Jaký pohon zvolit u pračky ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Jaký pohon zvolit u pračky ?

#1 Příspěvek od tatramacek »

Kamarád mi pořád právě že cpe DIRECT drive od LG. Nevím ale jestli se nespolehnout na starší komutátorák a jednou za čas vyměnit uhlíky nebo silent system AEG.. Co vy na to machři ? Případně jaký pohon se Vám zamlouvá. Já tomu DD právě že vůbec nevěřím :twisted:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

Je to vec vkusu, je to urcite tichsie riesenie ako remen. Ked pozries na cenovky, tak to aj nieco stoji. Udajne zivotnost pohonu je dobra, len tej zivotnosti nestiha elektronika. Takze ostane ti funkcny pohon ktory nema co riadit. Moj nazor, je ze to za tie prachy nestoji. Radsej kupit níeco z dolnej casti cenoveho spektra bez zbytocnych ozdob, podla moznosti s predlzenou zarukou a brat pracku ako spotrebny tovar so vsetkymi dosledkami.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Zkus EcoDrive vynalezli to někde v Rumunsku a má to prý třídu A++++
Jinak bych to asi neřešil. Buď ti odejdou uhlíky, nebo drahý měnič u Direct Drive. Vyber si.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Asi si ještě pár let ponechám svoji 15tiletou Indesitku s asynchroňákem. 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

Jojo díky moc. Oni na ten DD dávaj záruku deset let.. Ale na měnič jak jste psali asi ne bo záruka je čistě jen na motor.. Takže asi jít do komutátoráku který sice hřeje a je hlučnější ale myslím si že s hlediska spolehlivosti se pořád ještě vyplatí,bo měnit nějaké frekvenční měniče u invertor motorů anebo měniče u DD vyjde daleko dražší než elektroniku u komutátoráku - max 1000 kč za oba uhlíky jednou za pět let.. I když životnost motoru je dnes daná životností pračky... Takže cca těch 5 let
Další otázka by zněla ohledně toho,jak je to se zárukou anebo skrz výměnu zboží. Jde mi o to,že kámoška má doma Whirlpool plněnou vrchem.. Měla doma třikrát mechanika,bo jí kolem manžety tekla voda.. Spravil těsnění a teče pořád.. Hnijou ji dvířka a už má i nový motor - špatné tacho.. Má právo na vrácení peněz ? Děkuji.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

No máme doma romovku asi 13 let , že by už byl čas na uhlíky ? Píšeš po 5 letech . Tedy pere jen na dva kluky ne na chcandy . Za ten čas jen těleso , to k výdrži . Jak píše xmurgi , už jen prodlouženou záruku bez vifikundací .

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Tiger_T »

Dřív než uhlíky v motoru se ti spíš vysypou ložiska na bubnu... Tamatka s asynchonním motorem a mechanickým programátorem funguje do dnes...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Tu jsem funkční , trubka , vyhodil . No jo , trochu cestovala . :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Nikdy sme v pracke uhliky nemenili, vzdy sa 🤐 nieco ine. Klasika su cerpadla. A v pripade PHILCO sa sralo uplne vsetko - odrusovaci filter, vypinac, cerpadlo a po odchode druheho programatora letela prec. Motor bol funkcny.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

takisto aj u nas stara parčka gorenje z roku 90 išla s domu peč pred dvoma rokmi, s motorom nikdy nebol problem ani s ložiskami, raz sa opravoval programator a raz sa menil dverný spínač ktorý vyšiel na poriadnu peňažnu palku. šla s domu lebo už nehriala vodu a tlmiče boli "vyčvachtané" kupili sme candy pračku a tam ten motor tak píska , no jak to tu tak čítam tak tam asi tiež budu nejake frekvenčné meniče, pretože to píska a piskot sa mení so zmenou otáčok motoru , naviac je to počuť ked pračka "ukladá pradlo" v bubne a prevaluje zo strany na stranu, vtedy je to des.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

a co v nej mas za motor? mne tiez piska ale vo whirlpoolke komutator :D

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od durkovic »

neviem aky je v nej motor, neriešil som to a technicke udaje o tom nepíšu

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

já mám doma na praní třeba pracovních oděvů,botů a třeba koberečků s auta philco s roku 1992. Jedinné co jsem na ni měnil byla manžeta a preventivně uhlíky a jede... Whirlpool už nikdy v životě :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Chci aspon aby něco vydržela..

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

...a preto mam na tu potvoru predlzenu zaruku na 5 rokov. :lol:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#15 Příspěvek od xmurgi »

Whirlpool nie je urcite super spolahlivy svetovy unikat, ale ma jednu obrovsku vyhodu. Najhustejsiu servisnu siet, kto robil tatramatky, dnes robi whirlpoolky, takze aj v pripade predlzenej zaruky, je servis po ruke vacsinou do jedneho dvoch dni. Toto sa neda povedat o inych "exotickejsich" znackach, kde je casto servisak jeden na cely kraj.

Co sa tyka zivotnosti, tak servisak mi tvrdil, ze nove pracky su konstruhovane na 2000h prania. Po prepocte to na priemerne rodinne zatazenie (deti su uz odrastene) 3 - 4 pracky tyzdenne. to je +- 6 - 8rokov.
Takze cakat od novej pracky zivotnost 10 - 15 rokov je dnes asi uz len scifi. Toto ale plati asi o vsetkych vyrobkoch dlhodobej spotreby. Predlzena zaruka uz fakticky pokryva skoro celu planovanu zivotnost vyrobku.
Ak chces risknut nieco lepsie, tak treba kupit miele za 2000€ :D . Uprimne silne pochybujem, ze jedna pracka miele vydrzi viac ako 8 zakladnych napr. whirlpooliek, ktora sa da kupit uz za cca. 250€.
Naposledy upravil(a) xmurgi dne 02 pro 2011, 23:10, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“