Thomson ICC17, nejde zaostřit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Thomson ICC17, nejde zaostřit

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuse. Mám problém s tím to tv a to ten, že nejde doostřit. Focus je na max ale je to stále málo. Obrazovka se přitom zdá ještě dobrá, po přidání kontrastu kontury neujíždějí. Byla také dost rozhozená konvergence. Sundal jsem tedy původní mag.kroužek a nasadil klasické ostřící kroužky a konv. se dost srovnala.
Je šance s tím ještě něco dělat, nebo je už obrazovka přecijen na odchodu?? Děkuji

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Můžeš popsat, co jsou klasické ostřicí kroužky?! :cry: Myslím, že už je vymalováno...

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Peta-cb »

Špatně jsem to popsal. Myslel jsem kroužky na hrdle pro seřízení konvergence. Jsou většinou hnědé, je jich tam asi 6 za sebou... Snad 2 hoďky jsem si s tím hrál a celkem se mi to povedlo. I ostrost se zlepšila. Bojím se ale že to zaostření se bude nadále zhoršovat :(

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Kroužky jsou pro seřízení konvergencí, ne pro zaostření. Budeš tam mít problém s VN trafem - zaostřovací trimr na něm. To se rozostřilo skokem, nebo to odcházelo pomalu?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peta-cb »

Ono to prý nebylo nějakej rok používaný takže se už neví. Jinak vím že jsou k seřízení konv. která byla také dosti rozhozená původně tam byl klasický tomsňácký "náramek" přetažený typickou žlutou páskou. Nasadil jsem tedy kroužky co jsem měl. Pomohlo to ale i ke zlepšení ostrosti. Tak žeby nakonec trafo?? Je tam orega ale je fakt, že jsem jich pár vadných měl.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“