BLIX POWER, neznáte někdo?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

Řešil někdo tu věc, že snížením napětí se zmenší osvit prostory a můžeme se dostat pod normou stanovenou hodnotu? Co na to hygiena?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#17 Příspěvek od helios »

BOBOBO píše:Já myslím , že trh stejně funguje . Ještě jsem se nesetkal s prodejnou , kde bych nekoupil stovku žárovku . :D


No funguje, ale po svojom. Včera mi kamarát hovoril, že za 100W žiarovku od neho chceli 2€ a ani sa nehanbili. Predtým bola bežná cena max. 0,30€. 8O
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Re: BLIX POWER.

#18 Příspěvek od tomasjedno »

milin píše:neznáte někdo zařizeni BLIX POVER má to šetřít el. až 20-25%...
Co je to proti produktu ULTRA korejské firmy KESECO? Ten je založen na principech supravodivosti - chemickým působením vytváří Cooperovy páry elektronů :smash: , které z něj skrz měděné přívody difundují do silového rozvodu, čímž způsobují pokles odporu a tudíž pokles proudového odběru! :wand:
No nekupte to!
Jakási sročka, co se před měsícem přejmenovala na Ultragreen, s tím teď ospamovává všechny elektro firmy.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:na pořádnou práci mám pořád nemilosrdných 200W v halogenu
Jestli máš na mysli ty polské varianty litých hliníkových truhlíků s lineárníma žárovkama, tak u těch je měrný světelný tok obzvlášť mizerný, reflektorové zářivky o stejném příkonu je vysoce zahanbí.

Nebojím se, že by eurošmejdi dosáhli na rostoucí energetické nároky zpovykaných nouveau riches a jejich free cool napodobitelů. Typický nárokovaný příkon moderního domkáře je 4x větší než za generace jejich rodičů a na snižování napětí potažmo příkonu nebudou slyšet ani náhodou. Mimochodem nepostřehl jsem, že by se byrokrati nějak snažili omezovat trend SUV pro každou pipinu, ekonomickou rychlost na dálnicích nebo vyhřívaný chodníky a infrazářiče nad zahradními hospůdkami - to všechno v časech plýtvání, před zeleným osvícením, taky nebylo. Ty úspory jsou vůbec jen liché zelené náboženství, které nemá na prožrané MW vliv. Naopak, přidá ke spotřebě za ty tuny tištěné ekopropagandy a za kanceláře těch hovad.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

Re: BLIX POWER.

#20 Příspěvek od Andrea »

tomasjedno píše:Co je to proti produktu ULTRA korejské firmy KESECO?
P.F improved comparing with before installation.
Že by to vysvětlovalo skutečnou funkci zařízení? :?:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Crifodo píše:
ZdenekHQ píše:na pořádnou práci mám pořád nemilosrdných 200W v halogenu
Jestli máš na mysli ty polské varianty litých hliníkových truhlíků s lineárníma žárovkama, tak u těch je měrný světelný tok obzvlášť mizerný, reflektorové zářivky o stejném příkonu je vysoce zahanbí.
Nene, mám klasickou trošku větší stolní lampu a abych nepodléhal falešným iluzím, tak jsem si to i přeměřil luxmetrem. To bílý světlo je divný a v některých obchodech mě dokonce vadí natolik, že tam nevydržím dlouho nakupovat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Re: BLIX POWER.

#22 Příspěvek od tomasjedno »

Andrea píše: P.F improved comparing with before installation.
Že by to vysvětlovalo skutečnou funkci zařízení? :?:
Já myslím, že skutečnou funkci zařízení vysvětluje větička We guarantee 5% of power saving.

Nikdo nemá konstantní odběr, a to by v tom byl čert, aby alespoň u jedné třetiny instalací k 5% poklesu roční spotřeby nedošlo. No a kde to nevyjde, tam se to demontuje, vyhodí a vrátí peníze. Výrobní náklady budou pod 100$, to pokryjí i úroky z takto poskytnuté půjčky. No a kde se zadaří, tam se slízne smetana.

Vzpomínám, že na tomto principu měl, dávno za komančů, založenu živnost jeden zařizovatel přijetí na medicínu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

Líbí se mě, jak i odborná veřejnost docela tápe a hlavně nikdo nevzal vrtačku a pilku a tu bednu nerozebral. Asi proto to tolik stojí, aby se do toho nikomu nechtělo.

To vážně při paralelním připojení dokáže snížit síťové napětí ?

