Osnovy na technických školách

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#46 Příspěvek od mtajovsky »

MartinOV píše: ... I já mám zkušenost, že s jejich technickým logickým myšlením to není závratné...
To není tím, že by neměli logické uvažování. Když budu mluvit o gymplácích přírodovědného zaměření. Vždyť se právě z nich rekrutují adepti na matfyz, a že by tam nebyla potřeba logika ...

Ale oni mají tu logiku příliš abstraktní, podvědomě se se jim příčí se babrat s věcmi spjatými s konkrétními hmotnými věcmi, jako jsou elektronické prvky atd. Elektrotechnika a i ostatní technické obory nevyžadují jen logické myšlení, ale i jistou dávku specifického talentu, zrovna tak jako být dobrým jaderným fyzikem to bude vyžadovat stejně.

Kdo má tenhle specifický talent, často tíhne k odborné SŠ, a když se mu podaří překonat mezery v matice, má pak oproti čistým gymplákům na VŠ technického směru výhodu. Absolventi gymnázií na tuto školu šli často proto, že v sobě nenašli právě tu specifickou příchylnost a talent k nějakému oboru. Pokud tento stav přetrvá až k maturitě, tak si zvolí nějakou VŠ a pokud to není obor vysloveně knihomolný, cosi jim chybí. To ovšem neznamená, že studenti technické VŠ - gymnazisti - jsou obecně horší, ale to, co jsem popsal, je častý jev.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#47 Příspěvek od pocitujlasku »

MartinOV: ked to tak citam, tak vtedy mi to prislo normalne, teraz ako nieco zvlastne. Ale niekedy ta skola mala velmi vysoku uroven.
Sice sme prebrali kopec veci, ale dost rychlo a viacmenej zaklady z kazdeho.
1,2,3 rocnik to bola komplet elektronika, cislicovka, pascal, pc, merania...
4 rocnik - zase iba MCU, PLC (moj maturitny odbor).
Pre mna to nebol problem, ja som sa to nebyflil, ale chapal podstatu, takze minimum ucenia, ti co sa nerozumeli elektronike tak boli totalne mimo. Ale cenne zaklady do zivota. Ked tesne po skole mi behalo hlavou pri pohlade na radio veci typu: ked mam otvorenu cd mechaniku a dam vypnut, tak sa zavrie. A uz som mal v hlave program v asm, ako by to mohlo byt (su dvierka otvorene, tak ich zavri, inak pokracuj dalej...).

Mali sme aj super triedneho, po skole sme si kreslili a leptali plosaky, ked bolo treba, tak nam co sa tyka elektro vsetko pekne vysvetlil.
No vidis, a tak si sa bal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#48 Příspěvek od p32 »

MartinOV píše:Jo a ještě k debatě o gymplácích...
I já mám zkušenost, že s jejich technickým logickým myšlením to není závratné. Zase je ale třeba odlišit technické myšlení od matematického,
Tady to nějak postrádá logiku vůbec, ne ? :wink:
Řekl bych, že můžeš logické myšlení dělit na technické a na matematické případně i na jiné. Dělit ale technické logické myšlení na technické nebo matematické je divné, asi jsi to chtěl napsat jinak, že ?

Uživatelský avatar
akero
Příspěvky: 28
Registrován: 07 srp 2011, 02:00

#49 Příspěvek od akero »

Jak zjistím jaké mám logické myšlení?

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#50 Příspěvek od Bernard »

Logicky, musíš se zamyslet. A co ti připadá jednoduché, to je ten tvůj směr.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#51 Příspěvek od Hydrawerk »

:( :(
Přílohy
vzdelavejte se02.jpg
(171.68 KiB) Staženo 35 x

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Habesan »

Chybí mu jedna slabika ve slově "chcete (žít jako křováci)".
Jinak souhlas.
A platí to i pro absolventy VŠ.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“