Dreambox 500S, zvuk

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

Dreambox 500S, zvuk

#1 Příspěvek od bastlir40 »

Zdravím. Při sledování televize začalo být slyšet ve zvuku šumění a hudba nebo řeč se podobá zvuku jako by se gramofonová deska točila na nižší otáčky než je určená. Chybu v TV přijímači jsem vyloučil. Při použití jiného sat. přijímače je vše v pořádku. Víte prosím někdo, kde v sat. přijímači hledat chybu alespoň přibližně? Předem moc děkuji za pomoc.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Restart jsi zkoušel? Popřípadě přehrát image, pak hledat chybu v DB.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Restart nepomůže.Vyzkoušej jiný soft a když to nepomůže tak je vada v DM500S .Jestli to neovládáš tak nainstaluj teamviewer a udělám ti to na dálku jestli je DM připojený k síti u tebe doma.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#4 Příspěvek od bastlir40 »

Restart jsem udělal několikrát ale přehrát se to bojím,protože je to bohužel klon a nevím co tam mohu dát a co ne. Budu rád,když mi poradíte co tam nainstalovat. Pokusím se pak udělat novou instalaci a kdyby byl problém dál, tak už bych asi ten přijímač rozšlapal vzteky :opravar: . Každou chvíli jsou s ním nějaké problémy.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od xxxe »

Když nevíš co a jak tak to dej někomu kdo to ovládá.Teamviewer nainstalovat nechceš tak ti nepomůžu.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#6 Příspěvek od bastlir40 »

xxxe píše:Když nevíš co a jak tak to dej někomu kdo to ovládá.Teamviewer nainstalovat nechceš tak ti nepomůžu.
Nejde o to, že ho nechci nainstalovat. Už jsem ho jednou měl nainstalovaný ale stejně se ke mně nikdo nedostal,protože to AVG nedovolí a když ho vypnu tak to je jako bych ho neměl a v momentě mám v kompu plno sajrajtu. Přehrát to dovedu ale nevím do jaké verze se tam může např. GEMINI dát, aby se to nebloknulo.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od xxxe »

GP. do verze 4.2 když si fixneš MAC adresu tak pak tam můžeš poslat cokoliv.Vysvětlovat to ale psaním je na dlouho,zprovozni si team a udělám to na dálku jak jsem psal.Jinak hledej na netu v nejhorším případě když to neuděláš jak máš tak jde udělat Jtag.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#8 Příspěvek od kybl »

Dal bych tam Marwen a bude pokoj...Tedy jestli je problém v img.
Roman

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Ze dream neni HW zadny zazrak, ale ze by jen tak od sebe prestal fungovat firmware kdyz se nic nedelalo to je docela drsny ne ?
Je zajimavy, jak se kazdy snazi opravit HW zavadu prehranim softu.
Zrovna jsem dodelal jiny sat, kde byl vadny D/A prevodnik na zvuk a navic jeste zjebany loader jak si to jiny blb pokousel JTAGem dle navodu na internetu opravit. Takze misto opravy za 430Kc to mel skoro za litr.
Jo, predrazeny servisak, svine jedna :(

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#10 Příspěvek od galjo »

RadekB píše:Ze dream neni HW zadny zazrak, ale ze by jen tak od sebe prestal fungovat firmware kdyz se nic nedelalo to je docela drsny ne ? Takze misto opravy za 430Kc to mel skoro za litr.
Jo, predrazeny servisak, svine jedna :(
:D :D

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#11 Příspěvek od kybl »

RadekB píše:Ze dream neni HW zadny zazrak, ale ze by jen tak od sebe prestal fungovat firmware kdyz se nic nedelalo to je docela drsny ne ?
Je zajimavy, jak se kazdy snazi opravit HW zavadu prehranim softu.
Zrovna jsem dodelal jiny sat, kde byl vadny D/A prevodnik na zvuk a navic jeste zjebany loader jak si to jiny blb pokousel JTAGem dle navodu na internetu opravit. Takze misto opravy za 430Kc to mel skoro za litr.
Jo, predrazeny servisak, svine jedna :(
JJ veliký guru má jako obvykle pravdu.Souhlasím.
Roman

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#12 Příspěvek od bastlir40 »

Díky všem za rady. Oprava se podařila. Dal jsem img jak poradil KYBL a dream zase maká. Jen byl problém najít,kde se přehazuje řeč z arabštiny na angličtinu :D ale už to jede. Díky mockrát.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#13 Příspěvek od kybl »

Je otázkou jak dlouho to vydrží.
Roman

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “