Bezdrátová sluchátka k TV (pro dva posluchače)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

Bezdrátová sluchátka k TV (pro dva posluchače)

#1 Příspěvek od milin »

Nevité prosím jestli se dají koupit bezdrat.sluchatka : pro dva posluchače TV na jeden výsiláč. Druhá možnost: daji se připojít 2 páry bez.drat.suchátek na 1 TV. dik

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#2 Příspěvek od Banda »

Buď koupíš dvoje stejné sluchátka a použiješ 1 vysílač nebo koupíš každé jiné a přivedeš audio do obou vysílačů, pokud by nešli navzájem sladit.

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#3 Příspěvek od milin »

mohu na sluchatkový výstup s TV zapojít dvoje sluchatka o impedanci 32ohm ty co se použivají PC. dik

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

Bez problému. Ale nechcel si bezdrôtové?

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#5 Příspěvek od milin »

máš pravdu, ale cena je dost vysoká

Uživatelský avatar
suchoj
Příspěvky: 8
Registrován: 02 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od suchoj »

Mám několik bezdrátových sluchátek DANASONIC s připojením na nf indukční smyčku.Zasílám foto
Přílohy
DSC00182.JPG
(43.31 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Další možností by bylo zbastlit si něco na způsob štěnice s malým vysílacím výkonem (dosah ve volným prostoru do 10m) a pokud možno směrovou anténou, jejíž signál lze chytat na FM rádiu (konkrétních návodů je na netu hafo) a sluchátka budit miniaturním FM rádiem. Sice by to s neupravenou štěnicí fungovalo pouze monofonně, ale vcelku snadno se dá upravit na stereofonní.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#8 Příspěvek od milous2 »

U větnamců se prodává takový FM modulátor již hotový.Není potřeba nic bastlit.(štěnici).Není to drahé a ty dva radiopřijímače do kapsičky se tam taky dají sehnat.Náklady od oka do 500Kč včetně baterek jsou možná přehnané.Jako nápad snad dobré, né?

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od salora »

Zdravím,připojil bych se tady tak trochu s opačným problémem,hodilo by se mě mít 1 pár bezdrát. sluchátek ale 2 páry dokovací stanice pro použití k dvoum TV přijímačům ale to se asi samostatně nedá koupit ,leda že by to některá firma vyráběla a nabízela specielně pro tento daný účel.
Mám 2 telky jak doma tak na chatě čili by mě stačily vždy jedna sluchátka a 2 vysílací stanice takže bych používal a vystačil si pouze s jedním párem sluchátek na obou TV.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#10 Příspěvek od ZVUK2000 »

Nic takového se nevyrábí už jen proto že nelze souběžně použít dva vysílače o stejném kmitočtu (to asi neplatí v Tvém případě kdy se počítá poslech jen jedné TV). Ale řešením by bylo použít kapesní FM rádio a ke každé TV transmitter. Transmitter i radio nestojí víc jak 300 kč a kvalita přenosu je dobrá.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#11 Příspěvek od salora »

No myslím si to také že se nic takového asi nevyrábí ,to s tím přenosem FM CCIR pásma se mě nezamlouvá a kvalitní přenos bohužel nezaručuje bydlí konkrétně na samé hranici s polskem a tady je namačkaných stanic na VKV tolik že na mém tramsmiteru FM v autě jsem našel jen jedno místo a to ještě ne příliš čisté abych mohl poslouchat hudbu z USB disku.Nejlepší přenos je na kmitočtech /UHF/ kolem 880,-MHz a takové sluchátka se běžně nabízejí ,navíc je tam volba 3 frekvencí na výběr kdyby i tam nastalo nějaké rušení.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“