Diaľkové ovládanie centrálu Felície

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Diaľkové ovládanie centrálu Felície

#1 Příspěvek od cabernet »

Pozdravujem vás a prosím o radu.
Vlastním Felíciu 1,6 r.v. 2000. Má od výroby namontované centrálne zamykanie. Teraz by som toto chcel ovládať diaľkovo.
Potreboval by som teda poradiť, kde si to mám kúpiť, aký typ a postup, ako to tam nainštalovať, aby to potom plnilo svoju funkciu.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Tam bude urcite klasika. Dva draty k motorku. Dva na kontakty a zem. Funguje to tak ze kdyz tim kdyz tim dratem od kotaktu skrtnes o zem tak zavre(otevre). Mám stavebnici DO od flajzara a tam to ma na vystupu dva rele ktere spinaji na 0,4s myslim. Vzdy přislušny drat o zem
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

Re: Dia¾kové ovládanie centrálu Felície

#3 Příspěvek od Raptor181 »


Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od tibi »

presne tak staci tam klasika alarm z vystupom pre ovladanie centralu.zalezi na tebe ako si to zapojis.su take alarmy ze tie relatka ktorym ovladas central su zabudovane v alarme a pripajas sa na kontakty motorceka.potom je taka moznost ze mas central box s dvoma relatkami a tomu trcia dva vodice,jeden otvor druhy zatvor poveli su o minus pol.potom zapojis este smerove svetla,ja som zvykol davat aj dve diodi oddelit dva obvody od seba.potom ci das imob.rele je na tebe aj to co budes chciet prerusovat,ci uz palivo alebo starter zavisi na tebe.otrasove cidlo prilep o karoseriu a daj tam citlivost taku aby okolo iduce auta nevyvolali falosny poplach samozrejme este dverne kontakty aby alarm vedel v akom stave sa nachadza.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“