Ovládání LPT přes internetový prohlížeč

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

moc vám děkuji, ale nemáte ještě odkaz na kompletní program?

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#17 Příspěvek od kuto »

mtajovsky píše:Mám velmi nedobré zkušenosti právě na LPT ještě z W95, které povolovaly obcházet disciplínu.
Samozrejme i tak se na to da koukat. Ale ja k tomuhle mam vlastni pristup. Pocitac mam na to aby mi slouzil. Ne abych slouzil ja jemu a byl necim omezovan. Nejsem zacatecnik a kdyz neco delam, tak vim co. Nepotrebuju, aby mi autori operacniho systemu predepisovali co je to disciplina. Mam vlastni hlavu a delam co uznam sam za vhodne. Chapu ze takovy pristup si nemuze dovolit kazdy a windows se snazi chranit pocitac pred beznym uzivatelem, coz naopak nekterym lidem prinasi komplikace.
mmiicchhaall52 píše: moc vám děkuji, ale nemáte ještě odkaz na kompletní program?
Program v cem? Co pouzivas? To co jsem psal by melo stacit. Staci psat jen prikazy In, Out. Ale jestli ti tyhle informace nestaci, tak se do toho radeji opravdu nepoustej a poslechni namitky predchozich prispevku :)

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

já právě nevim jak mám psát ty příkazi :?:
me stačí jen 8tlačitek a když na jedno kliknu tak aby na pinu LPT byla 1, a potřebuju to v html nebo php abych to mohl hodit na webzdarma a ovládat to vzdáleně... potom bych to udělal na heslo... Předem děkuji

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

Ty se tedy snažíš ovládat paralelní port serveru wz.cz? To se mi snad zdá! :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

proč? :?: něco se nezdá? :idea: na test to musí stačit,potom to kdyžtak hodim někam jinám... :)

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#21 Příspěvek od kuto »

Chlape mas v tom peknej hokej. Bud si z nas delas prdel nebo se snazis o neco o cem nemas paru. Nemuzes myslet vazne, ze chces zkouset ovladani LPT na vzdalenym serveru, to je dobrej vtip :lol: Jednak html neni programovaci jazyk, pak php na zadnym serveru nema povoleny exec a shell_exec, ktery k tomu potrebujes. Tak blbej admin, kterej by to povolil snad po zemi nechodi :lol:
Naposledy upravil(a) kuto dne 26 led 2012, 20:37, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#22 Příspěvek od MetalGod »

Jenže serverovej skript se vykonává na serveru, na němž se nachází. A jsem si naprosto jistej, že wz.cz nemáš zrovna v pokojíčku.

Co je těžkýho na příkazu lptout 0xff ?
0xFF je číslo v šestnáctkový soustavě, toho 0x si nevšímej, FF=255 (v desítkový soustavě, se kterou ve škole počítáš), tedy na parportu budeš mít na všech kolíkách samý jedničky (laicky zapnuto; 0=vypnuto).

Tady máš trochu šprtání, abys trochu pochopil, co je šestnáctková soustava:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Šestnáctková_soustava.
Když chceš, abys měl na výstupu např. 10101010, zadáš 0xAA (=170), pro 00110011 zase 0x33 (=51).
Na netu určitě najdeš nějakou kalkulačku z binární do šestnáctkový soustavy.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 26 led 2012, 20:33, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

software není moje silná stránka...,tak že si srandu nedělám, jen prostě nevim jak to naprogramovat

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#24 Příspěvek od MetalGod »

Serverovej skript můžeš použít jen tehdy, máš-li na svým počítači běžící server s podporou PHP/CGI/Perl atd., jinak ne.
Binárku máš na oněch stránkách nachystanou, jen ji stáhnout a v příkazovce spustit s požadovanou adresou. Podrobnej návod máš na těch stránkách.
Až se naučíš skriptovat, můžeš si udělat třeba běhající světýlko. A není to nic složitýho.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#25 Příspěvek od kuto »

On php skript jde spustit i na vlastnim pocitaci v konzoli pomoci php.exe bez web serveru. Pak samozrejme nevraci html vystup, ale primo text vypisovany na obrazovku. Funguje to ale podobne jako bat nebo cmd skripty v rezimu prikazoveho radku (konzoli), tedy bez grafickeho rozhrani.
Unika mi ale smysl do toho tahat php, kdyz je stejne potreba binarka, ktera ten port umi ovladat. Samotny php na to stacit nebude.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#26 Příspěvek od MetalGod »

To jo, jenže on chce klikátko ;) (Už ho vidím, jak rozchází na Apachi jenom to PHPčko)
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 26 led 2012, 20:53, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#27 Příspěvek od kuto »

Tak to ma smulu no :) Potom je lepsi nastudovat "opravdove programovani" a ne na to pouzivat hybrid php, ktery je urcen na neco jinyho.

No podle jeho reakci apache s php nerozchodi. Na druhou stranu, na konzolovy spousteni php skriptu zas Apache nepotrebuje, staci jen php, ale tam nejsou klikatka :lol:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#28 Příspěvek od mtajovsky »

kuto << ty nedobré zkušenosti nemám ze svého vlastního použití, ale z toho, co nakombinoval zákazník. Aby ušetřil, používal ještě starou DOS verzi aplikace a nekoupil si novou verzi pro WinNT. Aplikaci provozoval na W95 (navíc kradených). A spustil zároveň tisk jak z té DOSové aplikace, tak z nějakého Win editoru. A rázem z toho byly rozhořčené reklamace na můj program, že nedokáže pořádně nic vytisknout.

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#29 Příspěvek od kuto »

Jasne, to chapu, ale tady jde precijenom o domaci hrani si s lpt portem. Kdyz delam soft pro rizeni nebo vizualizace nejakych technologickych procesu, tak tam je treba se drzet jinych pravidel a postupu. S tim souvisi to co uz jsem psal, ze se SVYM pc si delam co chci a jak chci, prasecina neprasecina, protoze vim co delam. Soft pro jiny lidi musi byt "blbuvzdorny".
Ale myslim ze si rozumime, a nejsme ve pri :)

Uživatelský avatar
mmiicchhaall52
Příspěvky: 110
Registrován: 03 srp 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od mmiicchhaall52 »

.....Pomocí tohoto programu lze ovládat LPT port na jiném počítači v síti nebo internetu.

Myslíte, že to bude fungovat??
A nešlo by to když tak trochu poupravit, aby přesto šel lépe oládat (robot) ??

http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a ... emote-lpt/

Předem děkuji

Odpovědět

Zpět na „Software“