LCD monitor LG W2234S-BN, zaseklý

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

LCD monitor LG W2234S-BN, zaseklý

#1 Příspěvek od 555 »

prosím chci se jen zeptat u tohoto monitoru je vada,se kterou jsem se ještě nesetkal.ukáže se logo LG a v tomto místě zůstane zaseklý.nereaguje na tlačítka ani na připojený obraz.Může být vada v eeprom anebo v její náplni?

podle S.M. který jsem našel zde :


http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 4S-BN.html

má být osazená 24C02 ale zase když jsem si našel tento DUMP:
http://dump.elektroda.pl/download12145.html
tak je zde označená jiná pamět.já bohužel to LCD doma nemám:-(

a mám jen programátory na 24C.......
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Asi pred mesiacom som niečo podobné riešil,nebol to síce tento model,ale robilo to presne to isté,ako Tebe a bola vadná 24C08.Kamoš nahral do novej pamäti bin a potom to už nemrzlo. :nevim:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Galileo »

Tohle řeším skoro denně, zkratovat DATA a CLOCK pinzetou a zapnout - před tím ješte zkontrolovat zdroj, tohle se většinou nestane samo od sebe.
Po naběhnutí zrušit zkrat vyvolat menu a reset, žádný dump není potřeba je to ošetřeno programem v procesoru (první start).Aspoň tedy já jsem nic takového ješte
nepotřeboval. Pokud toto nezabere je paměť vadná.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

děkuji moc zkusím a dám vědět :)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#5 Příspěvek od petr_ »

V tomto monitoru často dochází k poškození firmware v SPI flash. Chceš DUMP ?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

prosím o něj:-)budu velice vděčný:-)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Galileo »

24C02 není flash, ale EEPROM s kapacitou 2048 bitů což je 256 byte
nedovedu si představit jak by se tam vešel firmware.
Tato paměť se používá pro zálohování hodnot nastavení (podání barev,vyvážení bílé ...).
Není nutné do ní nic programovat, stačí jí jenom vymazat, procesor zjistí že je prázdná a natáhne do ní defaultní hodnoty, dále je nutné zjistit proč k tomu došlo, nejčastěji to bývá porucha ve zdroji.
Tolik moje zkušenost, zpraxe.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#8 Příspěvek od petr_ »

Je tam ještě druhá paměť, od macronix, tuším MX28L1008, tzn. 128KB SPI flash. Firmware v ní jsem viděl poškozený už 2x, jednou byl monitor mrtvý zcela, po druhé se náhodně restartoval.
Přílohy
LG_W2243S.BIN
Firnware LG W2234S
(128 KiB) Staženo 606 x

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od 555 »

díky a na tuto pamět se použivá jaký programátor?na tu FLASH?
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#10 Příspěvek od petr_ »

Programátor který podporuje SPI flashky :)
Já používám http://spiflash.org/ , dá se postavit i z toho, co se najde doma.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od 555 »

díky už hledám díly na jeho stavbu:-)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Na to sa vyser, je to zbytocne zlozite a progam len pre Windows. Rayerov "programator" je jednoduchsi: http://rayer.ic.cz/elektro/spipgm.htm - tam prakticky nie je co stavat, su to len 4 odpory na paralelny port :) Program tam je pre DOS, Windows aj Linux (ani som to nepotreboval, flashrom mam priamo v Debiane).

Vcera som to vyrobil z "velkeho" serioveho portu, co sa pouzival na ISA radicoch (odpory som dal 220 ohm, kondik som vynechal) a ozivil tym mrtvy wifi router.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#13 Příspěvek od 555 »

Až včera jsem objednal všechny součástky do toho zapojení co poslal petr,ale to zapojení co tu poslal rnbw se mi líbí víc protože je jednodušší :)

No když to přes toto půjde bude to paráda :)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

tak zapojení mám hotové,odpory jsem také použil 220ohmu ten elit jsem tam dal.Akorát nevím jaky ten komunikační program mam použít?

stáhnul jsem z té stránky dva (jeden ten celý balíček) ale nemůžu to zapnout .mám windows XP PRO (zkoušel jsem to software zapínat bez připojeného programátoru

komunikovalo by to zapojení od RNBW s tím softwarem z toho zapojení co poslal petr? ten program se jmenuje SPIFLASH
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#15 Příspěvek od petr_ »

Pravděpodobně ne.
Nicméně u obou sw bude asi potřeba použít přímý přístup na port, což u XP řeší třeba ovladač userport:
http://www.embeddedtronics.com/public/E ... erPort.zip

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“