Modrá síla od Mountfieldu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Modrá síla od Mountfieldu

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli jste se doteď trápili se zdroji energie, tak už nemusíte. Stačí si koupit a upravit zahradní sekačku od Mountfieldu. Nikde to neříkejte, je to tajemství.

Jen by mě zajímalo, jestli takový leták právně splňuje tzv. veřejný slib...
Přílohy
mount.jpg
(336.44 KiB) Staženo 300 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Generalsound »

No a generátory rozhodně přesahujou účinností 46%. A pak že nelze vyrobit perpetum mobile :D

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od popopepe »

slovní spojení "Až 50%" může taky klidně být jenom jedno % :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ovšem výkon 1400W při příkonu "jen 650W" je solidní. Já bych dal i 1000W. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od popopepe »

ZdenekHQ píše:Ovšem výkon 1400W při příkonu "jen 650W" je solidní. Já bych dal i 1000W. :)
No, to už je vážně slušný výrobek. Tomu se tuším říká klamavá reklama :-)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

A dokážete si představit kolik blbců se na to chytne? Zvlášť, když jim sympaťák Matonoha v televizi ukáže, že má 5koulí a z toho jednu červenou...

Moc se mi líbila sekačka od Stihlu, která má motor Direct Drive (i když oni tomu asi říkají jinak), ale tyhle supr komutátorový sračky budou jen zdrojem problémů, protože když se to náhodou neupeče ve vlastní šťávě tak si majitel na prvním krtičáku ohobluje zubatej řemen.
Přílohy
mount.png
Správně to má být takhle, za chybu se omlouváme.
Viníka, který chybný překlad z polštiny odeslal do tisku, čeká po výslechu zalití do betonového základu na zahradě p. Podlahy.
Váš Mountfield
(233.93 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

hm ..pekne udavany vykon.... akurat ked pouzijem motor 380V 1kW 1400ot a vojdem do krtinca tak ten sa rozprasi po okoli , kdez to stymto zazrakom 1,4kW kolko 6000ot.... po vojdeni do travy uz len 4000ot ..a na krtinci to zastane.... na druhej strane vaha motora 3f je niekde inde.
Oprikone sa nebavim...

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od hosab »

V Mohelnici vyráběly před 30lety dvoupólové 1.5KW motory s účinností 79%.Motor u této sekačky s 46% účinností?Pokrok nezastavíš!

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od GeorgeB »

Co se divíte? 750W přece musí dodat člověk svou silou, neboli přidat výkon jednoho vola :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

:D :D :D :toilet: :wc: :genial:
To nic není... Tahle hifivěž má výkon zesilovače prej 100W RMS a příkon uvedený na štítku je pouhých 40W. :puke: http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/5/5784 ... 105_13.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/5/5784 ... 105_04.jpg
Pokud náhodou někdo neumí korejsky, tak: http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/5/5784 ... 105_15.jpg (Je to trochu blbě vidět.)
Na obhajobu výrobce LG bych uvedl pouze to, že ostatní výrobci lžou také. :(
Zkuste se podívat do libovolného pdf návodu k hifivěži Panasonic, apod.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od AmarokCZ »

Hydrawerk: je otázkou jak hodně LG kecá ... pokud vůbec. 100W zesilovač při běžném poslechu stěží dosáhne příkonu 40W, takže nevidím důvod proč to tam nenapsat. Očekávám, že si do zesilovače nebude nikdo pouštět sinusový tón ... :?
Zato ten Mountfield ... to je na Nobelovku :lol:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

AmarokCZ píše:100W zesilovač při běžném poslechu stěží dosáhne příkonu 40W
Mohl bys prosím trochu rozvést tuto myšlenku?

Je pravda, že v minisystému LG XA-105 je použit digitální zesilovač TAS5342A od výrobce TI. Tento zesilovač dodá např. 2 × 65 W při 10% THD+N do zátěže 8 Ω. /Prohlédl jsem si servisní manuál XA-105 i datasheet TAS5342A./
Tenhle minisystém vlastním a samozřejmě jsem měřil, jaký výkon to dodá... O tom jsem se grafomansky rozepsal zde pod nickem Honza a Honza2. http://hi-fi-systemy.heureka.cz/lg-xa-105/recenze/

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od AmarokCZ »

100W zesilovač bere cca 150W jen když do něj pustím sinus (za předpokladu že to bude třída B nebo AB s malým klidovým proudem). Když do něj pustím hudbu s dynamikou třeba 20dB, tak bude průměrný příkon 15W (takové by stačilo i trafo - ale jen teoreticky, protože dnešní hudba 20dB určitě nemá :( ). Budou tam špičky až 150W, ale to se schová ve filtrační kapacitě (protože i tak je díky usměrňovači s filtraci odběr ze sítě silně impulzní). Z hlediska jištění a spotřeby není číslo 150W prostě důležité.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

No tak díky za poučení. Vypadá to, že RMS výkon je pouze mžikový špičkový výkon. Např. http://www.dreamface.net/modules.php?na ... int&sid=85
(...)Lidově řečeno, náš zesilovač s výkonem 100W (RMS) je schopen vyrobit při maximálním výkonu na 4 Ohmovém rezistoru stejné množství tepla jako 100 W zdroj stejnosměrného proudu (na dané zátěži je to zdroj 20V/5A). plné dynamice přednesu zvukového signálu bez zkreslení (v tomto případě bez limitace) je třeba, aby elektroakustický řetězec byl schopen v místě poslechu vyvolat špičkový akustický tlak 110 - 120 dB. Ovšem doby trvání těchto výkonových špiček trvají u dynamicky nekomprimovaného signálu jen asi desítky milisekund, proto není bezpodmínečně nutné aby zesilovač byl schopen tento výkon dodávat trvale. Průměrné hodnoty intenzity akustického signálu leží (podle typu hudby) asi o 20dB níže, což představuje setinu maximálního výkonu. K přepočtu na výkon zesilovače ve wattech ještě potřebujeme znát charakteristickou citlivost použité reprosoustavy a poslechovou vzdálenost. (...)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »

Řekl bych, že každý výrobce si pojem "RMS" vyloží jinak. :D
Viz toto tranzistorové kombo Marshall.
Podle mě vypadá daleko lépe, když je celkový výkon (zde 2×50W) menší než příkon celého přístroje (zde 280W).
http://marshallamps.com/product.asp?pro ... Type=SEEIT
Přílohy
Marshall AS100D--.jpg
(232.64 KiB) Staženo 52 x

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“