Aktualizace stránek

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

Aktualizace stránek

#1 Příspěvek od vofo »

Zdravím,

se zimním časem je trochu více času na sezení u PC a tak jsem po roce trochu aktualizoval své www stránky.
Takže se budu těšit ,když se opět příjdete juknout. :) :P

http://www.elkytelky.estranky.cz/
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Nejhezčí je ghetto blaster Tesla Condor.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Našel jsem si na Tvých stránkách povídání o Ametystu. Byl to první televizor rodičů koupený v roce 1960 na sledování OH v Římě.
Asi po půl roce přestal jít zvuk. Pamatuji se jak jsme jej vezli na dvoukoláku asi 6 km k vyhlášenému opraváři v Bartošovicích (u Nového Jičína). Byl s opravou brzy hotov, naslinil šroubovák a pojezdil po odporech v napájecí části. Vadný odpor se takto přiznal a po jeho výměně byl zvuk zase OK. Tuto metodu jsem pak často také použil, když už jako starší jsem po rodině a známých TV opravoval.
Ten TV měl již originální dálkové ovládání hlasitosti a myslím jasu. Vzadu byl konektor, do kterého se připojil kabel DO, na jehož druhém konci byla krabička se dvěma potenciometry, kterými se ovlivňovalo nastavení hlavních potenciometrů na skříni TV. Tehdy jsem to DO rodičům vyrobil amatérsky. Naštěstí jsem to dal tehdy do izolované krabičky. Ještě jsem jako amatér samouk věděl prd o tom, že na kostře TV je přímá fáze. Naneštěstí byli i tací, kteří na tu neznalost doplatili životem.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#4 Příspěvek od jarda »

Ametyst jsem měl také v rukách, ale i starší a nejstarší - Tesla 4000/4001. To ovládání někde ve sklepě mám. Trojlinka... a chyby byly většinou v elektronkách, zvuk tuším ECL 86 /prošel jsem všemi, takže možná i starší flaška/

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

PCL86 sa narodila neskor, tam bola PLC82.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“