak to bude ve zkratu. Pokud ne tak se poojistka postaví jednou stranou do vzduchu a na vývod ve vzduchu se natáhne vývod z konektoru které se už nikde nesmí dotýkat spoje ( většinou se to šlusnbe v prokovu. Toot je pak třeba nějak zafixovat proti poškození
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mourek »

no pokud je to za pojistkou OK tak to někdy řeším tak že odstŕaním vnitřek konektoru, protáhnu kablík na který dám příslušnou samičku. Takže mám noťas s ocáskem , ale běhá. Prostě se vůbec nesnažím konektor demontovat.

Uživatelský avatar
rishard123
Příspěvky: 132
Registrován: 03 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od rishard123 »

To mě nenapadlo,děkuji za rady,vyzkouším a dám vědět....

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od petr_ »

Mourek píše:no pokud je to za pojistkou OK tak to někdy řeším tak že odstŕaním vnitřek konektoru, protáhnu kablík na který dám příslušnou samičku. Takže mám noťas s ocáskem , ale běhá. Prostě se vůbec nesnažím konektor demontovat.
No to je ale mimořádná prasárna, navíc zbytečná, když se konektor dá koupit obvykle do 10 euro.
Jinak i kdyby to bylo šlehlé někde dál, bude to nějaký fet, případně (a to mě nepřestává překvapovat, zrovna včera jsem takový opravoval) šlehlý keramický kond. Většinou jsou tyhle závady dobře opravitelné, desku není třeba měnit.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

neříkám že to není prasárna ale kolikrát je to taková vykopávka že to nemá cenu dělat . Navíc pokud není vybavení na demontáž tak prostě ne. zmršit prokovy je dost snadné.A většinou první dotaz je autorizovaný servis který doporučí koupi nového NTB. A může noťas vrtět ocáskem když má dobrou náladu. :lol: :D

Uživatelský avatar
rishard123
Příspěvky: 132
Registrován: 03 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od rishard123 »

Zdravím,konektor jsem sehnal v shopu na notebook díly za 500kč z jiného modelu,na tenhle model neni jinak vůbec k sehnání-to je si myslim ten hlavní problém všeobecně,tuzemský prodejci dodávají jen do servisů,nebo mění díl za díl(desku za desku) a se spotřebiteli se vůbec nikdo nebaví.....Jinak děkuji za velmi dobrou radu,bylo to tak jste popsali výše-šlus v prokovu.Stačilo připojot dále na cestě(za pojistkou a všechno běží,ještě jednou děkuji za velice užitečnou radu.....

Uživatelský avatar
largoapasionata
Příspěvky: 12
Registrován: 04 lis 2011, 01:00
Bydliště: Mannheim

Fujitsu Amilo Pi2550

#12 Příspěvek od largoapasionata »

Dobrý den,
nevím jestli jsem tady správně, ale na tu koupi nejspíš taky dojde. :lol: Koupila jsem si levný NB v bazaru. V záruce shořelo něco uvnitř. Vzhledem ke vzdálenosti jsem pověřila kamarádku - 2x2 cesty po 40 Eurech s nejistým výsledkem... Poštou přišlo něco výše popsaného. Káblík. Jen v otvoru nebylo torzo konektoru, ale měkká bílá hmota. Po nějaké době začaly výpadky napájení. Rozebrala jsem NB a našla: vpravo (pokud se to bere jako u auta) můstek v místech kde podle fotky výše byly packy. Vlevo můstek a drát na dvou nitích. Vlající drát. Oboustranné boule cínu. Bílá hmota emigrovala při protažení drátů.
Koupila jsem vnitřní konektor, ale má 3 kontakty. Předpokládám, že na obal přijde levý drát, ten volný vpravo a na kolík a ten třetí středový zůstane volný. ale taky to může být úplně jinak. Můžete poradit?
Reklamace je passé, jediný bastl v dohledu může přispět čtvrtprofi vybavením a radou, ale jenom s pájením - má v domku patro vláčkodráhy.
Potřebovala bych vědět, na co si mám dát pozor. Ale rady tak pro operní tenory, šlus nebo šluk v prokovech jsme nebrali. Nebo jsem chyběla. Ale já jsem vážně diletant, i toho bastla mi musel Willi přeložit :lol:
Nespěchá to. Až někdo z vás dostane chuť vysvětlovat triviality, budu moc vděčná. Zatím se učím na střevech ze starého mobilu vyšívat mikropájkou. Už jsem vytečkovala docela úhlednou kachničku :?
NB je můj a jsem smířená s tím, že ho dorazím. Chci to jen zkusit, horší to být nemůže. Je mi 52 a pájku jsem párkrát v ruce měla. Zatím nic neodešlo. Bude to premiéra :roll:
Díky za trpělivost

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#13 Příspěvek od petr_ »

Jaký notebook ? 3-pin konektor ?

Uživatelský avatar
largoapasionata
Příspěvky: 12
Registrován: 04 lis 2011, 01:00
Bydliště: Mannheim

#14 Příspěvek od largoapasionata »

NB je v nazvu a v předmětu, AMILO Pi2550. NB ma 2pinovy, 3pin je samice kterou mi prodali v Conradu. Prodavač tvrdil že to nevadi. A sorry, jsem v práci, jenom odskakuju.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#15 Příspěvek od petr_ »

Tak tak by neměl být problém, není tam žádna identifikace.
Asi to nebude originální konektor že ?
Jinak bych vyčistil desku od bastlu co tam byl, a podíval se v jakém je stavu.
Konektor bych pak osadil originální.
http://www.ebay.com/itm/DC-Power-Jack-P ... 2559eb50a2

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“