Výroba symetrizačního členu

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

Výroba symetrizačního členu

#1 Příspěvek od 555 »

Prosím Vás můžete mi někdo poradit jak mám zhotovit symetrák 21-69k?potřebuju ho na zítřek a a dnes jsem ho nikde nekoupil.

jde mi jen o to,jeslti je tam nějaká cívka nebo něco.Kupoval jsem jednou symetrák 21-69 kde byl čístě plošňáček bez jakýchkoliv indukčností atd.
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#2 Příspěvek od Paja250 »

Koukni tady, článek 2.3.6 - Impedanční přizpůsobení antény (symetrizace). Třeba ti to pomůže.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

555: Kecáš - ty "indukčnosti" byly vyleptány na tom plošňáčku :o
Dvojděrové (krátké!) ferit. (nebo plexitové) jádro a protaženo páru závity minidvojlinkou - toto jsi ještě nikdy neviděl :?: 8O

A ty nemáš žádný vadný polský ant. předzesilovač, z kterého bys ten mini-mini symetrák kuchnul?
Před časem jsi je přeci "přehazoval lopatama", když jsi je třídil na dobré a špatné :roll:
Tady už se nepoužila ani ta minidvojlinka, ale pouze smaltdrát (ve dvou barvách: červený a zelený - kvůli jednodušší identifikaci "začátků a konců", při zapojování) 8O
Na některých je zase použit pouze ferit. prstenec, protažený tou minidvojlinkou.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Z blbého anténneho zosilňovača odškrabem na plošnom spoji zbytočnosti, jeden drôtik prepojí koax so symetrizačným a fuk ho na dipól.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#5 Příspěvek od EL34 »

555 píše:Prosím Vás můžete mi někdo poradit jak mám zhotovit symetrák...
Potřebuješ to mít nutně širokopásmový? Pokud ne tak stačí symetrizovat smyčkou délky lambda/2 * v. v je činitel zkrácení pro pěnový koax 0,81 a plný 0,66. Smyčku doporučuji dělat z koaxu s plným dielektrikem PE.

Na výrobu toho symetrizačního členu na dvouděrovém jádře (délka 8mm) musíš mít spec. dvoulinku 150ohm.

Jednuduché řešení je vyleptat meandr na DPS.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »


Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“