Humax CRCI5500+, zatuhnutí satelitu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bertx2
Příspěvky: 17
Registrován: 13 srp 2010, 02:00

Humax CRCI5500+, zatuhnutí satelitu

#1 Příspěvek od Bertx2 »

U tohoto sat.přijimače mi poslední dobou dochází ke kousnutí přijimače při povelu z dálk. ovladače pro vyvolání EPG nebo při přepnutí programu. Nereaguje pak vůbec na dálkáč ani na ovládání na přístroji. Pomůže jen restart hl. vypínačem vzadu. Předpokládal jsem, že půjde o načnutý zdroj( 6-7 let starý) , ale i po výměně kondenzátorů se tak děje dále. Závada se projeví tak 3x do týdne, ale někdy i dvakrát za večer. Děkuji za reakce a nápady.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

a kondíky na hlavnej doske v napájaní procesoru si meral?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#3 Příspěvek od galjo »

Daj do dôchodku (zaslúži si to ) a kúp si už HD satelit.

Uživatelský avatar
Bertx2
Příspěvky: 17
Registrován: 13 srp 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Bertx2 »

Díky za reakci.

Na kontrolu kondíků na hlavní desce se chystám. Zatím jsem předpokládal ( možná chybně) že by v první řadě měly " být v důchodu " ty ve zdroji - vzhledem už k tepelné zátěži. Ty byly ale v podstatě všechny v pořádku. Pořídil jsem si měřák na ESR, tak prubnu tedy ty další.
Dříve se zcela vyjimečně vyskytlo " kousnutí " regulace zvuku, kdy pomohl také jen restart síť. vypínačem. Závada , kterou jsem popsal je věc nová, tak měsíc.
Přijimač HD zatím ještě nemám v plánu, to až s novou TV. Ono toho v HD stejně není až tak moc o co bych stál...
Díky za příspěvek!

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od p1p4 »

nevím jestli přesně s tímhle modelem, ale dostal se mi nějakej satelnitní přijímač od tohohle výrobce pod ruku. Skončilo to tak, že sem mu musel přeflešovat firmware aby fungoval dobře.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

Jo firmware v prvom rade preflashovat , kondiky by mali byt v pohode neni to zase ziaden smejd ten prijimac , vlastnim Humax vaci5300 coz je to iste akurat s viaccess interface a mal podobne problemy tak som preflashoval software a bezi odvtedy v pohodicke a to sa pouzival niekolko rokov a v sucastnosti sa stale este pouziva so skylink kartou a bezi ok tak naco menit .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Bertx2
Příspěvky: 17
Registrován: 13 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od Bertx2 »

Tak firmware jsem tam natáhl znovu, ale zase se mi to párkrát kouslo. Budu muset přistoupit na kontrolu kondíku na hlavní desce, i když se mi to už moc nezdá. ( ve zdroji byly všechny OK) Ale třeba tam něco bude.
No uvidíme. Dva dny to je v pořádku a další den stačí vyvolat EPG či přepnout kanál a je vymalováno - pomůže jen síťový vypínač ! Bert

Uživatelský avatar
Bertx2
Příspěvky: 17
Registrován: 13 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od Bertx2 »

Teď už se mi občas stane , že se kousne ( zamrzne ) obraz a pomůže jen restart síťovým vypínačem. Čekám jak bude vývoj pokračovat...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “