mikrovlnka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

mikrovlnka

#1 Příspěvek od xyxa »

čau četl jsem tu vše o opravách mikrovlnek přesněji o magnetronech jaký mají mít odpor když jsem to měřil poprvé tak mezi sebou neměl žádný odpor a na zem taky ne tak jsem ho odmontoval nic víc koukl jak vypadá našrouboval zpátky najednou začal ukazovat 2,5ohm a na zem nic a mikrovlnka začala ohřívat tak se ptám jestli je to chyba nebo to naznačuje že brzo odejde ten magnetron dík za odpovědi jsem jen elektroamatér tak se nedivte jak to píšu neznám všechny ty slova a názvosloví abyste mi dobře rozuměli ale doufám že mě pochopíte dík

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Oldradio »

Těch 2,5 ohmu je odpor žhavicího vlákna, možná bylo přerušené a tou demontáží se nějak chytlo zpátky, ale zase se může kdykoliv rozpojit.
Zkus nešetřit interpunkčními znaménky (čárkami ve větě), líp se to pak po tobě bude číst :idea:

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

mikro

#3 Příspěvek od tibi »

bud si mal spatny kontakt pri merani alepo sa to nahodne spojilo vo vnutri,ak je tomu tak staci mensi otras alebo urcity cas a zas k tomu dvojde

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od karas »

to byl určitě jen špatnej kontakt na konektoru. Stalo se mi to už dostkrát

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

Měl jsem i utrženou tlumivku pod tím plechovým víčkem.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#6 Příspěvek od sr71 »

neznáte nìkdo nìjaké orientaèní hodnoty pro standardní rychlost ohøevu mikrovlnky?
pøíklad: mikrovlnka 800W, 0,5L vody 20°C, pøi plném výkonu po 2min se voda ohøeje napø. o 20°C nebo nìjaké podobné hodnoty

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bernard »

U vody je to poměrně jednoduché. Její měrné teplo C je okolo 4,2 kWs/°/L, takže mezi elektrikou prací a ohřátím vody je závislost

P·η·t = C·V·ΔT

Účinnost ohřevu je prý 50%, tedy pro uvedený příklad je nárůst teploty o

ΔT = P·η·t/C/V = 800·0,5·120/4200/0,5 = 22,9°

V jiných situacích je nutná empirie. Například 1 rohlík z mrazničky potřebuje 350 W a 35 s, aby byl mírně teplý.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od patrikvarga »

Tieto údaje sú uvedené aj v SM. napr.
Přílohy
Samsung M633.png

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

Ok, díky. A tedy v pøípadì když je ohøev výraznì pomalejší tak pøíèinou mùže být jen magnetron nebo i nìco jiného? Mám tady mikrovlnku, ohøívá výraznì pomaleji než jiná se kterou jsem porovnával (obì mají mít stejný výkon 800W), mìøil jsem u té "pomalé" i pøíkon, ten je cca pøesnì 1000W, ale všiml jsem si také že se docela dost ohøívá horní kryt v prostoru nad magnetronem (namìøil jsem skoro 60°C po cca 3min provozu). Mùže to mít souvislost? Vadný magnetron který generuje nižší výkon mikrovln a o to víc høeje odpadním teplem?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Taky může mít sníženou kapacitu ten velkej kondenzátor.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

porovnával jsem si výpoèet který sem napsal "bernard" s výpoètem ze servisního manuálu a je mezi nimi zásadní rozdíl v tom že servisní manuál nepoèítá s úèinností 50% takže výpoèet bernarda dává cca polovièní výslednou teplotu oproti tomu servisnímu manuálu 8O

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

Protože Bernard počítal papírový výkon mikrovlnky, pro dělení měl vzít příkon.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bernard »

On tu vodu neohřívá příkon, ale dodaná práce. A tím, že mikrovlnka při nastaveném výkonu cykluje, měl by se brát do úvahy průměrný příkon, nebo rovnou měřit spotřebu měřičem činné energie. Uznávám, že jsem nedodal exaktní výpočet. :(

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Našel jsem výpočet výkonu magnetronu, tak jak nám ho lektor před 30 lety vysypal. P= 4,187x1000x(T2-T1)/t(s). T2-T1 je rozdíl teplot litru vody ve stupních C. Je třeba připočítat cca 2s na nažhavení magnetronu. Kdo ví, zda to nyní ještě platí?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“