Staré desky 286 a 486 bez baterie?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

Staré desky 286 a 486 bez baterie?

#1 Příspěvek od kejki »

Používám staré počítače předělané na čtečku disket pro stroje. Teď tu mám ale dva nefunkční - nepamatují si nastavení.
Takže jak se dostat do Biosu? A kde by mohlo být něco jako baterka?

Uvítám i nabídky na zprovoznění za úplatu.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Fotka prípadne označenie/typ dosky by nebol?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Dřív se na některý desky dával RTC jako jedna součástka včetně baterie. Vypadalo to jako tlustej šváb, tak +- 28 noh. Většinou to vyráběl Dallas. Nevím o tom, že by v tom šla vyměnit baterka.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak tam nie je NiCd bateria, tak to moze byt ten integrovany RTC s bateriou. Jeden taky nefunkcny som rozoberal. Da sa to len destruktivne, ale pri troche sikovnosti sa znici len vrchny kryt. Pod tym je bateria a klasicke RTC. Pri troche stastia staci vymenit bateriu. V opacnom pripade sa to da vymenit za klasicke RTC a k nemu pripojit bateriu.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

Díky, ano je tam ten Dallas, o kterém už se tu psalo, že jde navrtat a připojit baterka.
Děkuji, veliká pomoc. Snad se ještě dostanu do Biosu a rozchodím to.
Podle videa http://www.youtube.com/watch?v=-xgBUjWf ... re=related by to mělo jít samo :wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já jsem ten RTC opravoval podle tohoto návodu: http://www.mcamafia.de/mcapage0/dsrework.htm a šlo to dobře. Čip přežil i ochmatávání v rukách a pitvání pilkou na železo.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#7 Příspěvek od helios »

Ja som tieto baterky vymieňal tiež viackrát. Akurát pri pílení vrchu daj pozor, nech si neodpíliš kryštál, ktorý sa nachádza vedľa baterky. Stačí prerušiť jeden z vývodov batérie, ja som nadrátoval namiesto pôvodnej pidi-mini CR 2032 a sekunďákom prilepil navrch Dallasu. Ak nezhnije niečo iné, hodiny by mohli vydržať ďalších 30 rokov. :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Šel jsem z boku, kontakty už jsou vidět, ale chybí mi pájecí baterka, nebo pouzdro, to přivezu zítra.
Lukas-Peca - podle toho jsem začal, ale zdálo se mi, že jsem hluboko a kontakty nikde, to video přeci jen člověka navede kam až se může a že se při obnažení ostatních kontaktů nic neděje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“