LCD TV Samsung LE32S81BX, vyhorený tuner

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

Ja len dodam ze k zemnym smyckam a vecami okolo toho je clanok na titulke od hill-a.

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#17 Příspěvek od MAJO39 »

Philip_Fry píše:Objednací číslo z ASWO je 9374736 :)
Díky, dnes tuším nejako zle vidím. :D Už som to našiel v avelmaku.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Na LCD TV by neměla vzniknout zemní smyčka. Většinou se přece připojuje pouze dvouvodičovou vidlicí bez uzemnění do zásuvky, ne? http://eshop.kak.cz/foto/oem/8951/big/k ... -2-pin.jpg
Musíte mít tedy do TV připojen ještě nějaký uzemněný spotřebič, snad PC přes D-SUB?
Na odstranění zemní smyčky u hifi věže používám tento galvanický oddělovač, v němž je asi VF transformátorek. http://www.omko.cz/tst-eu-634/

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#19 Příspěvek od Eleman »

Hydrawerk píše:Na LCD TV by neměla vzniknout zemní smyčka. Většinou se přece připojuje pouze dvouvodičovou vidlicí bez uzemnění do zásuvky, ne?
Většinou, ale zdaleka ne vždy! A to je te problém, který řeší právě ten oddělovač.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#20 Příspěvek od jarda »

Zaslal MAJO39: ne leden 15 2012, 2:32 Předmět: Citovat:
"V dedine fungujú na káblovku, takže..."

Ad rnbw - vyhořelo jim celé PC, na plošáku HDD v IO vypálená díra, i RAM, MB a zdroj v čudu, a bylo více chyb v instalaci elektriky PC - přestěhovali ho do jiné místnosti, a ty jejich blbé rozvody - volali mi za cca dny, a jejich data jsem řešil přes firmu v Bratislavě /cca 5000 Sk/, desku do toho HDD jsem náhradní neměl. Stává se všelicos. Takže nový PC. I tak to byl starý křáp.[/u]

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#21 Příspěvek od MAJO39 »

Hydrawerk píše:Na LCD TV by neměla vzniknout zemní smyčka. Většinou se přece připojuje pouze dvouvodičovou vidlicí bez uzemnění do zásuvky, ne?
Tento TV má práveže napájací kábel trojvodičový. :wink:

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#22 Příspěvek od jarda »

A zem z káblovky? I mně kopala..., tak jsem přešel na satelit, a rozvody mám dvojdrátové, tak jsem převzal byt, a i paneláky to mají tak. A káblovka - tahají to po všech čertech..., tak jsem to odstřihnul.
Naposledy upravil(a) jarda dne 15 led 2012, 21:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

jarda píše:...vyhořelo jim celé PC, na plošáku HDD v IO vypálená díra, i RAM, MB a zdroj v čudu, a bylo více chyb v instalaci elektriky PC...
To nic nemění na tom, že
jarda píše:...dokonce i některé originální šňůry od PC mají fázi napravo, a ve spojení se šnůrou od monitoru s fází nalevo je sranda, v nejmenším to jen kope, ale i vyhoří...
je blábol. Na zdraví a bezpečnost spotřebiče odpovídajícího ČSN nesmí mít vliv prohození pracovních vodičů L-N v pohyblivém přívodu.
Problém není zde, ale v ochranném vodiči.

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#24 Příspěvek od jarda »

Já jsem ten barák jejich neelektrizoval, majitel jim ho prodal a použili jeho soukromou amatérskou instalaci a prodlužovačky a staré přefázovávající rozbočovačky a všehochuť káblů do PC, vše jsem jim odstranil, a vzorky mám.

Kdekdo fušuje do elektriky, a jsou na to i fóra... třeba i http://diskuse.elektrika.cz/index.php?board=93.0

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#25 Příspěvek od tomasjedno »

jarda píše:A zem z káblovky? I mně kopala..., tak jsem přešel na satelit...
Levnější je pořádně uzemnit plášť toho koaxu kabelovky, nejlépe žlutozeleným CY6 na HOP :D

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#26 Příspěvek od jarda »

A nejlevnější je oprostit se od pravidelných měsíčních poplatků, za které mám za cca 7 měsíců vlastní satelit bez nich. A kvalitnější. Bylo s providerem vícero problémů...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#27 Příspěvek od tomasjedno »

A internet máš taky ze satelitu?

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#28 Příspěvek od jarda »

Ne, to je pomalé a drahé. Takže optika i s netovou TV, druhou /IPTV/, a levně. Cca pětikilo.

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#29 Příspěvek od MAJO39 »

Takže tuner dorazil, TV šlape bez problémov. :wink: Aby to znovu nedopadlo tak isto, zbastlil som ešte ten kapacitný oddelovač antény a majitelovi odkázal, nech si dá skontrolovať elektroinštaláciu. Díky všetkým za rady. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“