QX51S, čo je to zač ?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

QX51S, čo je to zač ?

#1 Příspěvek od tornado6 »

Prosím vás chalani neviete mi niekto zistiť čo je to zač zmerať sa to nedá lebo je s toho mrtvola a je to v napájaní elektronickeho ovládania mikrovlnky. Dakujem.

PS: je to zapojene za svitkom 0,47uF/275V a paralelne k tejto sučiastke je maličký smd kond a cela elektroníka je riadená cez procesor ATMEGA. Problem je určite v tejto sučiastke pretože po nahriati na chvilku všetko funguje ale po cca 5 minutach zasa nič len neviem či je to dioda alebo trisil pripadne niečo iné. :idea:
Přílohy
QX51S.jpg
(23.48 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

Rozkresli napájecí část a pak můžem hádat dál.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Nic mi to neříká. Nicméně transil by byl paralerně. Ano, rozkresli to zapojení abychom věděli k čemu to tam asi tak může sloužit.


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#4 Příspěvek od helios »

Zmeraj na tom napätie, kým to ide, mohla by to byť napríklad aj zenerka.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#5 Příspěvek od tornado6 »

No skusim ale v podstate ked som to pomeral tak je to zapojene tak že fáza ide na ten svitok a nasledne za ním do serie su zapojene tento škvarok a paralelne k nemu ten maličký smd kond a ked škvarok nahrejem letovačkou na oboch vývodoch tak to chvilku ide a za týmto všetkým su 100 ohm rezistor cca 2W no a dalej už len smd smetie a procesor ale k tomu sa moc nedostanem lebo je to prikryte displejom.
PS: Mám to v práci takže skusim ešte jednu vec, vyletujem to a nahrejem letovačkou a nasledne ten škvarok skusim pomerať či už napeťovo tak aj na diod teste aj ked doteraz diodtest mi nič neukázal takže s tou diodou som si nie istý. :roll:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#6 Příspěvek od weed_smoker »

Tipoval bych usm.diodu (k těm se někdy paralelně odrušovací kondy s pár nF dávaj),ale je neobvyklý,že je za fóliákem pouze 1 dioda (bere to jen jednu půlvlnu).Možná je to nějaká ochrana přepětí (transil),když je CMOS obvod napájenej jenom přes fóliák ze sítě.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#7 Příspěvek od tornado6 »

Dakujem za pomoc kamarát to poriešil trocha svojským sposobom - cez termostat a vraj to funguje tak sa tým dalej nezaoberám.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“