samovolné vypínání PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Gringo_Joe »

Mam k dispozici toto

Obrázek

Je to MSI 6382

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#17 Příspěvek od 555 »

poslal jsem Vám SZ
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
ygrik
Příspěvky: 62
Registrován: 15 úno 2010, 01:00
Bydliště: Nitra

#18 Příspěvek od ygrik »

Mal som tiež prípad so záhadným vypínaním počítača. Výmena zdroja nepomohla. Napadlo ma dotiahnuť skrutky v zásuvkovej vetve inštalácie / máme Al panelákovú inštaláciu, vodiče do počítačovej zásuvky sú nadpojované zo zásuvky susednej izby /. Našiel som povolený aj trochu opálený spoj a bolo po probléme. Previerka nezaberie mnoho času, ale treba dodržať zásady bezpečnosti.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od 555 »

díky ale toto bohužel není můj připad :)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Mám tam nějakou desku s AMD jsem dneska to měnil za desku s intelem. Kdybys měl zájem, tak se zítra mrknu co to je přesně.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#21 Příspěvek od makino »

Pozri elektrolytické kondenzátory na MB aj v zdroji, závada bude najskôr v niektorom nafúknutom alebo vyschnutom elyte.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od 555 »

zdravím,no ve zdroji jich bylo plno.Hlavně na 5V větvi.i na sekundáru 47uF/50V mel zvetsene ESR.

Na desce není žádnej nafouklej.ovšem neměřil jsem ani jeden
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
wendik
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 137
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: bezno.cz u mlade boleslavi

#23 Příspěvek od wendik »

ahoj neco z praxe mam stolni pc domek dole rozkopany podlahy prach atak pc jsem mel teda nahore ale i tam se porasilo po roce se pc vypinalo tj zdroj ,rozebral jsem na radu kamarada zdroj des asi 3 mm prachu i na teplotnim čidle už to frcí,tak zdar 8O

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#24 Příspěvek od 555 »

tady bylo taky hodně prachu i po chladičema všude prostě,ale už je to vyčištěný.jediná možnost by byla že zvlhlej prach se dostal pod (BGA) čipset. :roll: ovšem jak ho dostat ven.možná čip ofluxovat a horkovzduchem ho nahřát a tím zároven i propájet,ale mám strach,že odskočí nějaká BGA kulička a PC už nepůjde ani zapnout,šablony ani kuličky boužel nemám.že bych zkusil překuličkovat ten chipset.

ještě bych možná mohl zkusit změřit ty elity u CPU esr metrem jestli není vyschlej nejakej ale nafouklej tam žádnej není :roll:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“