Sony KV-29FX20K nefunguje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#1 Příspěvek od Kvicala_r »

Čau kluci, tak mám na stole šéfovu telku - KV-29FX20K, je v ní po smrti VNT. Nový už je na cestě. Když tady tak čtu, co sony vyvádí, máte nějaké zkušenosti na co si dát navíc pozor v této TV? Chasis asi nebude FE2 (není zde to proklaté TDA), jen na něm najdu označení 1-674-031-20. Téma je podobné, tak nechci zakládat nové vlákno. Díky za rady a zkušenosti.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

KV-29FX20K = chassis FE1A a dávej pozor, abys ten řitní alpinismus ještě hořce neoplakal :D. Potřebuješ zkušenosti a vůbec všeobecně je to dost nepřehledná bedna, navíc plná studeňáků. Fuj..

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 24 říj 2009, 20:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Prý telka nenajela po výpadku elektriky. Tak jen doufám, že cvakla elektrika tak nevhod, že zdechl jen ten VNT. Dle Tvé reakce se ale zdá, že to je minimální šance, co?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Neviem si predstavit, ako vypadkom napajania odide VN trafo.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Kvicala_r píše:Prý telka nenajela po výpadku elektriky. Tak jen doufám, že cvakla elektrika tak nevhod, že zdechl jen ten VNT. Dle Tvé reakce se ale zdá, že to je minimální šance, co?
Tím trafem to nebude, to nevím jak jsi na tenhle nesmysl přišel. Bude tam spíš zdrojový problém. Neblbni a vzdej to, to jsou hrozný mrchy. Ušetříš si spoustu starostí a šéf má jistě na to, aby si zaplatil odbornou opravu.

Killroy

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Já nenapsal, že odešlo trafo - jen sem se na to ptal, co v té telce ještě odchází. Jestli ten trand odešel náhodou netuším, prostě po delším vypnutí a zapnutí el. už telka nenajela. VNT je prostřelený, tak doufám, že víc toho v té telce nebude. Ten člověk je kámoš, nedělám to proto, že by byl nadřízený :roll:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Aha, takže VNT jako tranzistor, ne jako VNtrafo. To je jiná.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 24 říj 2009, 19:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Robosand »

Vhodnejšie by bolo uviesť namiesto VNT "výkonový T v RKS", odborne " T vo funkcii výkonového koncového spínacieho stupňa".
P.S. Ja len aby sa aspoň v tejto sekcii vyjadrovalo "fundovanejšie" :D
Robo...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Nauč se vyjadřovat - pod pojmem VNT si nikdo nepředstaví tranzistor, zato každý pod tím vidí trafo :roll: :cry:

Rozděleno, vyčištěno a přesunuto ze servisní části sekce. Pokračujte zde, děkuji. Killroy
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Teslatron »

Zdravím,
našel jsem toto téma a tak abych nezakládal nové...

Od známích mám na stole tu samou televizi. Zvláštní je, že se stejným problémem. Nevím zda to bylo po výpadku proudu, ale odešel tranzistor buzení VN trafa. Po výměně vše jelo jen se mi zdál dost přehřátý. TV jela 5dní a znovu odešel tranzistor. Zvětšil jsem tedy chlazení přídáním většího chladiče. Po zapnutí vše jelo jak má, jen v levém horním rohu byl obraz lehce nazelenalý. Tentokrát i přes větší chlazení TV jela jen 2dny.

Je tedy jasné, že problémem není jen odprásklý trand a je tam něco víc. Chtěl bych se tedy zeptat vás jestli někdo neměl podobný problém a jak dopadla oprava TV v tomto vlákně.

Láďa

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#11 Příspěvek od juca »

Treba zistit pricinu odchadzania spominaneho tranz.. Tu na fore je toho popisane aj o TV SONY, a dost casta pricina.
juca

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#12 Příspěvek od Mysteri »

V prvom rade treba pozrieť hodnotu napätia pre RKS, či nie je vyššie, potom filtráciu toho napätia /to sa dá jedine skopom, prípadne rovno elyty vymeniť/. Taktiež môže byť načatý niektorý pulzný kondík za tranzistorom, prípadne načatý primár VN trafa /to však nepredpokladám v tomto prípade/, prípadne ten trand máš z momentálneho ,,šitu" na trhu. Toto trochu rozvediem: Kolega z Horného Srnia mi pred týždňom volal, že mu u jednej LG odchádzajú trandy ST2310, ktoré objednal v jednej nemenovanej známej firme... Už uvažoval nad zlým Vn trafom, ale som ho ukecal a dal som mu na skúšku ten trand zo svojích starších zásob, mimochodom zakúpený pred 4-5 rokmi tiež v tej istej firme a dnes mi vytešený volal, že už je to O.K. Tie nové sú opäť na p....! :roll:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

To je dnes "radost" opravovat, když není spoleh ani na novou součástku :cry:
A když k tomu navíc chybí znalosti, praxe a zkušenosti ... - neúspěch téměž zaručený.
(Hlavně že jsi - Paľovi? - pomohl).

Sry za OT.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Teslatron »

No tak jsem TV zkusil ještě pro jistotu zapnout z předešlých špatných zkušeností s opravou nečeho co funguje a televize najela. Nejspíše zapoměli zapnout set top box a obraz zůstal černý, tak usoudili, že je KO. Nicméně nějaká chyba tam určitě bude. Nazelenalý roh a smrt dvou tranzistorů (toho originál a jeden mnou již měněný) určitě není pro nic zanic. Otazkou je, jak dlouho vydrží tento tranzistor. Je to čínský tranzistor se značením GM stejně jako ten předešlý co odešel. Uvidíme jestli zvětšení chladiče pomohlo.

Když už to mám zezadu otevřený, tak jsem píchl škopek na trand co do něj leze a signál je pěkný, takže pokud opět odejde, alespoň vím, že v buzení to nebude.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#15 Příspěvek od jopo166 »

možno odchadza pre studene spoje

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“