Panasonic TX-32PK25, chassis Euro4H, vypadává obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

Panasonic TX-32PK25, chassis Euro4H, vypadává obraz

#1 Příspěvek od ace_ventura »

Ahoj, prosím o radu k uvedené TV (chassis EURO4H). S crt tv nemám moc zkušeností. Tv se ke mě dostala s vadou, při které vypadával obraz. Obrazovka dle uživatele zčernala, ale zvuk šel stále.

Tv jsem dovezl domu a chodila bez problému asi 2 dny. Pak jsem ji otevřel, prošel plošňák a preventivně vše propájel - beze změny (stále chodila), ani nereagovala na dotyky a prohnutí.

Všechna napětí seděla krom napájení konce (zvlnění ccca 10V). Po výměně kondenzátorů ve 200V a 12V větvi se začala tv chovat přesně dle uživatele. Když obraz vypadne obr. žhaví, konec je pod napětím (200 i 12), Ug1=19V a Ug2=270V. Když připojím multimetr na Ug2 obraz právě vypadne nebo trošku ztmavne. Ani to nevydá zvuk - prostě ztmavne.
Označil jsem si polohu trimru Screen na VN trafu a při vypnuté tv jej projel. Po nastavení zpět a zapnutí mám místo zrnění toto:
(obraz je celý modrý + bílé pruhy)

Prosím o radu. Děkuji.
Přílohy
TV.jpg
(81.27 KiB) Staženo 70 x

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak na tom UG2 trošku uber.

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od hosab »

Vždy než se dotknu neznámého trimru změřím odpor-běžec proti koncům nebo výstupní napětí!Jedině tak jsem schopen nastavit původní - výchozí stav.
Naposledy upravil(a) hosab dne 14 pro 2011, 18:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rybicka
Příspěvky: 56
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Rybicka »

Poklepej na plechový kryt od procesoru. Dost častá chyba je tam. Ahoj

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#5 Příspěvek od shleha »

Nastav napätie G2 na pôvodnú hodnotu.Priprav si nový F-board TNP8EF008AB. :cry: F-boardy pre euro4H šasí sú kurvítka v panákoch. Pozor! TNP8EF007 nemožno použiť.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#6 Příspěvek od ace_ventura »

Ok, děkuji za rady. Ug2 stáhnu, před zásahem bylo cca 215V. Když ho snížím, obraz trošku stmavne. Zkusim se zaměřit na procesor a omrknu ten F board.
Zarazila mě souvislost se zmizením obrazu a měřením Ug2 na patici. Proto jsem projel ten poťák. Asi blbá shoda náhod, že to teď nejde vůbec.

Ještě otázka na okraj. Musím s Ug2 hodne pomalu, když s poťákem hnu rychleji tak se tv přepne do stand-by.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

ace_ventura píše:..Zarazila mě souvislost se zmizením obrazu a měřením Ug2 na patici..
Mala napoveda,zmer si odpor toho trimru a pak se zamysli nad tim co udela paralelni pripojeni mericiho pristroje s vystupnim napetim. (Predpokladam, ze meris s beznym multimetrem se vstupnim odporem kolem 10 M)

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Napětí všech mřížek v obrazovce se obecně blbě měří klasickým multimetrem, právě kvůli velikosti vniřního odporu měřáku a měkkosti příslušného napětí. I když vím, že to není úplně správné, tak Ug2 nastavuju (když už je to třeba) jen podle oka...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#9 Příspěvek od Mysteri »

Preletuj kontakty pätice, prípadne pozri celú dosku obrazovky.

Uživatelský avatar
Vydricak
Příspěvky: 153
Registrován: 18 kvě 2010, 02:00

#10 Příspěvek od Vydricak »

Vymen vsetky elyty na F-BOARD-e, vobec ich nemeraj a davaj rovno nove. (Nie pouzite!).

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Udělěj to co psal Mysteri. Je to hodně častá závada. Proletuj kontakty na patici.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#12 Příspěvek od ace_ventura »

Všem díky za rady, závada (zřejmě) byla v F-Boardu. Když jsem ho kuchnul, barva plošňáku naznačovala velké tepelné namáhání. Proletoval jsem patici a horkovzduchem nakonec celou desku.
TV chodí, po zapnutí naskočí zmíněné pruhy a za cca 2s normální obraz. Tak uvidíme. F-Board je vcelku nesehnatelný.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“