Spínaný zdroj

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

Spínaný zdroj

#1 Příspěvek od msar »

Poradí mi někdo s návrhem spínaného zdroje? Napájen ze 6V. Dával by 200V asi 10mA, pak +a-12V 100mA. Zpětná vazba pro stabilizaci napětí. Feritový transformátor vymontovaný z videa nebo monitoru. Potřeboval bych schéma. Jestli jenom s tranzistorem nebo s nějakým integráčem? A návrh transformátoru. Díky za odpověď.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Zirafka »

Návrh spínaného zdroje není moc sranda a pro nováčka už vůbec ne.

Zkus se ale podívat semka www.belza.cz nebo třebas http://www.mervart.eu/ nápadů je tam dost.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

Re: Spínaný zdroj

#3 Příspěvek od WLAB »

msar píše:Poradí mi někdo s návrhem spínaného zdroje? Napájen ze 6V. Dával by 200V asi 10mA, pak +a-12V 100mA. Zpětná vazba pro stabilizaci napětí. Feritový transformátor vymontovaný z videa nebo monitoru. Potřeboval bych schéma. Jestli jenom s tranzistorem nebo s nějakým integráčem? A návrh transformátoru. Díky za odpověď.
U BENu vysly knihy venovane spinanym zdrojum, 3dily, autor: Krejcirik, zckoliv se mi styl tech knih vubec nelibi, da se z toho cerpat. Plus to chce katalog feritovych materialu, ze kterych ten transformator bude...

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#4 Příspěvek od mikollar »

zdravim, je mozne zapojit viac bipolarnych tranzistorov napr. KU607 (mam ich doma asi 15 kusov) tak ako MOS-FET v scheme na stranke + C a R do baze kazdeho tranzistoru? max prud na jednom vystupe IO je 400mA ak som dobre pochopil datasheet? dakujem za kazdu odpoved

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“