Philips 29PT5407/21, L01.1E

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

Philips 29PT5407/21, L01.1E

#1 Příspěvek od Lubanec »

Tak jsem tu opět..Jelikož mé vlákno bylo uzamčeno,tak to píši tu..Televizi jsem nakonec dokázal stejně opravit..Člověk se někde musí začít učit..Všem těm kteří mi pomohli a poradily že je to někde ve vertikálu moc děkuji..Byl v háji keramický kondenzátor vedle vn trafa..jednu nožku měl napůl střihlou,jenže to nebylo pořádně vidět..Vyměnil jsem ho z jiného stejného šasi a vysledek je na obrázku..Děkuji
Přílohy
10012012096.jpg
(77.23 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Mohl bys napsat poziční číslo toho kondíku?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

Tiež ma zaujíma to pozičné číslo tej KERAMIKY... :wink: Mimochodom, kto ten vývod prestrihol? Že by už vo výrobe? :wink:
Mám dojem, že mnohé podobné témy v poslednej dobe pochádzajú z IP v oblasti HK... :lol: Vždy nováčik a vždy taký ,,divný, teplý" nick.... :roll:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Žeby nové, Slabé příspěvky?! :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

A na půl střihlá nožička není elektricky vodivá nebo co?
Pokud jeto napůl, tak ještě polovina průřezu zbývá. :roll:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Ale už je to asi Slabé...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Lubanec píše:Všem těm kteří mi pomohli a poradily že je to někde ve vertikálu moc děkuji..Byl v háji keramický kondenzátor vedle vn trafa..
To je asi tak stejně logická věta, jako že "se mě najednou zastavilo auto a problém byl v té díře u zadních dveří, do které kolega na benzince nacpal jakousi hadici a tím ji ucpal".

Tak nám napiš to poziční číslo, hodnotu, cokoliv pro identifikaci. Dík.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#8 Příspěvek od jopo166 »

Dal to opravyť do servisu a hodil sem foto aky je šikovny.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#9 Příspěvek od Lubanec »

Zdravím vás všechny..Jde vidět,že mi nevěříte..ale opravdu jsem to opravil sám..Ten tv jsem tak před měsícem dostal..Někdo ho vyhazoval..Kdoví,jestli to nestřihl schválně..Ptž já už byl na větvi..snad všechny elity u vertikálu jsem vyměnil a ono stále nic..až jsem oběvil tuto součástku..Na desce je u vn trafa a číslo u ní je 2463..Posílám i její foto,jak ji někdo poškodil aby když by někdo měl podobnou závadu,aby ji lépe definoval,že to bude kolem ní..Rád vám pomohu..jen ale dýl mě trvá s pochopením vašich pojmenování..Ale děkuji s těmi zpětnými běhy a vertikálem..to mě dost pomohlo v pátrání
Přílohy
11012012097.jpg
(144.02 KiB) Staženo 91 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

Kok*otina 1. třídy - "U" - takto nás sice houpat můžeš, ale "" - takto se nenecháme :evil:

Ten keramický kond (2463) s tou závadou (ve vertikálu) nemá absolutně nic společného - a nedivil bych se, kdyby ho tam odštípnul třeba i výrobce (při oživování šasi ve výrobě).
Ten kondík je totiž (jak vidno i z foto) mech. i elektricky nepoškozený - pouze odštípnutý :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#11 Příspěvek od Lubanec »

Pane Kokun..Klidně dojedtě a já ho odletuji a když dám obraz na 16:9 tak budete koukat co to bude dělat..!!!!! :evil: Již od pohledu je vidno,že to jde na vn trafo..Z nikoho blbce nedělám..Píši upřímně těm,kteří mi pomohli!!A proto i rád jsem prozradil závadu těch zpětných běhu..Ale vidím,že jen výsměchy typu(to je blbost,tím to není,toto na to nemá vliv atd) Nuže..já jsem spokojen s další opravou tv

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#12 Příspěvek od Mysteri »

No jo, ide to na Vn trafo, ale preto, lebo sa tým kondom dostavuje horizontálny rozmer... :lol: Nemá to nič spoločné s Tvojou pôvodnou závadou. Čiže, ako Ti odpovedal ,,kokun".
Lubanec, ak Tvoje pozvanie platí, ja byť na Honzovom mieste, tak by som to prijal. Ak ale kecáš, tak zaplatíš Kokunovi cestu, stratu času a preplatíš mu aj ubytovanie v 5-hviezdičkovom hotely s plnou penziou + obsluhu hore a dole bez... :?: :lol: /Mali ste tam v HK kopu dobrých hotelov, až na tie ich ruské názvy... :roll: /. :lol:
P.S. Mimochodom, podľa špecifikácie zo SM tam má byť:
2463 4822 126 14237 470pF 10% 2kV
ale, tu by som nebazíroval... :wink:

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#13 Příspěvek od jopo166 »

tu je časť schemy a tu servisny manual http://upload.ebastlirna.cz/comment.php ... 93ec2d15bf A možno že uš tu telku opravoval v minulosti a menil BU a sa mu zvyšil aj ten kondik z opravy.
Přílohy
philips.JPG
(82.71 KiB) Staženo 121 x

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#14 Příspěvek od Lubanec »

Všichni mi při ukázce závady radily hledat ve vertikále..Tak jsem taky udělal a opravil..

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Lubanec píše:Všichni mi při ukázce závady radily hledat ve vertikále..Tak jsem taky udělal a opravil..

Tak Ty jsi přesvědčený že ten kondík je v obvodu vertikálním?Víš co,dělej si :rit: z plasteliny a né z nás.Je nad slunce jasné že si ji děláš ale i takoví jsou lidé,co se dá dělat akorát je tiše litovat,že Lubanec. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“