Porucha rozklad,paměť Color430+pokus s txt

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Peta-cb »

Ďík.ale sem z toho poněkud mimo.doska medzistyku=asi doska přijímača s ovládáním zost.tak to mam uvedené ve schématu.je tam to u806dl.číslo dosky které jsi mi uvedl mne vůbec nesouhlasí.já mam 6pb00280.snad jsou stejné???foto Obrázek a ty piny 711,712 atd...to vůbec nevím ve schéma sem nic takového nešel.je tam Z a nějaké číslo př Z62 a pod. :cry: jen podotýkám že v obou televizorech jsou desky(6pb00280) se stejným označením.tahle je z toho 430txt.je tam vadný nejspíše mhb 193.ale to nás nezajmá.
Naposledy upravil(a) Peta-cb dne 06 lis 2006, 15:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#32 Příspěvek od miroja »

Tak este raz: Pin 711 dosky medzistyku (6PN05553) znamenana toto: Doska medzistyku (6PN05553) je plosak, do ktoreho sa zasuva modul TXT na Tvojej druhej fotogriafii - tie dva moduly na susiaku pradla. Je to ta vodorovna doska kde je aj 7805+chladic. Cislovanie pinov som pouzil tak, ako sa pouzival v servisnych dokumnetaciach Tesly Orava. Cize v tomto pripade napriklad 701 znamena pin 1 konektora Z70 az po 715, co je pin 5 konektora 71 ...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Peťo, to s tím síťovým tráfkem je modul ovládání celého TVP - proto je na něm tráfko, aby byl pod napětím i ve std-by módu, kdy je zbytek TVP bez napětí.
S TXT má společného jen tolik, že se odtud vezmou povely ovládající oba moduly TXT, tedy jak dekodér samotný, tak stykovou desku.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Peta-cb »

jééžiš :oops: já sem vůl. :) takže deska mezistiku je...jo. má opět jiné číslo(6pb002103)ale tranz tam je.tedy už vím která.a s těmi piny je to takle....já sem si zkoušel počítat různé kombinace.ale na tohle bych nepřišel.dík za vysvětlení.jdu to obhlídnout.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#35 Příspěvek od sambiliong »

deska mezistyku je ta, do které je zasunut modul TXT. Není na ní tranzistor, ale stabilizátor MA7805. Plošný spoj se jmenuje 6PB002103, osazená deska potom 6PN05553. Na desce je napsáno 6PBxxx, ale na schematu pak figuruje pod názvem 6PNxxx

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Peta-cb »

takže sem to prošel a:Z71 je celý OK. u 704 mne šel vodič na pin 4 mod.G.chybu při přepojení sem vyloučil.ale zkusim tedy dát na 2pin mod. O ale pin 2 modulu O je také zem. tedy také na zem??číslování je také od spodu??705 je u mne nezapojen ale tam byla poznámka.jinak sedí.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od sambiliong »

Dal jsem na upload schema, hledej pdf s názvem TXT vC430

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Peta-cb »

sambiliong píše:Dal jsem na upload schema, hledej pdf s názvem TXT vC430
děkuji ti že si to tam dal.dnes nebo zítra ne to zas vlítnu a uvidíme jak to dopadne.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#39 Příspěvek od miroja »

Vcera som Ti poslal mailom blokovu schemu zapojenia modulu medzistyku v tomto TV, dosku napatovej syntezy aj s popisom ako je zapojeny konektor Z71 a signalovu dosku s popisom ako zapojit Z70. To by Ti malo pomoct :wink:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Peta-cb »

miroja píše:Vcera som Ti poslal mailom blokovu schemu zapojenia modulu medzistyku v tomto TV, dosku napatovej syntezy aj s popisom ako je zapojeny konektor Z71 a signalovu dosku s popisom ako zapojit Z70. To by Ti malo pomoct :wink:
takže situace je taková že u 704 si schémata protiřečí podle (blokové schéma připojení txt) jde na pin 2 mod.O ale podle (signál desky) jde 704 na pin 4 mod G. Tak to bylo i předtím na prasklé. Pak sem tedy ještě u Z63 přehodil drátek. Jinak tv bez připojeného mezistyku +txt jde normálně. To jsem z toho už jelen.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#41 Příspěvek od miroja »

Peta-cb píše: ...Jinak tv bez připojeného mezistyku +txt jde normálně. To jsem z toho už jelen.
No neviem,ale asi si ma nepochopil, pretoze ja som vzdy pisal "bez dosky TXT" :wink: . Cize doska medzistyku tam mala zostat zapojena, vybrat si mal len dosku TXT. :wink: No neva. Podla toho co pises to nakoniec vyrabali zjavne inak nez ako to popisali v servisnej dokumentaci :roll: . Ide totiz o to, ze modul TXT potrebuje k svojej funkcii videosignal. Ten sa dostava na modul TXT (pin 2) cez modul medzistyku (pin 704) z telkaca v Tvojom pripade z pinu 4 modulu "G", co je tiez videosignal.
Treba este skontrolovat, odkial berie modul "S" "video" signal (potrebuje ho na ziskanie riadkovych a snimkovych synchroimpulzov). V pripade, ze je je v TV teletext, telakc sa musi synchronizovat z vystupu modulu TXT, pretoze inak by si nemal zarucene to, ze ked prepnes na TXT mod obraz bude zasynchronizovany. Tiez je to velmi dolezite, ked mas zapnuty TXT+obraz. Podla dokumentacie by to teda malo byt z pinu 705 dosky medzistyku, no aj tu je viac moznosti, zalezi to aj od jednej malej upravy modulu TXT. Mohol by si urobit fotografiu toho modulu, z podobneho pohladu ako si robil foto dosky s nap. syntezou? No a z toho co som napisal vyssie vyplyva, ze ak modul TXT vyberies z TV, televizor nemoze ist normalne, lebo nebude mat riadkove ani snimkove synchroimpulzy.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Peta-cb »

tak už sem to nafotil tedy tady je snad to nějak pomůže.nebo je i možné že je nějak nefunkční.Obrázek

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#43 Příspěvek od miroja »

Fajn, toto som potreboval vidiet. Zaujimal ma jeden detail a to dopor R7. Tak ako to je zapojene teraz sa to pouzivalo v TV Color 428/441. Ked sa tieto moduly davali do TV radu Color 416, bolo treba vyletovat spodny vyvod R7 z povodneho miesta a pripojit na prepojku XT7. Neviem ci som to popisal dostatocne. Pokial si spominam, inak to nechcelo chodit. Nie mi je jasne, ci takyto modul ako tam mas teraz (bez upravy) mohol v 430TXT fungovat. Myslim, ze nie. Nemozes sa spytat povodneho majitela tej 430-ky s TXT ci im teletext fungoval a ci to nahodou niekto neopravoval? Keby si mal moznost modul TXT vyskusat v nejakom TV (Color 428, 441) bolo by to super, ale to asi nebude take jednoduche :cry:
Ja skusim pohladat moje poznamky k tejto uprave a porovnam to s tym, co bolo uverejnene v servisnom navode. Kedze mam odskusane,zo to chodi, skusime to potom presne tak zapojit.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Peta-cb »

sem se zeptal majitele samozřejmně nic neví.neni první majitel.no zkusil sem to přepájet a stejný.tv se stisklým vypínačem nenaběhne do stby ale na předvolbu 16.obrazovka tmavá a zpětné běhy.nejde přepínat.po chvíly se vypne do stby sama.pak zapnu ovl.nejde přepínat po chvíly nabíhají barvy a občas jde přepnout.při pokusu vyvolat txt obraz se ztmaví a zas zpět zesvětlí obraz.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“