mixer eta 0024

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
wiktor

mixer eta 0024

#1 Příspěvek od wiktor »

známej mi pøines tendle mixer po otevøeni jsem zjistil prasklý rozbehový kondenzátor je na 250v 6a 0.1uf krát 2krát 2500pf taky jsem zjistil že je tam tryak mc15m je možný aby ten kondenzátor prošvih ten tryak a na jeden ten vývod toho tryaku oznaèenýho jako gate je pøes odpor pøipojený diak .

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Ten kondík není rozběhový, ale odrušovací. Na zkoušku stačí když ho vyhodíš ven a přívod připojíš přímo k motoru - musí se to rozběhnout, Pokud je tam tyristorový regulátor tak ten většinou explozi kondíku přežije.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#3 Příspěvek od meno »

Rozbehový kondenzátor sa používa len pri 1faz. asynchronnych motoroch (pračky,chladničky...) V mixéry kde je univerzálny komutátorový motor je len odrušovací kondenzátor. Pokojne ho môžešvyštiknúť. Triakový regulátor kde do gate (riadiacej elektródy triaku je zapojený diak) je pomerne bežné zapojenie používa sa aj ako stmievač pre bežné žiarovky na internete ho najdeš skoro na každej elektro stránke skús napr.
http://elektrika.cz/data/clanky/stm1_040209
Ale je neparvdepodobné aby sa pri poškodení odrušovacieho kondenzátora poškodil.
:D :D :D

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

jo už jsem to opravil už to jede projistotu jsem už vymnìnil i ten tryak
akorát už je horší sehnat ten kondík odrušovací aby mnìl vývody z jedný strany.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

Dejto bez filtru ,protože ,když mixuješ ,tak se nedíváš na telku a soused zas vý, že manželka vaří.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“