Studoval někdo na škole VOŠ a SPŠ Jičín?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od AmarokCZ »

TubeGuru: to je zajímavé - moji spolužáci z VŠ, co měli gympl nestíhali už od prvního semetru (geologie, často i deskriptivní geometrie, stavební mechanika,... nemluvě o dalších semestrech kdy v předmětech jako hydraulika, geodézie nebo hydrotechnika byli absolutně mimo), kdežto průmkaři jen trochu zpočátku nestíhali v matice.

Uživatelský avatar
lazy
Příspěvky: 13
Registrován: 13 říj 2011, 02:00

#17 Příspěvek od lazy »

Otázka byla jestli někdo chodil na průmku v Jičíně. Tak tu neřešte průmka x gimpl.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od AmarokCZ »

Odpověď jsi stejně už dostal - když na to budeš kašlat, tak tě v sebelepší škole nic nenaučí. Naopak když tě bude elektro bavit, tak můžeš jít klidně na stavebku jako já a ničemu to prakticky neuškodí.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#19 Příspěvek od Hydrawerk »

No nic, tuhle diskuzi jsem měl vidět už v roce 2000... :toilet: To bych si ten gympl rozmyslel. Toho času ztracenýho nepotřebnými předměty...
A zpět k tématu: Lazy, běž na průmyslovku a dál to neřeš.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Habesan »

90% mých spolužáků nic z toho, co popisujete, neumělo už při maturitě, zbytek to zapoměl v prváku na vejšce.

Taky záleží na tom jak to máš daleko. Pokud je to hodina a víc cesty denně, je lepší jít na intr. To už se potom vyplatí jít studovat na vzdálenější školu, abys měl záminku, proč tam bydlet. To dojíždění je neskutečněj žrout času.
Vím ale o člověku, kterej šel na elektro školu POUZE protože ji měl na přímý dohled od bydliště. Studium ho bavilo a odmaturoval.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#21 Příspěvek od dufisek007 »

asi bude záležet jestli máš elektroniku jako koníček, pokud to budeš brát jen jako povolání je jedno kde vychodíš střední a jdeš potom na vejšku, do Jičína jsem chodil v r. 81 - 85, a spousta kluků šlo díky tehdy 2leté vojně radši na vejšku a úspěsně ji zvládli, někteří co vím i na červenou... :lol: (diplom) :roll:

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#22 Příspěvek od Spejbl »

Ahoj,
Rád přihodim svůj názor, bohužel nebude aktuální, obor slaboproudá elektrotechnika už zrušily. Zažil jsem tam 2006-2010, řekl bych ,že jsem patřil k několika málo lidem, co studují svůj koníček.
Vadily mi obecné předměty, třeba 2 roky chemie byla naprostá nuda, celkem nic si nepamatuju.
Kvalita učitelů byla různá, v prváku byli teoretici , tzn. přeříkali definice a tim to haslo, myslim ,že by kdyby byl přístup názornější, chytli se i další spolužáci, možná.
Ve druháku ,na praxi, jsme dostali jednoho učitele-radioamatéra, který už uměl vysvětlovat názorně , podle modelů. Bohužel další učitel, bývalí pracovník tesly , tak vstřícný nebyl, spíš arogantní. Naštěstí už je v důchodu. Doufám, že umíš dělat s excelem, nevím jestli už ho konečně začaly o výpočetce učit, každopádně bude potřeba.
Ve třeťáku (vybral jsem si zaměření slaboproud) jsme dostaly přísného "kata", ale pozor! Spravedlivého. Člověk z praxe...Zmíním alespoň jeho zkratku v rozvrhu: Nx :) (říkával "Vy jste tu dobrovolně, nikdo Vás nedrží" a měl pravdu)

Ce se týče ostatních předmětů: na češtinu jsou většinou výborné učitelky, přísné ale spravedlivé, s matikou je to horší, nebudu jmenovat, s žádnou sem si nerozuměl, radši jsem měl doučování ,kde byl na všechno čas, no matika a já ,to nebudu rozebírat.

Teď vypadají učební obory lákavěji, 3 volitelný zaměření , hlavně můžeš jít na zkoušky z padesátky nebo klidně na Vš, třeba FEL, když budeš většinu chápat, tak se neztratíš, hlavně proti Nové Pace.


PS: Většina snahy stejně musí jít z tebe a s každým učitelem musíš vyjít. Kdyby něco, napiš, já datluju co mě první napadá.
Já se vrátím

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“