Napalovačka LG nenapaluje dvd-R

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

Napalovačka LG nenapaluje dvd-R

#1 Příspěvek od jopo166 »

Uš som znou skušal všetko možne aj viacere vypalovace programy a nenapaluje mi dvd-r ma niekto nejaky napad!?? je uplne nova

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

jopo166 píše:nenapaluje mi dvd-r ma niekto nejaky napad!?? je uplne nova
je v záruce, tak jedině výměna u prodejce!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od CZJKP1 »

Zkus jiný DVD-R (jiný výrobce) mě se stalo, že DVD-R od Verbatim šlo.. Pak jsem koupil v globusu štos SONY, a nejeli, posleze stačilo na rady od čtenářů elektro bastlírny zaktualizovat FW, a vše fungovalo jak má....Jednalo se o vypalovačku NEC

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Nejspíše to bude rukama, protože když je nová a něco nedělá, tak stačí reklamovat. Mám dojem, že v tomto případě ani nevíš jak se to dělá.
Jestli to víš, tak zkus napsat OS, sestavu PC nebo NB a konkrétní typ vypalovačky.
Pokud tedy chceš poradit a ne pár dnů testovat, kd dříve uhádne, co to tam máš.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

když jde o nápady - chyba 41 ve správci zařízení znamená kolize kvůli virtuálním mechanikám.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

Taky bych doporučoval mrknout se, zda to není třeba nainstalovaným InCD apod.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Nagante, InCD je i pod Linuxem ? :wink:

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#8 Příspěvek od s_ebastian »

Otázka je na 100% od uživatele systemu od MS, linuxák by asi věděl že má zkusit jestli není dostupnější novější firmware.(jsem uživatel sedmiček už od DOSu). Takže rada,koukni na nový firmware-zkus jiné médium-reklamuj.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#9 Příspěvek od MaTTo »

jopo166 píše:nenapaluje mi dvd-r ma niekto nejaky napad!??
Zacat pouzivat DVD+R ...
A skus specifikovat co to znamena nenapaluje - ani nedetekuje prazdny disk vlozeny do mechaniky, pripadne po zacati napalovania toto skonci chybovou hlaskou ? Ak chybou tak akou ...
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od Nagant »

p32 píše:Nagante, InCD je i pod Linuxem ? :wink:
To nevím. Nejspíš ne.
Ale na mém PC s Windows XP Pro, které jsem zdědil po předchůdci, byla nemožnost vypalovat na DVD-R právě tím InCD.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Jistě, to ví ale snad každý. Jen mě fascinuje, jak autor příspěvku na definici kašle a všichni hádají. Autorovi nestojí za to ani se ozvat, že mu nějaká rada pomohla nebo ne. :wink:

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#12 Příspěvek od ferro0 »

Osobne mam vybornou zkrusenost s medii DVD-R 4,7GB 16x, JVC Premium
Vyrabi je vyrobce (Tayio Yuden) a nejsou ani drahy pri koupi 25
Zapis jsem provadel na mechanikach Samsung a LG a vysledek mereni v Kprobe je perfektni.
Vyrobci mechanik vetsinou maji nastavenou optimalizaci zapisu pro media (Tayio Yuden) a nektere dalsi, takze lze dosahnout plne rychlosti zapisu treba 22X, coz je u nekterych medii problem. Osobne ale palim 8X

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#13 Příspěvek od jopo166 »

Ide o stare pc celeron 1100mhz,RAM512MB,windous xp ktore som dal bratovy. Ma to len nejaky maličky hardisk asi 18gb Na napalovačke sa mi podarilo napaliť jedno bott dvd-R z windows xp a to bolo tak všetko. Priebeh napalovania pri neru 6 sa zastavy asi u polovice a dalej nepokračuje.Ziadne chybove hlasenia nehadze.Napalovačka HL-DT-ST DVD RAM GH 22NP21

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Vogon »

Vzhledem k tomu, že "napalovací" nebo jak se to píše, programy ve skutečnosti nenapalují ale pouze říkají napalovačce (napalovačke?) co má dělat, zdá se že chyba bude spíše v HW než SW. Předpokládám, že u tak starého stroje bude napalovačka IDE, takže bych začal tam, prověřil kabel, zkusil jiný. Dále bych se poohlédl po internetu zdali není pro daný kus HW vydána nějaká aktualizace FW. Taky bych zkusil zasunout příslušný kus HW do jiného slotu, je-li k dispozici a v neposlední řadě zkusil jiný stroj. Také bych zkusil, jak překvapivé, napájecí MOLEX, nejednou se mi stalo, že se dutinka prostě vysunula a na kolíku držela jen silou vůle. Mimo jiné bych zkontroloval i PC PS, nafouklé elyty mohou způsobovat nestabilitu napájených zařízení.
No, máš co dělat na několik hodin. Až ti dojde práce, ozvi se, nějakou ti ještě přidělím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Jé, autor ještě žije. :lol:
Napřed se mrkni na nastavení DMA pro vypalovačku a hlavně jestli ji nemáš na stejném špagátu jako HDD z kterého vypaluješ. To u pomalých PC nedělá dobrotu nikdy.
Zkus tam nastavit 4x vypalování DVD. Prostě nařiď vypalování tak pomalu, abys tam měl zaručený dodávaných dat tím starým PC. Nemusí spolupracovat čekání vypalovačky na data a může se to prostě v určitém okamžik podělat proto, že vypalovačka nevydrží s nervama.
Také ještě zkontroluj, jestli tam nemáš zapnutý nějaký rezidentní program (i antivir škodí) a před vypalování odpoj od internetu nebo ten přistup na internet zakaž.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“