scháním schéma RF, příp. jiný nápad...Zabezpečení proti vodě

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

scháním schéma RF, příp. jiný nápad...Zabezpečení proti vodě

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím.. Scháním nějáké schéma (konstrukci) RF, pokud možno, co nejjednodušší, bez programování apod.. Hledal jsem v AR a nenašel nic, možná že to má ještě jiné názvy... Na internetu jsem našel jednu konstrukci, s poměrně složitým zapojením a DPS....

Jde mě o toto:

Má to být zabezpečovací systém, hlídač proti vodě.. Prostě ve sklepě na zemi mě leží v koutě u zdi vedle sebe asi 10cm silného drátu, u vstupních dvěří mám sirénku, která pochází ze zabezpečovacího zařízení tesla liberec (takové té stavebnice proti zlodějům, na dvě ploché, a jak se dávaly kontaktní spínače nad dveře a do oken).. A napáječ je v zásuvce.. Kdyby do sklepa natekla voda, spojilo by to ty drátky a sirénka by začala houkat, jednoduchý fígl, že? Jenže horší je, když chci aby mě to houkalo o dvě patra výš, v pokoji!!! A ještě k tomu bez vodičů, nemohu nikudy tahat, aby to nebylo vidět, a aby to nikomu nevadilo..

Právě k tomu se prý používá RF Vysílač a RF přijímač.. Jenže hotový výrobek je poměrně pro mě cenově nedostupný, a tento problém by řešila nějáká vlastní realizace...


Taky mě mimo toho napadlo, vřadit do obvodu se sirénkou ,,relé" které by při uzavření obvodu uzavřelo druhý obvod, FM štěnici, která by byla napájena devítivoltovkou, a byl by sladěn do nějákého místa, ve kterém by nevvysílala žádná stanice, aby rádio v zapnuté ,,klidové" poloze nenarušovalo, ale obávám se, aby zase nenarušoval šum... Na vstup FM vysílače bych napojil multivibrátor (tonovy generátor) protože opravdu nevím, zdali by šlo získat to pískání sirénky ,,z obvodu".. (například, když vemu piezoměnič, baterii, a reproduktor, když dám do obvodu ten reproduktor tak píská i ten piezoměnič, ale i ten reproduktor, ale nevím, zdali by to šlo něják realizovat v tomto případě)

Jde něco takového ,,jednoduše" realizovat

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Použij bezdrátový zvonek.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#3 Příspěvek od Eleman »

Použij bezdrátový zvonek.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky mě to napadlo, ale nemam k nim důvěru.. Neboť něco takového používal dedeček ještě když žil, tlačítko zakuchal k žárovičce, a zvonek měl v zásuvce, značkový, bohužel, časem to ztratilo ,,dosah".. Natož si neumím představit nějáký ,,čínský" za 99Kč, protože za 500Kč zvonek je velký špás na mě

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »


Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Dobrý nápad, ta žárovka 200W nebude svítit celou noc a osvětlovat můj pokoj, ve kterém spím, že ne? Příp. jde použít 100W má menší ,,báň" a tak by se mi to hodilo více..

Jinak poprosím další možné návrhy

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Einsteine! Místo žárovky můžeš zapojit třeba jen kontrolku nebo nějaký bzučák. Jen je potřeba dodržet minimální proud na tyristoru.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od CZJKP1 »

Jo, takže ta žárovka je ten ,,spotřebič" který to bude signalizovat... šla by tam dát siréna nebo reproduktorek, musí být na 230V nebo de i na 12V :D??

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#9 Příspěvek od Milan_F »

Může být i na 12V. Pokud jí zajistíš odpovídající napájení a provedeš potřebné úpravy přijímací části...

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“