Příloha-technický popis na přání Blix Power smazána. Proč asi ?
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 12 pro 2011, 17:33, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BP-expert
Příspěvky: 6
Registrován: 12 pro 2011, 01:00

#24 Příspěvek od BP-expert »

ZdenekHQ píše:Líbí se mě, jak i odborná veřejnost docela tápe a hlavně nikdo nevzal vrtačku a pilku a tu bednu nerozebral. Asi proto to tolik stojí, aby se do toho nikomu nechtělo.

To vážně při paralelním připojení dokáže snížit síťové napětí ?
Nejprve odpověď na dotaz: Ano, opravdu to dokáže, i když je zapojen paralelně a opravdu tu proklamovanou funkci snížení spotřeby elektřiny plní. A také Vám prozradím, co v té zanýtované krabici je: několik integrovaných obvodů (jeden z nich je procesor), odporů a kondenzátorů, také drátů. On je to vlastně jistý druh počítače. A proč je zanýtovaný? Slyšel jste již něco o průmyslovém a výrobním tajemství a patentové ochraně? Bohužel jsme již zaznamenali několik odhalených pokusů o průmyslovou špionáž. Že se nedivíte např. Microsoftu, že nezveřejnil zdrojový kód svých produktů?
A funkce Blix Power Home? Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho, a optimalizaci účiníku. Ostatní máte v tom neoprávněně zveřejněném Technickém popisu ve Vašem příspěvku. Máte písemný souhlas s jeho zveřejněním? Vím moc dobře, že ne. A slyšel jste něco o autorských a firemních právech? Doporučuji Vám rychle ten Technický popis Blix Power smazat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

BP-expert píše: A funkce Blix Power Home? Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho, a optimalizaci účiníku.
Už jsem viděl kompenzátory účiníku, které nejsou v zaplechovaných krabicích a neřeší marketing náboženstvím typu
Tato možnost je určena nejen pro movité investory, ale dává díky svému systému individuálního i hromadného investování možnost každému občanu celé Evropy, aby pomohl zajistit lepší budoucnost pro sebe i své blízké.
a sice standardní nabídka firem jako ABB atd.
http://www04.abb.com/global/gad/gad0200 ... el_720.jpg
Ostatně povinnost regulovat účiník nad určitou velikost odběru není nic nového a projektanti mají povědomí o nabídce trhu s regulátory účiníku.
Mimochodem, věty ve znění jako "Investování v tomto segmentu je díky šetrné politice EU formou investování, které může být pouze přínosné" už mohou znít přesně opačně než byly zamýšleny, ve světle perspektivy celého EU (censored) hospodaření.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

BP-expert píše:Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho
Vy ho platíte? Já ne.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#27 Příspěvek od helios »

BP-expert:
Chváliš sa pekne, ale zbytočne. Na tomto webe sú ľudia, ktorí majú prax v elektro odbore a tých rečičkami nepresvedčíš. Ale mohol by si:
Ukáž nám relevantné výsledky, potvrdené akreditovanou štátnou skúšobňou. Seriózni výrobcovia to dávajú ako samozrejmosť. Inak sú to všetko rečičky, fungujúce snáď na frikulína a blondínu, nie na fórum pracovníkov v odbore. Tu škaredo narazíš. :bordel:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#28 Příspěvek od fero7 »

Mna by zaujimalo, ci ti ktori tu strielaju krizom-krazom slepymi nabojmi maju aj nejake podlozene argumenty alebo osobne skusenosti. Alebo iba tak sediac na nocniku, cmulaju si prst a pisu. (Ja viem, narazim.)

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#29 Příspěvek od vladodyno »

Fero :roll: kašli na to.

Ja ako adekvátnu odpoveď očakávam odkaz na vyjadrenie Slovenskej, Českej alebo akejkoľvek štátnej škúšobne.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

BP-expert píše:A funkce Blix Power Home? Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho, a optimalizaci účiníku. Ostatní máte v tom neoprávněně zveřejněném Technickém popisu ve Vašem příspěvku. Máte písemný souhlas s jeho zveřejněním? Vím moc dobře, že ne. A slyšel jste něco o autorských a firemních právech? Doporučuji Vám rychle ten Technický popis Blix Power smazat.
Ten popis mě byl zaslán vaším dealerem na mail s tím, že se s ničím netajíte. Takže mám minimálně ústní souhlas z telefonického rozhovoru. Navíc mail zaslaný jako "prezentace" většinou znamená, že se jedná o veřejnou nabídku. Nikde není ani slovo o zákazu zveřejnění technické dokumentace.

Technický popis je běžnou, ne-li nutnou součástí každého zařízení.

Já to smažu a budiž to důkazem o serióznosti vašeho podnikání.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 12 pro 2011, 18:33, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“