Modrá síla od Mountfieldu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

Další ukázka férového uvedení výkonu u staré hifivěže SHARP SYSTEM-CD555H z roku 1992. Příkon 50W, Špičkový hudební výkon 46W, hudební výkon 14W a sinusový výkon 10W. Ten přístroj mám doma a po otevření reprobedny je vidět, že každý reprák má natištěn výkon 13W. O nějakém RMS není ani zmínky.
Přílohy
SHARP System-CD555H.png
(232.52 KiB) Staženo 47 x

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od AmarokCZ »

Hydrawerk: nechceš se na to spiknutí proti "hi-fi" vyprdnout? 8-)
Co se ti na tom Sahrpu nelíbí? Podle mě jsou ty údaje OK.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

To není spiknutí proti hifi, to jen u Sharpů ctili evropskou metodiku uvádění výstupního výkonu a také u toho je přpsané číslo normy, podle které stanovili ty dolní dvě hodnoty (sinusový a hudební výkon).
Takových slušných firem na Dálném Východě bylo nemnoho....

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od AmarokCZ »

Hill: to chápu, nicméně mi narozdíl od Hydrawerka nepřipadá vůbec divné, že dnes jsou udávané výkony vyšší než příkon (pokud je to v rozumné míře a ne kraviny jako P.M.P.O.).
Protože jednak není žádná norma, které by se musely držet a za druhé pochybuji, že si někdo bude poušťet sinusový tón, takže i u toho Sharpu 5+5W bude zesilovač díky dynamice odebírat tak 1W. :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Ano, ale stejným způsobem se chovala věž Grundig (1992 vlastně už Philips), Körting, Schneider, Unitra, Orion, Waltham, Thomson či Dual (tehdy už nejspíš Nordmende). Tedy údaje výrobců byly aspoň částečně srovnatelné.
Samozřejmě - někdo zatlumil bedny víc, někdo použil účinnější reproduktory, někdo to zkombinoval... ale zákazník měl aspoň základní informaci o tom, zač to vlastně platí.
Už jsem to tu někde uváděl: to je to, co v očích našich spotřebitelů znevýhodňovalo Teslu. Uváděné parametry se musely měřit v dost přísných podmínkách a musely se vždy vejít do tolerancí, které byly podnikovou normou často stanoveny ještě užší, než požadovala příslušná ČSN 36 8xxx. Proto ty parametry vypadaly ve srovnání s mnohými naleštěnými prdy, keré se občas dovezly, velmi skromně, ačkoli i pro uši ta Tesla či Unitra hrála líp, než třeba National, ten byl zase hezčí pro oči, ale nehovoříme o televizi....
Bohužel česká stádnost (škoda, že tak hezky souznějící slovo není ve slovenčine) naznačuje spíše směr k akčním cenám a líbivým nápisům na prospektech, než k nějakým požadavkům na kvalitu či aspoň k normám. Poctivé konstatování parametrů naměřených podle předepsané metodiky za předepsaných podmínek nám vyhovuje, obchodníkům a výrobcům už méně.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#21 Příspěvek od milan222 »

nedostatečný výkon trafa zesilovače a ostatních byl vyřešen... začala se natáčet hudba, kterou přehrají reprosoustavy spolehlivě bez nulového zkreslení :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=IUGzY-ihqWc
komu se nechce čekat, tak si hodte rovnou čas 1:00min
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#22 Příspěvek od Hydrawerk »

AmarokCZ píše:Hydrawerk
Co se ti na tom Sharpu nelíbí?
Ale houby, líbi se mi to. :)
Asi jsem se nějak nevhodně vyjádřil, ale jen jsem chtěl říci, že Sharp uvedl v dokumentaci smysluplné a důvěryhodné údaje.
Protože jednak není žádná norma, které by se musely držet a za druhé pochybuji, že si někdo bude poušťet sinusový tón, takže i u toho Sharpu 5+5W bude zesilovač díky dynamice odebírat tak 1W.
Jasně, ale znamená to, že výrobci používají rozdílné měření výkonu (Tesla vs. LG), což může zákazníka zmást, jak se zmínil Hill.
Jen na okraj, někdy v roce 2000 jsem kdesi viděl starší velikou reprobednu snad váhy 20 kg a výšky 1 metr a udivilo mě, že má udaný výkon pouze 50W. Byla evidentně z produkce Tesly, kde psali na výrobky smysluplné a pravdivé údaje podle přísných norem...

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#23 Příspěvek od milan222 »

po znovupřezkoumání letáku to dává smysl. motory sekaček žerou 3600W ale produkují jen 100W s momentem mrtvého vola. a díky nové technologii (alá MEZ mohelnice) je dosaženo vyžšího výkonu.
je to jak naše politika. slovíčkaření aby se lidi vraceli a volili
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“