OVP 2122

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BikoRS
Příspěvky: 33
Registrován: 22 dub 2005, 02:00

OVP 2122

#1 Příspěvek od BikoRS »

Takze, dostala sa mi do ruk tato telka OVP 2122,ze vypadol obraz. Po mojich skusenostach s OTF 471 o ktorej mame na diskuzi dve strany som si myslel ze to bude brnkacka. Samozrejme som isiel po BU a elektrolyte 220mikro. Ten kondik bol od VN trafa ako zo solarka a BU bolo odpalene, navyse bol aj brutalny studenak na odpore, co je paralelne s ty kondikom. Tak som to dal vsetko doporiadku a teraz ten problém:
Pustil som telku a zacala divne srsat a sprevadzali to aj zaujmave vyzualne efekty. hned som vypol. poistky vydrzali a ziadne stopy som na plosaku nenasiel. Predpokladam, ze to bude nieco s VN(VN trafo), akoby to tam niekde prerazalo na kostru, alebo take nieco. Poradte mi, co v takomto pripade urobit. Moze byt nejaka chyba v obvode, alebo, ze by bolo nejak prerazene VN trafo?Diky za rady!

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

Skus to zapnuť v tme,a hneď zistiš kde to preraža :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Jestli srší VN trafo, tak ho musíš vyměnit. Hlavně to nezkoušej dlouho. A jaké máš napětí na tom BU. Změř to při odpojeném BU, místo něho dej jako zátěž žárovku 60W.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pit »

podle toho jak to popisujes tak to vypada skutečně na VN trafo ale někdy tam byvá vadný kondik na 130v skus to vyfiltrovat :wand:

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

220uF/25V !!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
vlado64
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od vlado64 »

Co tak filtracia bud IO 470mF :lol:

Uživatelský avatar
BikoRS
Příspěvky: 33
Registrován: 22 dub 2005, 02:00

Hotovo

#7 Příspěvek od BikoRS »

Tak vymenil som to VN trafko a je vsetko jak ma byt, preventyvne som dal nove aj kondiky podla vasich rad, cert nikdy nespi, zase som o nieco mudrejsi!Diky za vsetky rady!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“