Zapojení trafa

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#31 Příspěvek od Eleman »

Tu 3,14čovinu si sem v podobě fotky ale dal ty.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od xyxa »

jo dal tak sorry.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od xyxa »

Takž jestli to bude k nečemu tam jsem naměřil na svorkách označených I-II 230V,II-III 230V,III-IV 115V,IV-V 115,V-VI 85V,VI-S napětí +-10% 1600V podle přiloženého schématu
Přílohy
naměřené napětí 2.JPG
(30.66 KiB) Staženo 108 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od mtajovsky »

Nevím co si mám ještě přečíst lépe. Jaképak "kdo se zde zmínil že vím které vinutí je primár na 240V"? Na tom vinutí je napsáno 240V pro srandu králíkům?? A je jedno, jestli je to vinutí vně nebo uvnitř. Pustil jste tam síťové napětí a to se neptá, jestli něco víte nebo ne.

Naměřil jste nějaké odpory a to vás mělo trknout, jak naznačila Andrea, a z toho vytušit, že tam bude velký vzestupný převod. To, že jste dal primár přes žárovku moc nepomohlo. Takže, jestli jste na primáru neměl celých 230V, ale jen třeba 115V, tak na tom VN vinutí nebylo 4KV ale "jen" 2 kV, což asi stejně bylo pro přežití toho metru jedno.
xyxa píše:Takž jestli to bude k nečemu tam jsem naměřil na svorkách označených I-II 230V,II-III 230V,III-IV 115V,IV-V 115,V-VI 85V,VI-S napětí +-10% 1600V podle přiloženého schématu
K čemu by to mělo být? Prostě už to víte a hotovo. Nechte trafo běžet nějakou dobu, jestli se nebude přehřívat a jste hotov.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od xyxa »

Takže podle vás mtajovsky může vinutí které je navynuto jako poslední být primární vynutí?jestli ano tak to mám teda opravdu co dohánět díky za odpověd.
Naposledy upravil(a) xyxa dne 17 lis 2011, 00:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#36 Příspěvek od mtajovsky »

To je jedno, trafo dokáže energii přenášet mezi vinutími obousměrně. Obvykle se primár dává skutečně jako spodní, ale pokud se to přehodí, nic nebrání trafu v činnosti. Dokonce jsem viděl některá větší bezpečnostní oddělovací trafa vyrobená s primárem nahoře a to k vůli menší kapacitní vazbě. Pokud totiž dáte sekundár dospod a jádro uzemníte, tak v trafu vznikne kapacitní dělič. Pokud dáte sekundár navrch, je mezi vinutími jednoduchá kapacita. U vašeho trafa bych viděl jako důvod spíš snahu o kratší délku toho VN vinutí.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od xyxa »

Mnohokrát děkuji,ale šlo se ktomu dopátrat dřív škoda pro obě strany a omlouvám se za moji nevědomost a neodborné výrazy.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od mtajovsky »

OK. :)

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od xyxa »

Ještě k tomu mnohokrát děkuji,dnes i za dobrou radu se platí ale nevím kolik a kam,zbytek je na vás kdo mi poradil.
Naposledy upravil(a) xyxa dne 17 lis 2011, 00:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#40 Příspěvek od Milan_F »

Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou mi přijde, že se v elektrice hrabe kdejakej diletant, co o tom ví kulový a ještě prská, že ho tady za to zdupou. Na takovouhle blbost stačí transformační rovnice , která se probírá už někdy na základce a trocha selskýho rozumu. A nemusel by se tenhle tyjátr táhnout přes tři stránky....

PS: A začni už psát česky! Je mi z toho na :puke:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#41 Příspěvek od mtajovsky »

xyxa píše:Ještě k tomu mnohokrát děkuji,dnes i za dobrou radu se platí ale nevím kolik a kam,zbytek je na vás kdo mi poradil.
Pokud máte pocit, že vám Elektrobastlírna pomohla, můžete přispět na její provoz. Informace zde.

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od xyxa »

Milan_F píše:Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou mi přijde, že se v elektrice hrabe kdejakej diletant, co o tom ví kulový a ještě prská, že ho tady za to zdupou. Na takovouhle blbost stačí transformační rovnice , která se probírá už někdy na základce a trocha selskýho rozumu. A nemusel by se tenhle tyjátr táhnout přes tři stránky....

PS: A začni už psát česky! Je mi z toho na :puke:
jo jo někdo ví někdo ne,ten je odsud tamten odjinud a pořád dokola kdo nic nedělá nic nepokazí a umře blbej tak mě zato ukamenujte že se ptám.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#43 Příspěvek od Andrea »

Tvrdíš, že se v elektrice vrtáš 20let, že jsi převíjel trafa, že ses hrabal v mikrovlnce, ale jak funguje transformátor jsi do dneška nepochopil a varováním se směješ, s tímhle přístupem budeš ty, ten kdo umře blbej.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#44 Příspěvek od rezis »

Když se koukám na fotky a pominu-li debatu z které jsem jelen tak.
Dle mě je to trafo nějaký bast. Píše tam že vnější vínutí je vinuto páskem 10x0.5mm a je připojeno na svorky 0-240V. To se mi dost nezdá. Těch závitů tam nebude mnoho a tak velké to trafo aby vyšel tak malý poměr závitů na volt není. Navíc na sekundáru by byla šílená napětí a tomu výstupní svorky ani izolace neodpovídají - tam by se natáhl oblouk hned. Na rozptylový transformátor to tedy dle mě nevypadá. Spíše nesedí popisky. Takže bych na to šel od strany I....S na tu připojil napětí a měřil.
Ono v podstatě jde stejně o to co tazatel od toho transformátoru očekává.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

No ja osobne by som to dal do zberu, pri tej hmotnosti by to mohlo byt cenovo zaujimave.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“