Klávesnica s polohovacím zariadením nahrádzajúcim myš

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Napísal som, že z tej myšky chcem urobiť čo najtenšiu placku. Tie tri tlačítka by boli pod ňou. Ale asi máš pravdu; keby som chcel niečo chytiť, zdvihnutím prstu by mi to utieklo. No, vzdávam to.
Všetkým ďakujem za konzultácie a tipy. Buď sa vrátim ku klasike, alebo vezmem tú od Lenova. Škoda, že tomu nedali numeriku. Ale s tým sa dá žiť.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od workhard »

Nevymýšlej pikoviny pořád. Miliony lidí na celém světě už 20 let používají normální klávesnici s myší a nemají s tím nejmenší problém. Nevím, co na tom chceš tuningovat :roll: ta klávesnice s touchpadem je dobrá tak někam na halu k mašině, kde nemáš místo na rejdění myší. Osobně si neumím představit, jak bych s tím doma fungoval.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Docela jsem si zvykl na trackpoint (až se sám divím). Předtím jsem jezdil na touchpadu. Tady mám navíc na vybranou. Ale na klínu ten krám mít nechci a už mě docela bolej záda. Zamlouvá se mi klávesnice ta od Lenova. No ale 60€ za ni nedám. Vracím se ke klasice.
Ešte raz dík, že ste sa mi venovali.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#19 Příspěvek od kejki »

workhand - překvapilo by tě, kolik lidí si na nějakou pí. zvyklo a chce to. Právě díky tomu o té klávesnici s trackpointem vím. Nebo lidi, kteří kupují na ebay staré trackbaly MS za 250 USD.
Duvsan - psal jsem o tom trackballu, že je PS2.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

Kúpil som toto: http://www.itsk.sk/axago-usb2-0-2x-ps-2 ... 38440.html . Akurát, keď myšku nechám v kľude a ona sa stlmí, v reproduktoroch je počuť vrkot. Musel som stíšiť reprá a pridať na ntb. Teraz už je to v únosných medziach. Len "z princípu" ma to štve. No čo už. Klábosku som ešte neskúsil, to mám v pláne konečne zajtra.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Protože mám obdobné požadavky na polohovací zařízení,nějak Mě to nedalo a krapétek si hrál...můžete se kouknout třeba na tohle,snad to bude pro někoho inspirace:
http://www.amiga.cz/?p=275
http://www.amiga.cz/?p=458
Mám zato,že fantazi se meze nemaj klást.
EXA

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#22 Příspěvek od kejki »

Vhodné součástky pro předělávky - http://pocitace.aukro.cz/-i2072961715.html

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#23 Příspěvek od Duvsan »

Pekné. Škoda, že to mám "ďaleko od ruky". V podstate je to hotový funkčný kus. Ako vidím, dá sa dať i do RS232 i do PS/2.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Duvsan píše:Pekné. Škoda, že to mám "ďaleko od ruky". V podstate je to hotový funkčný kus. Ako vidím, dá sa dať i do RS232 i do PS/2.


No...zcela jistě ten TrackBall půjde do PS2 a ten Numerickej dodatek se bude pchát do asi takové Sériovky něco jako má starší verze MAC. To je pouze Můj momentální úsudek,ale mohu se i mejlit. A k tomu Linku na Aukro,tak doufám,že Mě to nevyfoukneš,šteluju se na to a mlsám...Haha.
EXA

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Gringo_Joe »

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill


Spise naopak, do PS2 ta numerika a trackball se bude tvarit jako myska na seriovem portu. Jinak by to muselo mit extra ovladace.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#26 Příspěvek od pepik9 »


Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“