Kruhová úseč

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#106 Příspěvek od PavelFF »

rnbw píše:No mne to pripomenulo "slavnu" diskusiu o kWh...
Přesně!

Je to (po tolika stranách diskuze) zvláštní, ale fero vůbec nechápe podstatu svého omylu a proč se do něj všichni pustili. Že totiž cosinus, sinus nebo tangens je bezrozměrné číslo. Takže ani nechápe, proč by měl přiznávat nějakou "domnělou" chybu.On se nevykecává z omylu, on o tom omylu vůbec neví! Z tohoto hlediska je v podstatě čestný, charakterní.

Možná by pochopil , že se neříká např:
"sin 30 stupňů = 0,5km/h"
"sin 30 stupňů = 0,5kWh"
"sin 30 stupňů = 0,5 jablka"
ale je těžké pochopit, že ferovo oblíbené "sin 30 stupňů = 0,5stupňů" je taky blbě.

Když se fero kousne, tak už není schopen logických úvah a ve všech vidí nepřátelé, všichni mu křivdí.

Slavná diskuze o kW za hodinu
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 7&start=15

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#107 Příspěvek od Andrea »

Ale nepustili se do něj všichni ani mu všichni nekřivdí, já jsem se do něj pustila a křivdím mu, vy ostatní jste jen (moje) stádo volů, co za mnou poslušně táhne. :twisted:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#108 Příspěvek od fero7 »

Nekritizujem vsetko, s niektorymi prispevkami suhlasim.
PavelFF - tie priklady su nejake vysinute.
Nezaregistroval si, ze uz aj Andrea uznala moj postup vypoctu?
Andrea píše:Jaký je fero tedy tvůj přínos tomuto vláknu, když jsi jen opapouškoval to co napsal Habesan na první stránce, ....
Ano, s tymi kilowatmi to bolo podobne.
Ak odpor s pasikmi hneda/cervena/oranzova oznacim ako 12k namiesto spravneho 12kOhm.
Tak som vinny.
Nazor nech si urobi uz kazdy sam.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#109 Příspěvek od Andrea »

Jen to odcituje hezky celé, nepřekrucuj.
Andrea píše:Jaký je fero tedy tvůj přínos tomuto vláknu, když jsi jen opapouškoval to co napsal Habesan na první stránce, ještě s chybou a nesmyslným zápisem?

Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#110 Příspěvek od reese »

Jen pro zajímavost mám Log. pětimístné tabulky od M. Valouch a M. A. Valouch za 10,- Kčs, tisk 1. září 1953. Nakladatelsví ČSAV

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#111 Příspěvek od mtajovsky »

fero7 píše:Ak odpor s pasikmi hneda/cervena/oranzova oznacim ako 12k namiesto spravneho 12kOhm.
Tak som vinny.
fero, fero, fero, ach jo. Kdybyste hned napoprvé řekl: "OK, je to taková moje zkratka, ale uznávám, že matematicky není korektní.", tak by si toho dál nikdo nevšímal a měl byste pokoj v duši. Takhle jste nejen za neználka (neprávem), ale i za šíleného ješitu. To vám přece nestojí za to. Čím více se budete bránit, tím to bude horší.
fero7 píše:Nazor nech si urobi uz kazdy sam.
Nechci vám brát iluze, ale názor si tady už všichni udělali.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#112 Příspěvek od Habesan »

Já jsem netáhl, ani nekřivdil. Délka tětivy není v zadání, protože se dá vypočítat z výšky úseče.
Myslím, že matloň, ačkoliv podstatné jméno, je srozumitelné svojí zvukomalebností, tak jak to bývá u citoslovců.
BOBOBO píše:volali z Parama , že stejně tolik gače nemají
Používati cizé termity je rizoto. Já třeba nevěděl:

Parafínové gače MOGUL jsou směsi tuhých parafinických a isoparafinických uhlovodíků s určitým obsahem olejového podílu, které se získávají odparafinováním minerálních olejů. Jsou to homogenní, plastické až tuhé hmoty barvy žluté až žlutohnědé, slabého specifického zápachu. Parafínové gače MOGUL se používají k různým technologickým operacím, k výrobě svíček, krémů na obuv, kartonáží, izolačních a impregnačních nátěrů, při výrobě zápalek.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#113 Příspěvek od fero7 »

mtajovsky píše: Kdybyste hned napoprvé řekl: "OK, je to taková moje zkratka, ale uznávám, že matematicky není korektní."
Nie je to moja skratka. Iba je potrebne sa pozriet na postup ako celok. Nie iba na zapis vytrhnuty z kontextu.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#114 Příspěvek od Bernard »

Prapůvodní příčina je možná tady:
fero7 píše:....
Mna ucili takto. A moja najpsia ucitelka matematiky (aku poznam) by mi to uznala. ....
Shovívavý pedagog bývá oblíbený, ale asi svým žákům poskytuje medvědí službu. Přísný pedagog si zaslouží větší úctu.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#115 Příspěvek od fero7 »

Bernard píše:Shovívavý pedagog bývá oblíbený, ale asi svým žákům poskytuje medvědí službu. Přísný pedagog si zaslouží větší úctu.
Bola najprisnejsia na skole. Hodina sa zacinala pisomkou, a to skor ako dopadli nase zosity na zem a ona zatvorila dvere. Ale aj najviac férová (nemyslel som tym moja!).

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#116 Příspěvek od piitr »

fero7 píše:Nie je to moja skratka. Iba je potrebne sa pozriet na postup ako celok. Nie iba na zapis vytrhnuty z kontextu.
Ten zápis je blbě v jakémkoliv kontextu. Je mi z toho trochu smutno, ale musím přiznat, že jsem se spletl a že Andrea měla pravdu. Ty se asi vážně bojíš přiznat chybu atd. (přesně, jak to psala). To je jedno, tak jsem se holt chvilku snažil zbytečně a příště si dám pozor. Nic víc se nestalo.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#117 Příspěvek od fero7 »

piitr píše:Ten zápis je blbě v jakémkoliv kontextu. Je mi z toho trochu smutno, ...
Iba pre istotu, aby sme nepisali o roznych veciach, myslis tento zapis?
"Este potrebujeme uhol. Pojdeme cez polovicny uhol pravouhleho trojuholnika. Kosinus sa ucia na ZS.
Tak: cosA=0,353/1=69,33° (dame 70?). (Dodatocne doplnene vysvetlivky : kosinus uhla alfa vypocitame vydelenim prilahleho ramena a prepony. Vydelenim 0,353/1 dostavame 0,353 a spatnym prevodom na stupne dostaneme 69,33°). "
Alebo je problem niekde inde?

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#118 Příspěvek od piitr »

Myslím tenhle zápis:
fero7 píše:Tak: cosA=0,353/1=69,33° (dame 70?).
Jestli to dobře chápu, o jiném se tu celou dobu nemluví.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#119 Příspěvek od breta1 »

Možná se dočkáme /třeba na str.15/, že fero napíše "ano, ta rovnice je blbě".

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#120 Příspěvek od frantajetel11 »

Neboj nedočkáme...

Odpovědět

Zpět na „Teorie“