AIWA

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
xroll

AIWA

#1 Příspěvek od xroll »

Jednou za èas mi zaèíná blbnout vìž a prý je to prachem.Slyšel sem,že je to bolest téhle znaèky.Nevíte nìkdo, co konkrétnì je tam tøeba èistit?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Ja mam Aiwu NSX-999 a u te casem zacal slabnout laser. Muselo se to cistit casteji a casteji az to doslo na vymenu celyho laseru. Vzdycky jsem vycistil jenom cocku a chvili to fungovalo.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Nekdy pomuze tu cocku vycistit ze spodu (jde to blbe, ale u jedny veze se mi to povedlo) a kdyz nepomuze nic jinyho, tak na laserovy jednotce je jeden trimr. Vezmes si nejaky CD, nechas ho nacitat a lehce tim trimrem postelujes. Dobry je, poznacit si jeho puvodni polohu a okolo ni se pohybovat. Tim trimrem nastavujes pracovni bod (nebo co to je) laseru.

xroll

zkusim to

#4 Příspěvek od xroll »

Dík za radu.Nejsem si ale jistej jestli to bude staèit.Obèas se to samo otvírá, zavírá a toèí jak kdybi mi tu strašilo. Už to jednou bylo v servisu, kde to údajnì jenom vyèistily a pak to pár mìsícù bìhalo normálnì. Taky v tom obèas vrèí a vydává to podivný zvuky. Nevyznam se v tom, ale nechci to dávat co tøi mìsíce do servisu.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

No ja mam tiez AIWU NSX-V700 a robi mi to iste...Tiez som to cistil a zacalo to robit po chvili zase. Najlesie bude vymenit laserovu jednotku a mas pokoj. Sice mozno by to islo dostelovat ale na ako dlho? Za chvilku by ti to zacalo robit zase a nakoniec aj tak by si to dal vymenit.

Moj nazor: Vymena laserovej jednotky.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#6 Příspěvek od toom »

Je fakt, ze vymena laserove jednotky to resi, ale pokud to dela poprve, tak to nema smysl. Mam doma NSX-999, mam ji 9 let a jedu stale ja jeden LASER. AIWA pouziva (nebo pouzivala, to presne nevim) ve svych strojich jednotky SONY, takze se neda rict, ze je to nesvar znacky :x . Jsem s ni velice spokojen. Takze 1. vycistit cocku, ale opatrne, mel jsem uz doma napr. PSI, ve kterym nejakej 🤐 tu cocku cistil asi smirglem , 2. zmerit odpror trimru na jednotce a jeho hodnotu snizit asi o 10-15% a pojede zas jak nova :D .

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

Nazdar.Věže této značky mají jednu zásadní konstrukční vadu a to že veškerý ohřátý vzduch z chladičů stoupá právě a jen okolo optiky (jiný otvor nahoře není)a tam se zarazí o horní kryt.V optice se teplým vzduchem a stoupajícím prachem poškodí zrcadlo a zasviní co se dá.Výměna optiky pomůže tak na půl roku a pak je to to samé.Řešil jsem to tak,že jsem dával pod cd měnič clonu ředa z kuprexitu a je to v pohodě.Optiky SONY které jsou tam pužité jedou v jiných zařízeních bez závad,měl jsem asi tak před 5ti lety doma mini system sony s tím že nejede cd.Sfoukl jsem z optiky asi centimetr prachu a cd jede dodnes.V ničem jiném než v AIWÁCH jsem optiku zatím neměnil.
jestli se to samo otvírá a zavírá,tak zkontroluj plochý kabel,který vede od pojízdného šuplíku k elektronice,bývá zlomený

wiktor

#8 Příspěvek od wiktor »

taky jsem mel tu nsx 999 od kamose blbla mu taky cd mechanika a zjistil jsem hodne studenaku na desce cd mechaniky tak se zkus podivat na ty studenaky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

NSX V999 jsou pekny smejdy. Jednou jsem se byl v jednom radioservisu ptat na koncovej stupen u autoradia a prede mnou stali tri osoby, ktery sli dati tento opraviti na tu samou zavadu: spatny CD radic. Kamosovy se stalo neco podobnyho. Ono to prehazovani cd je dost nestastne reseno a nekdy se stane, ze "proskoci zuby",protoze ty "koncovy"spinace maji casem asi spatnej kontakt. Nezbyva, nez CD mechaniku rozebrat (ne CD laser) a kolecka dat do spravne pozice (uz si teda nepamatuju, jak jsem tu spravnou pozici nasel). dale je potreba vsechny pohyblive casti promazat (hlavne voditka) a takto opravena vez funguje uz 5 let - akorat uz ma vypalenej display (nejsou videt zadny znaky,pouze ve tme a to jen trochu)

Zlata SONY, ktera ma jednoduchej radic a jeste opticky snimani polohy talire

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

No nevím ale jak tu závadu popisuješ tak nejde asi o laser ale o jinou závadu a sice bude asi přelámaný páskový vodič na ten výsuvný díl. To pak někdy samo vyjede nebo když to zajede tak to dál vrčí ap.

