Thomson 21MHN300, chassis ETC009

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

Thomson 21MHN300, chassis ETC009

#1 Příspěvek od nadzgo »

Zdravim,u TV Thomson 21MHN300 mám problem a to nasledovný: Po zapnutí napätia naskočia VN nabehne,ako náhle sa rozjasí obrazovka,tak TV vypne.(obrázok OK)
Pri zaťažení zdroja žiarovkou,vypne za taký istí čas ako s VN.
Viete mi prosím poradiť čo ešte skontrolovať?

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Nepíšeš, cos zkontrolovat ty, takže těžko radit, co kontrolovat dál. Co třeba napájení ŘKS?

Uživatelský avatar
nadzgo
Příspěvky: 271
Registrován: 28 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od nadzgo »

Napájanie RKS je ok,aj ostatné napäťia zo zdroja.Odpojenie vertikálu a video-zosilňovača bolo bez zmeny...

Uživatelský avatar
webjelen
Příspěvky: 12
Registrován: 08 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od webjelen »

Dobrý den, vím že je to rok, ale mám tu samou TV se stejným problémem. Vyřešil jste to? V čem to bylo? děkuji

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#5 Příspěvek od jopo166 »

skusil by som odpojiť predny panel v telke možno je to niektorym mikrospinačom ak po odpojeni sa nevypne je to tym možno mikrospinače P
+a P-.
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 13 led 2012, 03:08, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

jopo166 píše:skusil by som odpojiť predny panel v telke možno je to niektorym mikrospinačom ak po odpojeni sa nevypne je to tym.
To myslíš vážne :?: :twisted:
Ale k problému: Thomson je asi najhorší na opravu pre začiatočníkov a amatérov. Dá totiž zabrať aj profíkom.
V prvom rade, na opravu je už nutný oscík /najmä, ak nabieha, čiže, nie je to úplná mŕtvola.../. Je to z toho dôvodu, že telka nabehne, prípadne je aj na zlomok sekundy obraz, zvuk, ale ak vnútorný TEST telky vyhodnotí nejakú chybu, tak sa vypne. Tu už treba vedieť, čo sa vyhodnocuje, čo kde, aký signál má byť, merať ho a na to je už nutný oscík a skúsenosť... Multíkom ťažko zistíte poruchové špičky /multimeter to nedokáže rýchlo spracovať/, nieto už prieh signálu.... :wink:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Pokud to vypíná i se zdrojem zatíženým žárovkou, jak píšeš, tak máš asi problém ve zdroji,ne?!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#8 Příspěvek od Mysteri »

fredis píše:Pokud to vypíná i se zdrojem zatíženým žárovkou, jak píšeš, tak máš asi problém ve zdroji,ne?!
Thomson nie je OVP, skrátka, nie je to ,,klasika"....Stačí si prejsť schému a pochopíš. :wink: / si si prečítal POZORNE, čo som písal pred Tvojím príspevkom... :?: :idea: Alebo inak: Ak aj použije žiarovkovú metodu, tak nenabehne veľmi veľa signálov... :wink: /

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

fredis píše:Pokud to vypíná i se zdrojem zatíženým žárovkou, jak píšeš, tak máš asi problém ve zdroji,ne?!
Ale to se jednalo o úplně jiného žáka... :wink:

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Stejný problém jsem měl s Philipsem a byl filtrační kondík na napájení RKS bez kapacity. Já měl ještě to štěstí že byl nafouklej tak jsem ani nemusel měřit ale zkusmo jsem ho vyměnil a bylo vystaráno. Tuším že tam byl 47/160 a dával jsem 63/250. Ukazuje perfektně. ( v kuchyni ) :D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“