zdroj pro zesilovač v autě

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

to xyxa: nejak otacis, tady si me peskoval, zato ze jsem ti nabizel jednodussi variantu a kdyz muzes stavet, tak radsi shanis menic 12/230V... celkem te nechapu, proc si delal takovy citovy vylevy

ad vypocty: pojistka na primaru je predimenzovana(1,5x az 2x) kvuli spickam pri zapinani,aby to porad nehorelo,takze takovej odber to mit nebude...ALE jestli ten zes je 2x100W sinus tak bere minimalne 200W a ne 176W...300W menic musi stacit

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od xyxa »

neminim se hádat ale tady z toho textu nemuzu jaksi najít tu jednodušší variantu (opakuji uz to po nekolikate...nema cenu se s*at s autozesama,nevyplati se to cenove ani casove ani kvalitou(osobni zkusenost)...pouze kdyby si mel soucastky treba nakradeny domanajít tu jednodušší variantu btw za par stovek koupis zesak co potrebujes a s lepsima parametrama- ty varianty tady kdosi měřil a stály pěkně za víš co hlavně ty levnější za pár stovek -to vše ktěm mejm citovejm vylevum že jsi mi neporadil líp než jen ale notak,proc tak zhurta,pokud se chces neco naucit tak s chuti do toho, ja si taky stavim zesy,abych se neco naucil,tolik rozumu jeste nemam,abych ho mohl rozdavat,ale spousta useru co sem chodi chce nejlip za desetikacku postavit to co v krame stoji par set,az tisic(a to si rikej co chces,aspon polovina useru sem s tim pozadavkem chodi)...tak kdo se v tom ma asi vyznat?

jde o to jakej zes chces stavet,ale jak pises to vypada na symetricky napajeni...koncaky do autozesu se taky delaji na 12V a zapojuje se to do mustku,ale to neni tvuj pripad,existuji menice,o symetrickym zdroji ted nevim
zase nejsem úplnej 🤐 abych si nedoved stáhnout datasheet k tda1562 což je jaksi jednoduchy

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od stepa »

to xyxa: nebudem to resit, stejne tim nicemu nepomuzem...existuje tady tlacitko QUOTE(citace),aby bylo videt co si psal ty a co ten na koho reagujes

ja ti radil koupit zes, aniz bych vedel ze se chces vzdelavat a z tebe nakonec vypadlo, ze koupis menic

PavelFF

#19 Příspěvek od PavelFF »

to xyxa: Mohl bys to prosím napsat ještì jednou s tou citací "Quote".
Taky je tu tlaèítko "náhled", abys vidìl, cos napsal.

Dìlat dva mìnièe za sebou je z hlediska úèinnosti trochu plýtvání. Tím spíš, že trafu se nebude moc líbit tvar napìtí z mìnièe.

JendaKlasterec

Zdroj zesik

#20 Příspěvek od JendaKlasterec »

rezis píše: Hodne zalezi na tech trafech. Na tech stoji cela ucinnost a spolehlivost menice. Jinak mozna by sly vynechat Q1-Q4 (zalezi na jake frekvenci to potahnes ale SG umi 200mA na vystupu) a oddelil bych to rizeni optoclenem. Tim si vytvoris naprosto nezavisle napeti a nemas problem se zememi.
Mam v aute postaveny 4kanal mustek s LM3886 (8x), zdroj s LM494 s fosc 150kHz, s napetim 2x32V, pro kazdou napajeci vetev samostatne trafo a samostatny usmernovac, stred spojeny za usmernovacem (8xBYW29) a slapal krasne, poslechove fakt pecka. Jenomze...

... Kdybych ja vul to zakrytoval, tak by se mi tam nedostala na ten tistak svorka od startovaciho kabelu )))

Zdar a silu bastlirum ))

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

:( No tak to teda nakaká.... :!:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

xyxa píše:Takže to asi nejde když ta kvalita je napi*u nebo je lepší si koupit hotovej a zbytek času prom*dat u televize kousáním si nehtů a myslet přitom jejda mám to za pár stovek nikoho jsem neotravoval takže nemusím být nikomu vděčnej a nic jsem nepokazil a ani nenaučil takže už poněkolikáté se dostávám do mrtvého bodu díky za podporu pánové a vaši marnou snahu někoho podpořit spíš odradit no neva šak to není jedinej web..........ale škoda mluvit děkuji nashledanou.
nench se odradit!!!myslím,že tady nejde o cenovou výhodnost ani o to co je jednodužší.Lidi na tomto fóru by si měly uvědomit,že by měli být fandové a ne kritici,protože o to přece jde.Já měl to štěstí,že jsem mohl komunikovat s lidmi,kteří opravdu něco uměli a rádi se podělili.Je zvláštní,že nejvíc jsem se naučil od obyčejných lidí na dělnických pozicí,opravdu se mi nestalo,že bych se něco významného dozvěděl od vedoucích pracovníků. Tak chlapi neblbněte a podpořte každého kdo chce něco zkusit i když je to podle Vás prodělečné.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od stepa »

to pajosek2: proc vytahujete 3 mesice mrtvy tema? Nikdo tady neblbne, radili jsme, chtelo by to precist cely thread...akorat zezacatku doslo k nedorozumeni a pak uz se to vezlo :roll:

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od xyxa »

Tak jsem ho po 5ti letech ubastlil sice vypadá hrozně ale už funguje na 100%
Přílohy
spínaný zdroj.JPG
(128.79 KiB) Staženo 57 x

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“