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

Jen takova mala poznamka k tomu displeji, na 99% neni vypalenej, ale jsou v haji 2 maly kondenzatory nekde kolem zdroje, maji mam takovej pocit oznaceni 106 a 107, kolem urcite najdes ztmavlej plosnak kolem 2 tranzistoru. Vymen ty elyty a displej bude jako novej :D . Tenhle problem jsem resil asi pred 2 rokama ( a stal me hodne sedivych vlasu) tak to tu usilovne potim nekde z hlouby derave pameti. Budes-li chtit vic informaci, tak napis. [/img][/url]

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#12 Příspěvek od toom »

Anonym píše:Jen takova mala poznamka k tomu displeji, na 99% neni vypalenej, ale jsou v haji 2 maly kondenzatory nekde kolem zdroje, maji mam takovej pocit oznaceni 106 a 107, kolem urcite najdes ztmavlej plosnak kolem 2 tranzistoru. Vymen ty elyty a displej bude jako novej :D . Tenhle problem jsem resil asi pred 2 rokama ( a stal me hodne sedivych vlasu) tak to tu usilovne potim nekde z hlouby derave pameti. Budes-li chtit vic informaci, tak napis.
sorry, odpovedel jsem neprihlsenej :(

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#13 Příspěvek od toom »

Artaban001 píše:NSX V999 jsou pekny smejdy. Jednou jsem se byl v jednom radioservisu ptat na koncovej stupen u autoradia a prede mnou stali tri osoby, ktery sli dati tento opraviti na tu samou zavadu: spatny CD radic. Kamosovy se stalo neco podobnyho. Ono to prehazovani cd je dost nestastne reseno a nekdy se stane, ze "proskoci zuby",protoze ty "koncovy"spinace maji casem asi spatnej kontakt. Nezbyva, nez CD mechaniku rozebrat (ne CD laser) a kolecka dat do spravne pozice (uz si teda nepamatuju, jak jsem tu spravnou pozici nasel). dale je potreba vsechny pohyblive casti promazat (hlavne voditka) a takto opravena vez funguje uz 5 let - akorat uz ma vypalenej display (nejsou videt zadny znaky,pouze ve tme a to jen trochu)

Zlata SONY, ktera ma jednoduchej radic a jeste opticky snimani polohy talire
jo, zajimalo by me jeste o jakych koncovych spinacich mluvis. Poloha CD menice je snimana bezkontaktne - opticky :!: :?:

xroll

#14 Příspěvek od xroll »

ještì jednou dík.Koukam že ste tady samí psychopatický elektronci.Moc tý vaší svahilštinì nerozumim, nicménì sem zvídavý takže tu chudinku rozeberu.
Pro pobavení uvedu jednu zábavnou historku z mé poslední opravovací akce:

Nacházel sem se už nìjaký èas v zemi kde dávali dobrou noc místo lišek hieny a jako napotvoru se mi podìlala cd mechanika u zázrakem sehnané vìže sony.Jal jsem se ji tedy rozebírat v obívacím pokoji mého domu který jsem obýval se svou Etiopskou pøítelkyní. Zprvu jsem byl nepøíjemnì pøekvapen jak málo souèástek sem za tý høíšný prachy koupil, nicménì za chvíli sem to mìl rozebraný do základu.Bylo tam ulomený koleèko z výstupku který ho držel na místì.Strèil sem tam sirku, zakáp to vteøiòákem a bylo vymalováno.V okamžiku kdy bylo vše úhlednì srovnáno na stole vešlo moje Etiopský zlato. Trochu sem se zarazil, když se zeptala proè sem to rozbil. Sem ale srandista, tak sem nezaváhal a z vážnou tváøí a výrazem jadernýho fyzika prones, že sem to nerozbil, ale že to pøedìlávam.A až to složim, bude to vaøit kafe a prát ponožky. Z nedùvìøivím a udiveným výrazem ve tváøi obcházela kolem stolu a po chvíli si šla po svím.Dal sem to do kupy, vše bylo v poøádku. Sed sem k televizi a èekal co bude. Pøišla a asi vùbec neèekala že to bude chodit.Pustila rádio, otevøela mechaniku na 5 cd a v nìmim úžasu otevøela pusu .Pak odkrášela do koupelny..... pro lavor se špinavím prádlem.......

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Toom: Myslim koncak, co vypina zvedani cteci hlavy. Je to uz davno, co jsem to spravoval, ale pamatuju si, ze je tam jedno velky modry zubaty kolo ktery pohani zluty mezikus, co svym posunutim zvedne kolejnicky cteci hlavy a pomoci dalsiho kola zavira dvirka. (pisu to hodne zjednodusene..) zadny nahonovy kolo tam totiz nema poradnou hridel, ale jakysi plast. vystupky, kteryma je to tam nacvaknuty - no a podle toho to tak funguje :(

Jinak dik za tip na ty kondy. myslel jsem si, ze jsou uz "opaleny" vlakna.
(Rusky budiky tim trpeli hodne..)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“