BU808DFX z GME, nekvalitní !!!

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

BU808DFX z GME, nekvalitní !!!

#1 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Chtěl bych upozornit na nekvalitní tranzistory z GM. Hřeje se, nevydrží 5 minut. Tranzistory z AME nemají problém. Už se mi stalo dvakrát to stejné.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Vím o tom a už jsem to taky zjistil. S BU808DFX je problém obecně. Já už je tedy nikde nekupuju, protože na to málo co ještě někomu udělám, tu ještě pár prověřených kousků mám. Nicméně i tak to chce přejít na 2SC5388, s těmi problémy nejsou a cena je taktéž lepší..

.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

On s polovodiči je u nás obecně dost velký problém, dá se vůbec ještě na některého prodejce spolehnout, pokud chci kvalitní součástky? TME? RS? Farnell? Ví někdo?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Jak kde a co. Farnell a RS mají určitě má leccos, ale na něco jsou až moc drahý a taky nemají všechno. AME má rovněž hodně, ale i tam se potýkají u některých věcí s jejich kvalitou. Nedávno jsem tam nakoupil z Aswa nějaký Sankeny (NF konce) a taky už mezi nimi byly pajcy. TME rozhodně moc doporučit nemůžu, GME nekupuju vůbec a SOS mě v polovodičích poslední době dost zklamal s jejich MOQ, neuvedeným výrobcem a tak.. GES asi tak jak kdy a jak co. K tomu mám hodně blízko a proto vím do čeho jdu, na co se dá spolehnout a co si určitě nebrat. GES má ve spoustě věcech vazbu na AME a podle toho se tedy rozhodnu. Ale jak už jsem napsal výše, já už toho moc nepotřebuju a mám ještě dostatečné zásoby..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Tohle tu už asi bylo: http://rayer.ic.cz/elektro/psu4pc.htm
/kapitola Polovodiče - šmejdy a fejky/

Cože? Ten BU808DFX stojí 94 Kč??? A přitom je to fake?
http://www.gme.cz/darlingtonovy-tranzis ... 004/#popis

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

HiGhLaNdEr píše:Chtěl bych upozornit na nekvalitní tranzistory z GM. Hřeje se, nevydrží 5 minut.
Možná by to příště zasloužilo chladič ... :wink: Co takhle že bys napsal jaký je rozdíl oproti tomu z AME?

Philip_Fry: stačí nepřetěžovat, pak vydrží i většina "sraček z GME".

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Tak v tomhle případě opravdu jsou lidi, který tam dají chladič a ještě ventilátor. A ono to pořád nestačí. Protože stejně nakonec překročí mezní kolektorovou ztrátu. Tranzistor vypadá úplně stejně dokonce i logo ST je stejné,.. Navíc v tomhle zaqpojení je to konec horizontálu kde panují zákonitosti trochu jiné že,....

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od AmarokCZ »

Aha, takže ten padělek se může chovat stejně při DC nebo malých frekvencích, ale v horizontálu je už třeba znát to že je pomalejší a usmaží se, je to tak?
Není to tak dlouho, co si někdo stěžoval tuším na MJ15003 a nakonec z toho vzešlo, že byl problém v blbém chlazení...

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Je to darlington který není buzen pomocí trafa ale dalšího tranzistoru a elytu. Je to na přečtení pár kapitol v nějaké chytré knize. Tam se dá dočíst proč je volba budicího trafa velmi kritická a proč například byl vyvinut speciální obvod pro buzení těchto tranzistorů bez použití trafa a proč třeba se v grundikách válela v horizontálu cívka s otočným jádrem a proč se s ním nemá točit,.. :) Prostě ty tranzistory tam pracujou ve velmi specifických podmínkách. Stejně to bylo kdysi v tyristorových horizontálech kde součástky museli mít také přesně dané parametry.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#10 Příspěvek od jopo166 »

Odpor na falošnom by mal byť medzi E-B оd 30 do 56ohmou.U
orginalu od 240 dо 280ohm. A tu je odkaz na zpar sučiastok falzifikatou: http://forum.mirmasterov.com/viewtopic.php?f=50&t=236

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od Philip_Fry »

AmarokCZ píše:stačí nepřetěžovat, pak vydrží i většina "sraček z GME".
Aby nedošlo k omylu, mluvil jsem spíš o dílech pro servis, předpokládal bych, že výrobce měl tyto záležitost jako chlazení, správné dimenzování atd. většinou ošetřené, takže pokud se BUčko z AME chová ve stejném zapojení zásadně lépe, než totéž BUčko z GME, tak asi nebude zrada v přetížení, ne? Samozřejmě jiná věc je, pokud viníkem odchodu součástky je blbé obvodové řešení, v takovém případě nemusí vydržet ani součástka s tisíckrát garantovaným původem...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Zvykejte si na to, že svět je dávno zaplaven nekvalitními nebo padělanými součástkami. Zrovna firmy dodávající ND je nakupují kde to jen jde, takže i u ochotného asiata, který cokoliv potiskne žádaným nápisem a občas je mu i jedno, že ta součástka má o pár nožiček míň :wink: .

Uživatelský avatar
x7r
Příspěvky: 21
Registrován: 14 úno 2010, 01:00

#13 Příspěvek od x7r »

Nemyslím si , že by to dělali záměrně.U těch několika stovek dodavatelů co mají se může stát , že se vyskytne padělek. Nemůžou každou nakoupenou součástku testovat. Důležité je na to prodejce upozornit a věřím , že je stáhne z prodeje a s reklamací určitě problém nebude.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

x7r píše: ... Důležité je na to prodejce upozornit a věřím , že je stáhne z prodeje a s reklamací určitě problém nebude.
Naivka! :lol: V prvom rade: predajci majú v reklamačných podmienkach: ,,Reklamovaná súčiastka nesmie byť pájkovaná..."! A ak aj niekomu oznámiš, že má šmejd, tak Ťa bude ubezpečovať, že on má iba 100%tnú, overenú kvalitu, sťažuješ sa iba Ty a Ty si urobil pri jej použití niekde chybu. :twisted:
P.S. Máme tu jedného predajcu, ale mlčí, ešte to tu asi nečítal... :D

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od AmarokCZ »

Mysteri: není to zas tak jednoznačné - nedávno jsem upozornil na "špatné" alkalické akumulátory a během několika dní byli staženy z obchodu. Takže pokud máš nějaké objektivní důkazy, že ta součástka nemá parametry jako v datasheetu, tak by nemusel být problém (problém je spíš mít ty důkazy že je problém v součástce a ne v tobě ...).

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“